Mustafa Pehlivan’ın işyeri Kent Bayramlaşmasına döndü

MAKALEYİ DİNLE

Küçük yaşta panayırlarda çalışmaya başlayan, yakaladığı başarıyla lunapark oyuncakları üreten bir fabrikanın sahibi olan İzmitli girişimci Mustafa Pehlivan, işlettiği 4 lunaparkta her yıl 4 milyon kişiyi eğlendiriyor.

**

Lunasan’ın sahibi Mustafa Pehlivan, beyefendi kişiliği ve yardımseverleri ile herkesin takdirini kazanır.

Özellikle Kandıra’dan gelen 100 çocuğa lunaparkı iki saatliğine ücretsiz vermesi, gönülleri fethetmesine neden oluyor.

Bilindiği gibi Kent Bayramlaşması bayramın ikinci günü Dolphin’de yapıldı.

Bayramlaşmaya ilgi büyük oldu.

Kent Bayramlaşmasından sonra bir grup iş adamı ve siyasetçi, işadamı Mustafa Pehlivan’ın yeni Gölcük Yolu’ndaki işyerine giderek kendisini ziyaret etti.

**

Ziyaretçiler arasında AKP eski milletvekili Eyüp Ayar, Yazlık eski belediye başkanı Sabahattin Ersoy, Hisareyn eski belediye başkanı Sabahattin Şimşek,  Körfez Belediyesi eski başkan yardımcısı Mehmet Şendoğan,  AKP Körfez eski ilçe başkanı Engin Koyun, işadamı Ali Genç, adı AKP il başkanlığı için geçen İsmail Araç, Mustafa Ayan ve avukat Raif Kandemir yer almış. Yani anlayacağınız Pehlivan’ın işyeri ikinci bir Kent Bayramlaşmasına dönmüş.

 

BTP’den Köşeli’ye geçmiş olsun ziyareti

Körfez Küçük Sanayi Sitesinde işyeri bulunan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) il yöneticisi Mümin Köşeli, halsizlik ve yorgunluk belirtisiyle Umuttepe hastanesine gitti. Köşeli tahliller sonucunda midesine rahatsızlık veren kitlenin alınması için hastanede ameliyat oldu. BTP Kocaeli İl Başkanı Muharrem Can, heyet halinde Köşeli’yi hastanede ziyaret etti. Köşeli’ye Allah'tan acil şifalar dileyen Can, hastanede ilgili birimlere ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

 

Başiskele’de mobeseli hayat yakında başlıyor

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz'ın vaatleri arasında yer alan Mobeseler (Modern Kent Bilgi ve Güvenlik Sistemi) Başiskele'deki yerlerini aldı. Emniyet Müdürlüğü'nün belirlediği noktalara monte edilen kameralar sayesinde Başiskele daha güvenli hale gelecek. Başiskele İlçe Emniyet Müdürlüğü 140 kamera ile bu anlamda Başiskele’nin cadde ve sokaklarını izleyecek. Yaklaşık 77 bin insanın yaşadığı Başiskele'de 55 kilometrelik mobese hatlarının çekilmesinin ardından kavşaklara, meydanlarına, ana güzergahlara ve kör noktalarına kameralar takılmaya başlandı.

 

100 merdivenler!

Değirmendere Merkez Mahallesi’nde Cumartesi pazarının olduğu bölgede 100 merdivenler denilen merdivenlerde yaşlılar büyük zorluklarla iniyorlar. Bu merdivenlerin bir tarafından demir korkuluk bulunurken diğer yerde olmaması özellikle yaşlıların inerken ve çıkarken zorlanmalarına neden oluyor. Yaşlılar merdiven demirlerinin elden geçmesini ve diğer tarafa da korkuluk konmasını istiyor

 

Dilovası’nda kayıp-kaçak

İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, önceki gün Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’ı ziyaret etti. Bayram, ziyarette önemli konulardan bahsederek, en büyük yatırım Dilovası’na yapıldığını söyledi. Bayram, “2004 yılında Kocaeli’nde kayıp kaçak oranı en büyük ilçe burasıydı. Kayıp kaçak oranını %75’lerden  % 18’e düşürerek Avrupa standartlarının altına indirdik. Dilovası, şu an Kocaeli genelinde kayıp kaçak oranında en iyi ilçe” dedi. Biz de bu başarıdan dolayı Bayram ve ekibini kutluyoruz. 

 

Hatalı araç parkına Mobil EDS kontrolü

Şehir içinde hatalı park eden araçlar seyyar Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) aracıyla kontrol ediliyor. Ulaşımda trafiğin akışı, güvenliği ve düzenlenmesi amacıyla ileri teknolojilerden faydalanan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, hatalı araç parklanmasına Mobil EDS sistemiyle geçit vermiyor. Bu yeni sisteme göre şehir merkezindeki park ihlalleri seyyar EDS aracıyla takip ediliyor.

 

Ormancı sevindi!

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş  ve Gölcük Engelliler Derneği Başkanı Hasan Bat, engelli Müjdat Ormancı’ya akülü sandalye hediye ederek Kurban Bayramı öncesinde Ormancı’yı mutlu ettiler.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR