İl Özel İdaresi’nde çalışan personelin durumu ne olacak?

MAKALEYİ DİNLE

 

 

AKP hükümeti karar aldı…

Büyükşehirlerde İl Özel İdareleri kapatılıyor…

30 Mart’tan sonra İl Özel İdaresi tarih oluyor…

Özel İdare kapatılmasına kapatılıyor da, buradan çalışan 200 personelin durumu ne olacak diye hiçbir yetkiliden ses çıkmıyor. 

İl Özel İdare’ye bağlı olarak güvenlik ve temizlik elemanı olarak çalışan yaklaşık 200 kişi endişe içinde…

Ne olacak bizim halimiz diye kara kara düşünüyorlar…

**

Aldığım bilgilere göre sözleşmeleri 30 Mart’ta sona erecek olan personele şimdiden başınızın çaresine bakın denilmiş. 

**

Çalışanlar, “ Seçimin olduğu gün işsiz kalacağız. 

Hiçbir yetkili bizlerin durumuyla ilgili bir açıklama yapmıyor. 

Hepimiz aile geçindiriyoruz.

Özellikle Ak Partili siyasetçilerin bizlerin durumuyla ilgili bir açıklama yapmasını istiyoruz.

30 Mart’ta kapı önüne bırakılacaksak bilelim ki bizler de başımızın çaresine bakalım”  diyorlar.

**

Bilindiği gibi 30 Mart itibariyle Büyükşehir statüsündeki illerde İl Özel İdareler kapanacak. Buralardaki kadrolu personelin de nerelere gönderileceği henüz belli değil.

Durum böyle olunca da İl Özel İdaresi personelinin tedirgin olması doğal…

Zira 30 Mart’a az bir zaman kaldı…

İl Özel İdaresi yetkilileri, Büyükşehir Belediyesi yetkilileri veya Vali Ercan Topaca’nın konuyla ilgili bir açıklama yaparsa iyi olur…

En azından İl Özel İdaresi personeli de 30 Mart’tan sonra akıbetini öğrenir…

 

 

CHP’nin Gebze adayı

Yılmaz, hastanelik oldu

 

CHP’nin Gebze Belediye Başkan adayı Yakup Yılmaz, seçim yaklaştıkça temposunu arttırdı. Sabahın erken saatlerinden itibaren ilçede ev ziyaretleri, esnaf ziyaretleri, dernek ziyaretlerinde bulunan, gördüğü herkesle tokalaşan Yakup Yılmaz yorgun düştü. Önceki gün de Gebze Amatör Spor Evi’ne giden Yılmaz, gribal rahatsızlık geçiren Yılmaz, kendisini iyi hissetmeyince, Gebze Medicalpark Hastanesi’ne gitti. Doktorlar,  aşırı yorgunluk ve hava ortamları yüzünden halsiz düştüğünü ifade ederek, bir süre dinlenmesini tavsiye ettiler. Biz de Yakup Yılmaz’a geçmiş olsun diyoruz.

 

Vergi dairesinden

düzeltme geldi…

 

Gazetemizin dünkü sayısında “Vali  Topaca’dan, Satı’ya vergi plaketi” başlıklı bir haberimiz vardı. Haberde Vergi Haftası’nın başladığı 25 Şubat tarihinde saat 12.30’da Wellborn Otel’de program yapılacağını, Vali Ercan Topaca’nın 2012 yılında vergi rekortmeni olan Murat Mustafa Satı’ya, ikinci ve üçüncü sıraya, ayrıca Gelir ve Kurumlar vergide ilk 20’yi girenlere plaket verileceğini yazmıştık. Konuyla ilgili Vergi Dairesi’nden açıklama geldi. Yetkililer, Gelirler ve Kurumlar vergisinde ilk 20’ya değil, programda ilk üçe giren vergi rekortmenlerine plaket verileceğini açıkladı.

 

Mehmet Allak

seyahate çıktı

AKP’nin Körfez’deki en başarılı meclis üyelerinden biri olan ve halen İl Genel Meclisi Başkan Vekilliği’ni yürüten Mehmet Allak, yurt dışı seyahatine çıktı. Ailesi ile birlikte kısa bir Avrupa turu yapacak olan Allak, çeşitli ülkelerde yaşayan dostları, hemşehrileri ve akrabalarını görmek ve hasret gidermek üzere yola çıktı.

İlk olarak Almanya’ya geçecek olan Allak, daha sonra sırası ile Danimarka, Hollanda ve Fransa’ya gidecek. 10 gün boyunca ülke ülke gezecek olan Mehmet Allak ve eşi, daha sonra yeniden kente dönecek.

 

Turgut Caferoğlu:

“Partimin yanındayım”

2009 yılında Körfez Belediye Meclis üyesi seçilen AKP’ye sonradan katılan, Körfez Azerbaycanlılar Derneği Başkanı Turgut Caferoğlu, yaptığı yazılı bir açıklama ile meclis listesini değerlendirdi. 5 yıllık sürede meclis üyeliği görevini layığı ile yerine getirdiğini belirten Caferoğlu, listede yer almamasının önemli olmadığını ve seçimlerde partisi için çalışacaklarını söyledi.

**

Parti yöneticilerinin kararına saygı duyduğunu belirten Caferoğlu, “Bundan sonra da partimin bir neferi olarak çalışacağım. Meclis üyeliğim boyunca, Körfez Belediye Başkanımız Yunus Pehlivan ve Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’na, şahsıma verdikleri manevi destek ve dernek binamızın inşa edilerek bize teslim edilmesi nedeniyle teşekkür ederim” dedi.

 

AKP’liler Hz.Ali derneğinde

 

AKP Milletvekili İlyas Şeker, Çayırova Belediye Başkanı Ziayettin Akbaş ve AKP Çayırova Belediye Başkan adayı Şevki Demirci önceki gün ilçedeki Hz.Ali Camii Dernek yönetimini ziyaret ederek cemaatle sohbet etti. 30 Mart yerel seçimlerinin sadece belediye seçimlerinden ibaret olmadığını belirten Akbaş,  “Ayrıca bu hizmet yarışında bayrağı Şevki Demirci arkadaşımıza teslim ederek çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Müftü’den hac uyarısı!

 

Kocaeli İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, 2014 yılı Hac Kurası ve kesin kayıtlarıyla ilgili açıklama yaptı.

Bu yıl:

1-2007 yılında ön kayıt yaptırıp bu yıla kadar hacca gidemeyen hacı adaylarımızın sayısı Ülkemize tanınan kontenjandan fazla olduğundan 20 Mart 2014 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığında Kur’a çekilecektir.

2-Kur’aya sadece 2007 yılından kalanlar katılacağından daha sonra yanına ekleme yapılanların bağlantılarının koparılması gerekmektedir.

3-Bu durumda olan hacı adaylarımız 17-21 Şubat 2014 tarihleri arasında il ve ilçe Müftülüklerine müracaat ederek daha sonraki yıllarda ekleme yapılanların bağlantılarını koparılması için dilekçe ile düzeltme yapacaklardır. Bağlantılarını ayırmayanlar 2007 yılından kalsalar bile kur’a ya katılamayacaklardır.

4-2013 yılında kesin kayıt yaptırdıktan sonra çekilen Kur’a ile 2014 yılına ertelenen hacı adaylarımızın kayıtları ise Kur’a ya katılmaksızın doğrudan yapılacaktır.

5-Çekilen Kur’a da kesin kayıt hakkı kazanan hacı adaylarımızın kesin kayıtları 24 Mart – 04 Nisan 2014 tarihleri arasında yapılacaktır. Ayrıca bu yıl yeni kayıt alınmayacaktır. Hacı adaylarımıza ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

SP’li Mehmet Aras’tan

Karabalık’a ziyaret

                  

Saadet Partisi Kartepe Belediye Başkan adayı Mehmet Aras, önceki gün Suadiye’de Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’ın amcası eski (semerci ) Hayrettin Karabalık’ı ziyaret etti.  Karabalık’a Allahtan acil şifalar dileyen Mehmet Aras, “Hastalık zor, benim de kalbe giden dört damar tıkalı. Sekiz sene önce doktor altı ay ömrün kaldı diyordu,  hala yaşıyoruz. Vademiz dolmamış” dedi.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR