AKP’li Mahmut Civelek’in havai fişekleri elinde patladı!

MAKALEYİ DİNLE

AKP eski İl Başkanı Mahmut Civelek’in milletvekili adayı gösterilmemesinin yankıları devam ediyor…

Kimileri iyi oldu, kimileri de kendisine haksızlık yapıldığı düşüncesinde…

Şu bir gerçek ki; 30 Mart 2014’te yapılan yerel seçimlerde AKP başarılı oldu.

Büyükşehir ve 12 ilçe belediye başkanlığını AKP kazandı.

Partinin il başkanı da Mahmut Civelek idi…

Bu yönüyle başarılı… 

**

Civelek’in gençlik kolları, kadın kolları ve ilçe başkanlığı kongrelerini tek adayla yaptırmak istemesi, kendisini çok sıkıntıya soktu. Gebzeli kadın kolları başkan adayı olmak isteyen Sultan Öztürk ile yaşadığı polemik, Derinceli eski ilçe başkanı Mahmut Eryürek ile yaşadığı polemik, epeyce karizmasını çizdirdi.

**

Ayrıca belediye başkanlarını baskı yapması, sahibi olduğu TV 41’e fatura kestirdiği iddiaları, Derince eski Belediye Başkanı Aziz Alemdar’ın uyduya giren Tv 41’e para verdiği iddiaları Mahmut Civelek’in karizmasını çizdirmeye devam ettirdi…

**

Son olarak Kent Konut’ta yapılan usulsüzlük, Civelek’in iki daire ve 1 dükkanı indirimli aldığını kabul etmesi, koruması adına daire alındığı iddiaları Mahmut Civelek’in karizmasını çizdirmeye devam ettirdi…  

**

Mahmut Civelek’in AKP İl Kongresine sadece Özgür Kocaeli Gazetesi ve Demokrat Kocaeli Gazetesi’ni davet edeceğini söylemesi, diğer bütün gazetelerin tepkisine neden oldu. Tepkiler üzerine hiçbir gazeteyi davet etmedi. Civelek, bu konuda da karizmasını çizdirdi…  

**

STK’larla yapılan temayül yoklamasında bazı STK’nın oy pusulasının üzerine Mahmut Civelek’i aday göstermemeleri yönünde telkinde bulunmaları, Mahmut Civelek’in karizmasını yine çizdi.

**

Yukarıda yazdıklarım sadece bazı anekdotlar.

Mahmut Civelek, tüm bunlara rağmen milletvekili listesine gireceğini düşünüyordu…

Zira 2002’den beri il başkanı olan kişilerin hepsi bir yerlere aday gösterildi…

**

Önceki gün bir duyum aldım. Çok sağlam bir duyum…

Bilindiği gibi AKP’nin milletvekili adayları 7 Nisan’da açıklandı. Kendisinin milletvekili listesinin üst sırasında olacağına kesin gözüyle bakan Mahmut Civelek, Kullar’daki evinin bahçesinde bir dizi düzenleme yapmış.

**

Civelek, bahçesine yeni masa sandalyeler koydurmuş…

400 kişilik yemek hazırlatmış…  

Kemence ekibi tutmuş.

Konfetileri hazırlatmış…

Tebrikleri kabul yeri yaptırmış…

Bahçesinin ön kısmına 3 adet havai fişek düzeneği koydurmuş…

Yani Civelek, kendisinin milletvekili olmasını istemeyenlere inat kendisi için muhteşem bir KUTLAMA TÖRENİ hazırlatmış…

**

Ama 7 Nisan’da beklenen olmadı…

Bahçecik Soğuksu’da liste açıklandı…

Civelek için Soğuksu, Soğuk bir duşa döndü…

**

Civelek, milletvekili adayı gösterilmeyince, ertesi gün masa sandalyeler toplanmış, havai fişek düzenekleri kaldırılmış…

Yani Mahmut Civelek’in milletvekili olma hayali ve hava fişekleri elinde patlamış…

 

Rizeliler’in Mahmut Civelek açıklaması!

AKP eski İl Başkanı Mahmut Civelek’in milletvekili adayı gösterilmemesiyle ilgili spekülasyonlar devam ediyor. Önceki gün bir gazetede “Civelek aday yapılmayınca hamama giden dernek” başlıklı bir yazı yayınlandı. Haberle ilgili Kocaeli Rizeliler Derneği Başkanı Osman Çakır tarafından açıklama gönderildi. Açıklamayı birlikte okuyalım; “Ak Parti Kocaeli Milletvekili aday adayı sayın Mahmut Civelek hakkında da dernek olarak herhangi bir lehte veya aleyhte faaliyette bulunulmadığı gibi dernek olarak siyasi mütalaada da bulunulmamıştır.  Derneğimiz yönetim kurulu ve üyeleri dernek faaliyetleri dışında sosyal aktivitelerde de bulunmaktadır. Bu sosyal faaliyetler çerçevesinde her hafta Salı günü yüzme aktivitesi için Gölcük Yazlık Ilıca tesisleri tercih edilmektedir. Ak Parti milletvekili adaylarının açıklanmasından bir gün önce planlanan aktivitemizin milletvekilliği adaylarının açıklanması ile hiçbir ilgisi yoktur.” Derneğin açıklaması böyle, anlaşılan Civelek ile ilgili spekülasyonlar daha uzun zaman konuşulmaya devam edilecek.

 

Tarhan, mitinge otobüsle gitti

CHP Kocaeli Milletvekili adayı Tahsin Tarhan, halktan kopuk biri olmadığını göstermek için CHP’nin İstanbul Kartal’daki seçim mitingine özel aracıyla değil, Gebze’den kalkan otobüsle gitti. 30 Mart 2014’te yapılan yerel seçimlerde CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Tarhan, bu davranışıyla siyaseti öğrenmeye başladığını gösterdi.

 

Nazlı: Durmak yok yola devam

  

AKP  Kocaeli Milletvekili aday adayı Yücel Nazlı, 11 kişilik listeye giremedi. Nazlı,  aday adaylık sürecinde kendisine destek olan tüm partili ve gönüldaşlarına teşekkür ederek, “ durmak yok yola devam” dedi. Nazlı,  milletvekili aday adaylığı bitti diye durmak gibi bir niyetinin olmadığını söyleyen Yücel Nazlı aynı şevk ve heyecanla çalışmalarının devam edeceğini dile getirdi. Nazlı’nın söylemi böyle. Zaten AKP’ye küsme gibi bir lüksü olamaz. Partiyi eleştirenlerin ne hale geldiği ortada.

 

Bahri Odabaş, Adnan Zamburkan’ı neden kutladı? 

Daha önce 3 defa mahkeme kararı ile görevine iade edildiği halde AKP tarafından her defasında görevden alınan Kocaeli İl Kültür Turizm Müdürü Adnan Zamburkan’a sahip çıkan MARSİAD Başkanı Bahri Odabaş, son görevden alınmasına tepki göstererek liyakatlı bürokratların harcanmamasını istemiş ve AKP’yi hukuk ve  yasalarla dalga geçmekle suçlamıştı. Dün Zamburkan’ı ziyaret eden Odabaş, kendisini tebrik etti. Tebriklerden biri görevi için, ikincisi hakkını müdafaa için verdiği mücadeleden dolayı.

 

Coştur çağ atladı

AKP’de uzun yıllardır siyaset yapan Yalçın Coştur, geçtiğimiz dönem milletvekilliği için aday adayı olup, 11’inci sırada yer bulabilmişti. Bu dönem şansını tekrar deneyen Coştur, bu sefer 10’uncu sıraya yükselebildi. İki dönemdir umduğunu bulamayan Coştur, her ne kadar ilk 11’in vazgeçilmez ismi olsa da seçilebilir sıradan tercih edilmediği için bir hayli üzgün. Hatta Coştur’un siyasette yaşadıkları bu günlerde “böyle giderse 4 dönem sonra (20 yıl) meclise girebilir, 9 dönem sonra (45) ise birinci sıradan aday olup Gebze bölgesinin ilk bakanı olarak tarihe bile geçebilir” şeklinde kulislerde espri konusu oluyor.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

hakan - Rizeliler derneğinin etkisi olsa bekir Çakır hoca Başiskele belediye başkanı olurdu ...

Yanıtla . 0Beğen 12 Nisan 17:00
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR