KEV mütevelli heyeti toplantısı

MAKALEYİ DİNLE

Yirmi yıldan fazla bir zamandan beri KEV Mütevelli Heyeti toplantılarının başkanlığını yapmaktayım. Daha önceleri de Kocaelispor Genel Kurul Başkanlığını yirmi beş yıl kadar sürdürdüm. Orada manevi evladım Özer Altan yetişti ve görevi devraldı, aksatmadan devam ediyor. Bu yıla kadar KEV'de hep tek liste ile seçim yapılırdı ve hiçbir sorun çıkmazdı. Bu kez Başkan Sefa Sirmen'e rakip çıktı. Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz genç bir kadro ile, “KEV tesisleri Kocaelispor'undur” sloganı, taraftar derneklerinin desteği ve tezahüratını arkasına alarak yola çıktı. Ben ülkemin gençlerine hep inanmışımdır, çünkü gelecek onlarındır. Onlar çok iyi eğitim alıp kendilerini yetiştiriyorlar. Bu yıl bütün sıkıntılara rağmen Kocaelispor’un sağladığı başarı  onların eseridir.

 

Bu kez toplantıda kapsamlı konuşma yapmak istediğimden divan başkanlığına talip olmadım, ama her iki taraf şahsımda karar kılınca bu görevi üstlenmek kaçınılmaz oldu. Tarafların şahsıma gösterdikleri güvene müteşekkirim. Katkıları ve iyi niyetleri ile toplantı düzenli bir biçimde ve mevzuata uygun şekilde sorunsuz tamamlandı. Benim görme imkanım olmayan toplantı salonu dışında cereyan eden bir iki küçük sataşma rakipli seçimlerim doğasında olan, spor karşılaşmalarında gördüğümüz küçük ama olmaması gereken eylemlerdir.

 

Toplantı süresince dışarıdan tezahüratta bulunarak renk katan ve sonunda olgunlukla oradan ayrılan taraftarlara da teşekkür etmeliyiz. Toplantı esnasında sadece Vakfa yıllarca emek vermiş eski Genel Sekreter Sadi Önvural ve birde ben söz aldık. Nedense başka kimse konuşmak istemedi. İlk defa Denetçilerin görevlerini titizlikle yaptıklarını, hatalı gördükleri uygulamaları düzelttirdiklerini ve bunları raporlarına yansıttıklarını gördük. Önvural konuşmasında, tahmini bütçede ki gelirleri yeterli bulmadı, işin mutfağından gelen bir kişi olarak, ilgililerin orada oturup çay kahve içmek yerine gelir getirici çalışmalar yapmalarını dile getirdi. Çalışma, denetleme raporları ile tahmini bütçe ittifakla kabul edildi.

 

Adayların konuşmalarına geçildiğinde: Başkan Sirmen, mali açıdan sıkıntılı bir ortamda bulunmalarına rağmen her ay Kocaelispor'a 5000 lira destek sağladıklarını ve imkanlar ölçüsünde desteğe devam edeceklerini, bir üniversite kurulması konusunda çalışmalara başlanacağını, Derince'deki taşınmazın imar durumu için başvuruda bulunacaklarını, yetkili ki kişilerin bu imar durumunu halletmek için herhangi bir kişiyi öne sürmeleri halinde görevi ona devredeceğini ifade etmiştir.

 

Toplantıdan birkaç önce ziyaretime gelen Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz ve Hüseyin Erol, amaçlarının bu taşınmazı mevcut hali ile apar topar satmak ve günü kurtarmak olmadığını, 2017 yılına kadar zamanları olduğunu, bu yıldan itibaren vergi ve primler yönünden kulüplerin çok zor duruma düşeceklerini, onun içinde kulüpler için bir mali af çıkartılacağını, bu sayede 80 milyon civarında olan borcu 30-35 milyona ineceğini anlatmışlardı. Ben de daha önce Milletvekilimiz Haydar Akar'ın bir kanun teklifi verdiğini kendisinden duymuştum. Bu konuşmalar ışığında Bahri Yavuz'un anlatımları hiç kuşkusuz olayların akışına uygun ve gerçekçi idi. Genel Kurulda da bu konulara değindi. Rahmetli Başkanlarımız Muharrem Eskiyapan ve Mehmet Sadık Efe anısına sundukları gösteri gözlerimizi yaşarttı.

 

Seçim sonucu Sefa Sirmen 48, Bahri Yavuz 29 oy aldılar, KEV başkanı değişmedi. Eğer Bahri Yavuz on oy daha alsaydı tablo tamamen değişecekti. 79 kişilik toplam seçmenden 77'sinin asaleten veya temsilen katılmış olması KEV için bir rekordur. Bu rakamlar iki tarafın da seçimi kazanmak için ne kadar çok çalıştığının kanıtıdır. Dışarıdan gelerek aday olan KS Başkanı için bu sonucu ben başarı olarak değerlendiriyorum. Bu rekabetim KEV'i ataletten kurtarıp çalışmaya sevk edeceğine inanıyorum.

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Feridun Güray - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR