Ağrılılar dolgu malzemesi olmak istemiyor!

MAKALEYİ DİNLE

Ağrılılar, ilimizin önemli bir nüfusuna sahip.
Er çok bulundukları bölge Körfez, Hereke ve Dilovası…
Ağrılılar geçtiğimiz hafta tanışma yemeğinde bir araya geldi.
Dilovası Ağrılılar Derneği’nin organizatörlüğünde yapılan tanışma yemeğinde fikir alışverişinde bulunuldu…
Ağrılılar birlik ve beraberlik mesajlarının yanı sıra güçlü bir federasyonun oluşması için düğmeye bastı.
***
Tanışma yemeğine Dilovası Ağrılılar Dernek Başkanı Ömer Yıldırım ve yönetimi ile Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, Bursa Ağrılılar Dernek Başkanı Ensar Seyhan, İzmit Ağrılılar Derneği Başkanı Şefik Alparslan, Körfez Ağrılılar Dernek Başkanı Suat Demir, Darıca Ağrılılar Dernek Başkanı Kasım Taşdemir, Tuzla-Orhanlı Ağrılılar Dernek Başkanı Mehmet Uşen, Çayırova Ağrılılar Dernek Başkanı Metin Bertan, dernek yönetimleri ve çok sayıda davetli katıldı.
***
Tanışma yemeğinde konuşan Dilovası Ağrılılar Dernek Başkanı Ömer Yıldırım, ilginç saptamalarda bulundu.
Bakın Yıldırım ne diyor;
“Geçtiğimiz hafta yaptığımız kongre sonrası yeni yönetimimizle bir araya gelerek hem yönetimimizi tanıtmak, hem de Kocaeli, İstanbul ve Bursa’dan gelen dernek başkanlarımızı ağırlamak istedik.
2009 yılında kurulan ve Dilovası'nın en aktif dernekleri arasında yer alan Dilovası Ağrılılar Derneği bundan sonra da en aktif dernek olmaya devam edecektir.
Ağrılıların birlik ve dayanışmanın en güzelini bu kentte yaşamaktadır.
***
Bir şekilde memleketlerini terk etmek zorunda kalmış hemşerilerimiz olsun, Doğulu ve Güneydoğulu hemşerilerimiz hep bu kentte dolgu malzemesi olarak görülmüştür.
Bizlerde bu ülkenin evlatlarıyız.
Artık böyle olmamalı bizlerde bu kentte yaşayan bireyler olarak söz sahibi olmalıyız.
Bizlerinde içinden çıkacak değerlerin bu kentin yönetiminde yer almaları gerekir.
İçimizden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı olabilecek değerler vardır. Artık el birliği güç birliği yaparak söz sahibi olma zamanı gelmiştir.
Bugün Dilovası Belediyesi Başkanımız hemşerimiz, bu bizlere gurur veriyor. Bizler mikro milliyetçiliği sevmeyiz, ancak bu kentte yaşayan bizlerinde söz sahibi olması gerekir.
Ağrılılar sosyal anlamda gelecekleri en güzel yerlere gelmektedir.
Bugün biz hemşerilerimizle varız.
Bundan sonra da hemşerilerimizin ve kentimizin gelişmesine katkı sunmak için daha güçlü bir şekilde çalışacağız. Ve yaşadığımız kente daha çok sahip çıkacağız.
***
Dilovası gelişiyor, değişimi ve dönüşümü yaşayan bir ilçe olduğunu artık herkes biliyor.
Kocaeli ve Dilovası büyük bir şehirdir.
Özellikle Dilovası son süreçte büyük bir gelişme göstermekte ve metropol şehir haline gelmektedir.
Dilovası'n da 20 binin üzerinde hemşerimiz bulunmaktadır. Kocaeli’de ise bu sayı 150 bini bulmaktadır.
Bizler başta Dilovası'nda olmak üzere Kocaeli’de kocaman bir aileyiz.
Bu birliğimizi ve gücümüzü iyi bir şekilde kullanarak ülkemizin her konumunda kendimizi ifade edebiliriz”
***
Başkan Yıldırım’ın açıklaması böyle…
Güçlerini birleştirip, daha fazla söz sahibi olmak istiyorlar…Solakoğlu’ndan Ayaz’a ziyaret
Kocaeli Baro Başkanı Av. Mehmet Tamer Solakoğlu önceki gün Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ı makamında ziyaret etti.
Baro Başkanı Solakoğlu ziyarette Kocaeli Barosu ve ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.
Başkan Ayaz da avukatlık mesleğinin önemine değindi. Sohbetin sonunda Solakoğlu, Ayaz’a Baro’ya ait şık bir porselen plaket takdim etti.


Değirmendere Migros’ta fırsat reyonu açılıyor
Değirmendere Migros, yeni açılan fırsat reyonu ile birlikte MMM oluyor. Değirmendere Yüzbaşılar Mahallesi D 100 karayolu üzerindeki 2.200 metre karelik satış alanında, 2003 yılından itibaren hizmet veren mağaza, ilave edilen 200 metre karelik 'Seri Sonu ' bölümü ile yapılacak halk tipi açılışla daha da genişleyecek. Türkiye’nin ikinci en büyük MM mağazası olarak bugüne kadar hizmet veren Değirmendere Migros; hem geniş satış alanı, hem de 16.000 ürün çeşidi ile MMM olma hakkına sahip oldu. Haftanın yedi günü; 09.00-22.00 saatleri arasında, bol ürün çeşidi, sıcak ve keyifli bir alışveriş ortamında hizmet verdiklerinin altını çizen mağaza müdürü İlhami Demir; özellikle mağazaya yeni ilave edilen seri sonu bölümünde yüzde 75'e varan indirimlerle tüketicilerimize hizmet vermekteyiz” dedi.


Şeker, Nevşehir’de Kocaeli’yi övdü
AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker TBMM’deki görevlerinin yanında Bursa İl Koordinatörlüğü görevi ile birlikte AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı görevini de yapmakta. Şeker, Genişletilmiş Başkan Yardımcısı olarak 1.derecede sorumlu olduğu Ankara, Kayseri, Yozgat, Nevşehir, Kırıkkale, Kırşehir ve Çorum illerinin il başkanlarını telefonla arayarak Şubat ayının 15’ine kadar Yerel Yönetimler Danışma toplantılarının yapılmasını istedi.
İlk toplantı Nevşehir’de yapıldı. Şeker toplantıda halka sunulan hizmetler açısından AK Parti yönetiminin bir milat olduğunu, 10 yıllık AK Parti döneminde gerek yerel yönetimler gerek hükümetimiz tarafından yapılan hizmetlerin 60-70 yıldan beri yapılmadığını söyledi.
Şeker, hükümetin icraatlarını anlatırken, Kocaeli’ye de unutmadı. Kocaeli’deki belediyelerin başarılı hizmetlerinden de bahseden Şeker, toplantının faydalı olduğunu belirterek katılanlara teşekkür etti.


Akyüz, petrol buldu!
Petrol-İş Sendikası Gebze Şubesinin 9. Olağan Genel Kurulu geçtiğimiz hafta Muallim Köy sapağındaki Delta Otel’de yapıldı. Petrol-İş Sendikası Genel Başkanının Divan Başkanlığı yaptığı kongrede Divan kâtipliğini Batman Şube Başkanı Mustafa Mesut Tekik, Divan üyeliklerini İzmir Şube Başkanı A. Gani Gündoğdu, Trakya Şube Başkanı Turgut Düşova ve Kocaeli Şube Başkanı Salih Akduman yaptı. 150 delege ile gidilen kongrede 147 oy kullanıldı. 147 geçerli oydan 129’ unu alan Süleyman Akyüz yeniden başkanlığa seçildi. Akyüz, sendika haklarını savunmaya devam edeceğini söyledi.


Hamidiye’de kar keyfi!
Ülkemizin birçok yerinde kışın olumsuz haberleri gelirken Gölcük’ün en başarılı köy okulu olan Hamidiye İlköğretim Okulu öğrencileri karın tadını çıkardı. Okulunun bahçesinde kartopu oynayarak gönüllerince eğlendiler. Bir dönemin yorgunluğunu kış mevsiminin güzellikleriyle paylaşan çocukların neşesine diyecek yoktu. Karın üzerine vuran ışığın aksi gibi çocukların da gözlerinde sevinç pırıltısı vardı. Kar yağdığında belki hayat felç olabilir, ama çocuklar için kar keyfi bir başkadır.


İzmit’te denetimlerde yeni uygulama
İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri yeni yılla birlikte, denetim çalışmalarına yeni uygulamalar getirdi. İşyerlerinin özellikle de gıda üzerine faaliyet gösteren imalathanelerin denetimi sırasında hijyen koşulları denetlenirken, bu işi yürütecek memurlar özel kıyafetler giymeye başladı.
Adeta güvenlik güçlerinin olay yeri inceleme ekiplerini çağrıştıran beyaz tulumları ile dikkat çeken zabıta ekipleri, yeni imajları ile ilk denetimlerini simitçi fırınlarına yaptı. Fırınların imalathanelerindeki üretim koşullarını, çalışanların kılık-kıyafet ve sağlık cüzdanlarını, ürünlerin teşhiri ve saklama koşullarını dikkatle inceleyen ekipler, ellerinde özel eldivenler, ayaklarında galoşlar ve özel boneleri ile “hijyen denetimi böyle yapılır” dedirtti.
Görevliler denetimlerde gördükleri eksikleri yazılı ve sözlü olarak işletme sahiplerine tebliğ ettiler.
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın önerisiyle başlatılan yeni uygulamanın, gıda imalat sektöründe hizmet veren işletmeler için de örnek alınabileceği kaydedilirken, zabıtanın giydiği kıyafetlerin işin mutfağında görev yapanlar tarafından da rahatlıkla kullanılabileceği belirtildi.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
Köpekler saatte 50 km hızla yol alıyor…


KONUŞAN FOTOĞRAFBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün:
Yeter be, Derinceliyim diye her fırsatta bana “AKP Derince’nin hali ne olacak?” diye soruyorlar. Bana ne kardeşim. Ben o işlerle ilgilenmiyorum, ben koskoca Bakanım, kimse bana yan bakamaz!

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR