Derince Lisesi mezunları Pilav Günü’nde buluşuyor

MAKALEYİ DİNLE

Derince Lisesi Mezunları Derneği yöneticileri bu yıl 7’ncisini düzenleyecekleri “Pilav Günü” etkinliği için tüm hazırlıklar tamamlandı…

Pilav Günü, iki hafta önce yapılacaktı…

Dernek yönetimi, Pilav Günü’nü, bugüne erteledi…  

İlçede artık bir gelenek hale gelen ve bu yıl yedincisi tertip edilecek olan Pilav Günü’ne okul mezunlarının yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

Derince Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Necdet Meriçli, Pilav Günü için birçok kişiye davetiye verdi. 

**

Meriçli, yaptığı açıklamada 28 Mayıs Cumartesi günü (bugün saat 15.00’te Derince Anadolu Lisesi bahçesinde gerçekleşecek olan “Pilav Günü” etkinliğine tüm mezunları ve Derinceli vatandaşları beklediklerini söyledi.

**

Amaçlarının Derince Lisesi’nden mezun olan öğrenciler arasındaki dostluk bağını pekiştirmek olduğunu ifade eden Meriçli, “50 yılı aşkın bir süredir eğitim hayatına katkı sunan Derince Lisesi’nin mezunları olarak yeniden bir arada olmanın mutluluğunu yaşayacağız” dedi.

**

Bu güzel organizasyondan dolayı Derince Lisesi Mezunları Derneği’ni kutluyorum…

Ben de Derince Lisesi mezunuyum…

Birkaç kez Pilav Günü’ne katıldım…

Okul arkadaşlarımı görmek, öğretmenlerimi görmek çok güze bir duygu…

Çok istememe rağmen iş yoğunluğundan dolayı bugünkü Pilav Günü’ne katılamayacağım…

Bütün Derince Lisesi mezunlarına bugünkü Pilav Günü’nde iyi eğlenceler diliyorum…

Derince Lisesi mezunu olmak, her zaman ayrıcalıktır…  

 

 

 

İzmit Cephanelik’te bisikletli güvenlik ekibi

Kadın Sosyal Yaşam Merkezi, spor kompleksi ve mesire alanının bulunduğu Cephaneliğin her noktasının güven içinde olduğu kaydedildi. İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, Cephanelik bölgesinde 7 gün 24 saat boyunca güvenlik görevlilerinin bulunduğunu belirterek, “Binlerce kişinin yararlandığı bölgede güvenlik en üst seviyededir. Bisikletli güvenlik ekiplerimiz, gece gündüz bölgede sürekli olarak tur atarak olumsuzluklara anında müdahalede bulunmaktadır. Vatandaşlarımız gönül rahatlığı içinde bölgeye gidip piknik yapabilirler” dediler. Yaz geldi, vatandaşlar piknik için mesire alanlarını seçiyor. İzmit Belediyesi’nin Cephanelikteki güvenliğini artırmasını başarılı bir çalışma olarak görüyorum.

 

 

 

3 mahalle halkı sağlık merkezinden memnun

Kartepe’de ilçe halkının sağlık alanındaki sıkıntıların çözümü noktasında açılan sağlık merkezleri bölge halkından yoğun ilgi gördü. Ataşehir Sağlık Merkezi’nden açıldığı günden beri 7 aylık sürede 3617 kişi faydalandı.  Ataşehir, Rahmiye ve Arslanbey Mahalle sakinlerine hitap eden merkez Kartepe Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı olarak haftanın 7 (yedi) günü hafta içi 09.00 - 22.00 saatleri arasında, hafta sonları da 14.00 - 22.00 saatlerinde ilçe halkına hizmet veriyor. Bölge halkı, sağlık merkezinin çalışmasından memnun.

 

 

 

Bu çınar ağacı 1224 yaşında

"Saraylı – Örcün Tarih Koridorunda Doğal Yaşam " projesi kapsamında Saraylı meydanındaki tescilli asırlık çınar ağacının tedavisi ve yaş belirleme çalışması yaptırıldı.

İklim, çevre koşullarına göz önüne alınarak yapılan yaş çalışmasında; Saraylı Anıt Çınar Ağacının Yaşı 1224 (2016 yılında) olarak bulundu.

 

 

 

Atatürk EML’ye teşekkür

Şirintepe’de bulunan Atatürk Endüstri Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencileri de atık yağ toplama kampanyası düzenleyerek İzmit Belediyesi’nin geri dönüşüm projelerine destek oldular. Öğretmen ve öğrenciler, 15 gün süren kampanya çerçevesinde 450 litre atık yağ topladılar. Topladıkları atık yağları İzmit Belediyesi yetkililerine teslim ettiler. Belediyesi yetkilileri, de duyarlılıklarından dolayı Atatürk Endüstri Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ettiler.

 

 

 

İzmit’te her ay 70-80 konteynır hurdalık oluyor

İzmit’te bilinçsiz ve kasıtlı kullanım yüzünden onlarca çöp konteynırı kullanılamaz hale geliyor. İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, ayda ortalama 70-80 konteynırın bilinçsiz ve kasıtlı kullanım yüzünden hurdaya çıktığını belirterek, “Bir konteynırın yaklaşık maliyeti 500 Lira. Her ay hurdaya çıkan konteynırlar yüzünden 35-40 bin Lira yok olup gitmektedir ”dediler.  Bilinçsiz vatandaşlar plastik  konteynırlara yanıcı madde atıyor, böylece plastik konteynırlar yanıyor. İlgililer, konteynırlara zarar verenlerin mobese kameraları sayesinde tespit edilip haklarında yasal işlem yapılması için çalışma başlatıldığını da söylediler.

 

 

 

Torun sevgisi  tuvale yansıdı

Derince Belediyesi Mesleki Eğitim Kursları’na katılan emekli öğretmen Halil İbrahim Yavuz, canlarından çok sevdiği torunlarının resimlerini çizerek tuvale yansıtıyor. İki dönemdir kursa katılan ve resimler yapan Yavuz, torunlarına ömür boyu hatıra niteliği taşıyacak resimler bırakmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ediyor.

 

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR