CHP’den sürpriz dolu sıralama

MAKALEYİ DİNLE

CHP 7 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri için belirlediği sıralamada büyük sürprizler var.  CHP ilimizde ilk kez liste başına bir bayan adayı koydu.

Böylelikle CHP Kocaeli, tarihe geçecek bir liste hazırlamış oldu.

Avukat Fatma Hürriyet Kaplan CHP Kocaeli’nin ilk bayan milletvekili olacak.

CHP’nin sıralamasında başka sürprizlerde var.

Genel anlamda beğenilen liste deki sürprizlere şöyle bir baktığımızda;

1- Liste başı olacağı tahmin edilen Prof. Dr. Hurşit Güneş sıralamaya bile giremedi.

2- Kontenjan geleceği iddia edilen Kocaeli’nin sıralaması yerli adaylardan oluştu.

3- Aday adaylığı başvurusunda bulunmayan Kartepeli Cuma Karavar, 5. sıraya yerleşti. Bu ismi gören herkes büyük bir şaşkınlık yaşadı.

4 - Eski il başkanı Yalcın Kuşkan sıralamaya giremedi. Kuşkan’ın genel merkezle ve genel başkanla hukukunun çok iyi olduğunu iddia eden bazı partililer 2. sıraya Kuşkan’ın listeye gireceğine kesin gözüyle bakıyordu.

5- CHP’nin ilk 11’inde üç bayan yerleşti.

 

Böylelikle CHP beklenilenin dışında bir liste çıkartmış oldu. CHP’nin bu dönem ki listesi başarılı bulundu.  CHP belki de yapabileceği en iyi listeyi yaptı.

Anlayacağınız CHP’de yüzler gülüyor. Bu liste iyi iş yapar.

 

Gazi’ye kontörlü Kent Kart

Devletin gaziler için tanıdığı ücretsiz toplu ulaşım hakkı kısıtlandı. Gaziler daha önce Gazi Kartıyla diledikleri zaman toplu tayıma araçlarından faydalana biliyordu. Ancak bu duruma bir kısıtlama getirilmiş. Bu kısıtlamadan habersiz olan gaziler ise konulan kısıtlamayı tesadüfen öğreniyorlar.

Ahmet Cengiz isimli bir gazimiz , “Biz daha önce tüm illerde gazilik kartımızı göstererek toplu taşımadan ücretsiz faydalanıyorduk. Ancak şimdi her il için o ilin belediyesinden kart çıkartmamız gerekiyor. Ayrıca günde 4 defadan fazla bu kartı kullanamıyoruz. Geçtiğimiz günlerde Umuttepe’de yatan bir hastamızı ziyaret etmek için kartımı 5 defa kullanmam gerekiyordu. 47üncü den sonra kartımı kullanamaz oldum” diyor.

 

İsmail Özkar bu duruma çok kızdı

Başiskele Muhtarlar Dernek Başkanı ve S.S 4 Nolu Başiskele Kamyoncular Kooperatif Başkanı İsmail Özkar şu sıralar biraz öfkeli. Onun öfkesinin nedeni ise 2004 yılında kesilmiş olan bir trafik cezası.

Diyeceksiniz ki, “2004’te kesilen cezaya niye şimdi öfke duyuyor?”

Hemen anlatayım.

Özkar, galericilik yaptığı dönemde damadına bir araç vermiş. O araç 2004 yılında trafik cezası yemiş. Aradan 11 yıl geçtikten sonra ceza tebliğ edilmiş. Özkar’ın damadına bu cezadan dolayı haciz gelmiş. Borç ödenmiş ödenmesine ama yaşanan olumsuzluklar ve stres sinirleri bir hayli germiş.

11 yıl sonra gelen ceza katladıkça katlamış üç kuruşluk ceza hatırı sayılır bir meblağa gelmiş.

Öfkesine hakim olamayan Turbo İsmail, 11 yıl aradan sonra gelen cezaya hayli öfkeli.

 

 

Köfteci Nasıf yeni yerine taşındı

7 yıldır Gölcük girişinde faaliyet gösteren Nasıf Irım’ın işlettiği Köfteci Nasıf, artık yeni adresinde hizmet veriyor. Yenişehir Mahallesi Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı Numara 124 adresine taşınan Köfteci Nasıf, bundan böyle bu adreste hizmet verecek.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR