AKP, Kandil Günü plaj açmaya başladı!

MAKALEYİ DİNLE

SP Kartepe İlçe Başkanı Cevdet Çepil, zaman zaman sert açıklamalarda bulunuyor. AKP’yi yerden yere vuruyor…
Çepil önceki gün yine sert bir açıklama yaptı…
Çepil, AKP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz’ı aciz bir yönetim sergilemekle suçladı. Çepil, Kandaz’ın çevreyi kirleten fabrikalar ile ilgili açıklamalarına tepki gösterdi…
**
Çepil açıklamalarının devamında şunları söylüyor;
Sayın Hasan Kandaz, iktidar partisi misiniz, yoksa muhalefet mi?
Şikâyet eden değil, sorunları çözmesi gereken yerdesiniz.
Ak Partili idareciler her fırsatta Osmanlı’nın yaptığı uygulamalar ile övünüyor, fakat yaptıkları hiçte söylemleri ile uyuşmuyor.
“Yaş kesen, baş keser” ilkesini sözde söyleyip, uygulamada yanlış yapıyorlar. Bununla birlikte söylemler uygulamada olmadığından havada kalıyor.
**
Milli Görüş dikti, AK Parti kesiyor…
Gelin görün ki ağaçlar, insanın en önemli oksijen kaynağıdır.
Hem Kocaeli’nin dört bir tarafına şu kadar ağaç diktik diye övüneceksin hem de, 1994 ile 1999 yılları arasında Milli Görüş belediyesinin Kartepe İstasyon Mahallesi ışıklar mevkiinde dikmiş olduğu ağacı, yeni yaptırdığınız devasa tabelayı kapatıyor diye gecenin bir yarısı katledeceksin.
Bu nasıl bir iştir?
Acizliğin bir işareti.
**
Sayın Kandaz, yaptığı açıklamalar ile ve eyleme koyduğu icraatlar ile ne kadar aciz bir yönetim sergilediğini bir kez daha göstermiştir.
Basına çıkıp açıklama yaparak, “Tavşan’a kaç, tazıya tut”, politikasından vazgeçerek, iktidar partisinin ilçe başkanı olduğunu unutmadan hareket etmesini öneriyorum. Bu millet bunların hepsini görüyor ve yeri geldiğinde de gereğini yapacaktır. Milli Görüş gömleği çıktı, AK Partili belediyeler Miraç Kandili günü plaj açmaya (Karamürsel Altınkemer Halk Plajı Mavi Bayrak töreni) başladı, çok yazık…
**
Üçü de size, güçte sizde.
Buradan bir konuyu daha Kandaz’a hatırlatmak istiyorum. Seçim zamanında “üçlü olsun güçlü olsun” siyaseti yaparak halktan oy isteyerek hizmet noktasında güçlü olunması gerektiğini söylediniz. Demek ki kuru kalabalıkların gücü hizmet etmek için yeterli değilmiş. Hizmet etmek için Milli Görüş zihniyetine sahip olmanız gerekir. Basın aracılığı ile sanki muhalefet partisinin ilçe başkanı gibi fabrikalardan şikayet edeceğinize, bir an evvel olması gerekeni, yani iktidar partisi ilçe başkanı gibi davranın ve sorunlardan şikayet değil, sorunlara çözüm üretin.
**
Üçü de size, güçte sizde, güç ile olmayacağını anladığınız gün, Milli Görüş gömleğini yeniden giyerek, gücün değil hakkın saflarında yerinizi alın. Belediyecilik ancak, hizmette destanlar yazan, adını altın harfler ile tarihe kazıyan Milli Görüş zihniyeti ile olur.


AKP’li Fahri Meydan’a geçmiş olsun ziyareti
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, CHP’den AKP’ye geçen İzmit Belediye Meclis üyesi Fahri Meydan’ı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Başkan Doğan’a ziyaretinde Belediye Meclis Üyesi İsmail Gün eşlik etti. Derince Araştırma Hastanesi’nde boyun fıtığı ameliyatı olan Fahri Meydan’ı evinde ziyaret eden Doğan “Fahri Bey kişiliği ile çok değer verdiğim bir insan. İzmit için çalışmaya arzusu ile dolu bir İzmit aşığı. Kendisi boynu ile ilgili bir rahatsızlık yaşadı ancak çok şükür şimdi durumu gayet iyi. İstirahat süresinin bitmesi ile birlikte sağlıklı bir şekilde işlerinin başına geçecek. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletmek ve moral vermek adına ziyaret etmek istedim” dedi. Meydan, ziyaretten dolayı Başkan Doğan’a teşekkür etti.


Karamürsel’de öğretmenlere jest
Karamürsel İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen YGS sınavlarında başarılı olan 43 öğretmene teşekkür belgesi verildi.
Karamürsel Anadolu Lisesi’nde düzenlenen törende başarılı öğretmenlere Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Cafer Şahingöz ve Celal Aydın tarafından teşekkür belgeleri verildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Necati Çimen seçilen öğretmenlerin YGS’de il başarısının üstünde bir başarı elde ettiklerini açıkladı.
**
İlçe Milli Eğitim Müdürü Necati Çimen, “Kaymakamımız Celil Ateşoğlu ve Belediye Başkanımız İsmail Yıldırım okullarımızın eksiklerinin büyük kısmını tamamladı. Bu sebeple Karamürsel ilçesinde ki okullar, diğer ilçelere göre şanslı” dedi.
**
Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım eğitime yapmış oldukları desteklerin devam edeceğini açıklayarak, ilçe genelinde ilköğretim ve ortaöğretimde en başarılı olan öğretmenlere aileleriyle birlikte tatil hediyesinde bulunacağını açıkladı.


Yatırım Komisyonu ilçeleri denetlerdi!
Kocaeli İl Genel Meclisi Yatırım Komisyonu üyeleri Kocaeli’nin 2013 yılı yatırımlarını yerinde incelemek üzere ilçelere yönelik çalışmalarına başladılar.
İl Genel Meclisi Yatırım Komisyonu ilk olarak Başiskele Kaymakamı Ali Partal’ı makamında ziyaret ederek ilçedeki çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
**
Komisyon üyeleri daha sonra Başiskele Kaymakamı Partal’la birlikte ilçede yapılması planlanan Mannesman 8. Boru İlköğretim okuluna ek binası için yerinde inceleme yaptılar. Yatırım komisyonu okulun prefabrik binada eğitim verdiğini yerinde görmüş oldu. Yeni bina yapılması konusunda Kaymakam Partal’ın teklifini değerlendirmeye aldılar.
**
Kocaeli İl Genel Meclis Başkanı Fahim Kılıç, Yatırım Komisyonu olarak 12 ilçede yerinde incelemelerde bulunarak ve 2013 yatırım programı planlayarak yapacaklarını söyledi. Yatırım Komisyonu, Başkan Fahim Kılıç, AKP Grup Başkanvekili Celal Özkaraaslan, CHP Grup Başkanvekili Ahmet Elmas, meclis üyeleri Ahmet Hamsici ve Kenan Ekinci’den oluşuyor.


Yazıcı: Sıkıntılar giderilecek
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kentin değişik noktalarındaki çalışmalarını sürdürüyor.
Havaların ısınmasıyla birlikte hızlandırılan çalışmalar kapsamında İzmit’e bağlı 28 Haziran ve Tavşantepe Mahalleleri’nde sokaklara asfalt ve parke döşeniyor.
Yapılan çalışmaları yerinde denetleyen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Vatandaşlarla bir süre sohbet eden Genel Sekreter Yazıcı, yaşanan sıkıntıların giderildiğini söyledi. Yazıcı’ya Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Yazıcı, Fen İşleri Dairesi Başkanı Mustafa Altay ve birim amirleri eşlik etti.


MHP Derince’de yetki belgesi verildi
MHP Derince Başkanı Emin Şimşek, 5 mahalle başkanına yetki belgesi verdi.
Yenikent Mahalle Başkanı Hakan Tozar’a belgesini Başkan Emin Şimşek, Yavuz Sultan Mahalle Başkanı İsmail İnci’ye Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Burhan Kabay, Deniz Mahallesi Başkanı Hasan İpgin’e partili Hızır Özkul, Sırrıpaşa Mahallesi Başkanı Sami Özbek’e Başkan Emin Şimşek, İbnisina Mahallesi Başkanı Emin Çopur’a yetki belgesini Teşkilatlanmalardan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Yılmaz Tanyılmaz verdi. Başkan Emin Şimşek, bütün ilçe başkanlarına başarılar diledi.


İzmit’teki parklar elden geçiyor

İzmit Belediyesi bir taraftan yeni parklar yaparken bir taraftan da mevcut parklarda yenileme çalışması yapıyor. Bazı parklarda çocuk oyun guruplarının bulunduğu alanların kum olması nedeniyle hem temizlik açısından, hem de yararlanmalar açısından olumsuzluklar ortaya çıkıyordu. İzmit Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü, bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve mevcut parkları daha modern hale getirmek için harekete geçerek 21 parkta 3501 metrekarelik alana kauçuk döşedi. Çocuk oyun alanlarının tamamen kauçukla kaplanmasıyla parklardaki olası yaralanmaların da önüne geçilmiş oldu.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Dünyadaki hayvanların yüzde 80’inin 6 ayaklı olduğunu…


KONUŞAN FOTOĞRAF

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR