Bunun adı darbe değil işgal olurdu

MAKALEYİ DİNLE

Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, Türkiye'nin Gündemi'nde FETÖ yapılanmasıyla ilgili açıklamalar yaparken ilginç bir detaya parmak bastı.

NTV’de Didem Arslan Yılmaz'ın sorularını cevaplayan Avcı, “Asker darbe yapar, birkaç yıl yönetimde kalır ardından seçim yapılır. Ancak bu darbe girişimi başarıya kavuşsaydı FETÖ bir daha asla ülkenin yönetimini bırakmazdı” dedi.

Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı bu saptamasını Gülen Cemaati’nin yapısını göz önünde bulundurarak yaptı.

Mesele kötü gidişat ya da ülkenin kötü yönetilmesi değil.

Mesele ülkenin en kılcal damarlarına kadar girmiş olan FETÖ örgütünün ülkenin yönetimine değil tamamına talip olması.

Bu darbe girişimi başarıya ulaşmış olsaydı bugün yönetimine el konulmuş bir ülkede değil işgal edilmiş bir ülkede yaşıyor olacaktık.

OHAL kararnamesini mutlaka görmüşsünüzdür, kapatılan dernek, STK ve vakıfların isimlerini okumuşsunuzdur.

Eğer darbe yapılmış olsaydı yayınlanan bu listenin dışındaki tüm kuruluşlar kapatılacaktı. Asıl memur ve yönetici kıyımı o zaman yaşanacaktı.

Askeriye ve emniyet tepeden tırnağa değişecekti.

Türkiye işgale uğramış bir ülke haline gelecekti.

Bütün bunların karşısında duracak olan halk ise iç savaşın tam içine girecekti.

Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı.

Bu darbenin sonuçsuz kalmasını sağlayan halkımız, askerimiz ve polisimize çok şey borçluyuz.

 

Darbe sonrası sosyal medyada paylaşılan en esperili caps

15 Temmuz gecesi yaşananları hep birlikte gördük. Tankın önüne yatan, tank kullanan sivili, mermi yemesine rağmen darbecilerin üzerine yürüyenleri gördük. Kısacası ilginç ve inanılması güç sahnelere tanık olduk.

Ancak öyle bir ilginçlik yaşandı ki beyin halen bu durumu idrak edemiyor.

Evet neden bahsettiğimi anladınız. Yüksek binaların üzerine çıkarak Meclisi bombalayan F16’ların üzerine atlamak isteyen vatanseverlerden bahsediyorum.

İşte bu detay sosyal paylaşım sitelerinde en fazla paylaşılan caps oldu. 

İşte o paylaşım ve o olayı anlaktan fotoğraf;

“Motorla tankı kovalamayı geçtim, 5 dakikada tank sürmeyi öğrenip tankı almalarını geçtim, 
Savaş uçaklarına ıslık çalıp in lan aşağıya demelerini geçtim, Jetin üstüne atlamaya çalışmakta ne arkadaş”


 

Hepsi iyi, merak etmeyin

Darbe girişiminin ardından evinden apar topar çıkan gazeteciler günlerdir evin yolunu unutmuş durumda. Darbe gecesi sabahladık, ertesi gün dinlenmeden çalıştık ve o günden beri gazetecilerin uykusu günde ya 2 saat ya 3 saat.

Gözaltılar, onların adliyeye sevki, mahkeme ve sonuçlarının takibi derken bizim polis ve adliye muhabirlerimizin meskeni Kocaeli Adliye Sarayı’nın önü oldu.

Kentimizde yayın yapan basın kuruluşları ve ulusal basının Kocaeli’deki temsilcileri günlerdir adliye önünde yatıp yine orada kalkıyorlar.

Arada aileleri tarafından telefonla aranan muhabirler, “Kapatmam lazım telefonun meşgul kalmaması gerekiyor” deyip, yine çalışma moduna dönüyorlar. Kısacası arkadaşlarımız şu sıralar aile hasreti çekiyor.

Zaman zaman adliye önünde fotoğraf çekerek sosyal paylaşım sitelerinde paylaşıyorlar, “Biz iyiyiz” diyebilmek için.

Allah yardımcınız oysun arkadaşlar.

 

 

Boğaziçi Pişmani’yeden nöbetçi  vatandaşlara jest

15 Temmuz 2016 tarihinden itibaren Perşembe Pazarı alanında devam eden demokrasi nöbetinde çeşitli ikramlar yer alırken, ilimizin markası olan Boğaziçi Pişmaniye ağızları tatlandırmak için pişmaniye ikram etti. Alandaki kalabalığın ve coşkunun her geçen gün arttığını söyleyerek birlik beraberlik mesajı veren Boğaziçi Pişmaniye Genel Müdürü Kadir Çetin, nöbetin tutulduğu alanda "15 Temmuz akşamı Silahlı Kuvvetlerimize sızmış bir grup hain ülkemizde, halkımızın iradesine saldırıda bulunulmuş, yine halkımızın iradesi sayesinde bir uçurumun eşiğinden dönülmüştür. Aslında kazanan yine demokrasi olmuş, halk olmuş, Cumhuriyet rejimi olmuştur " ifadelerini kullanarak halka elleriyle pişmaniye ikram etti.

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR