AKP’li Yılmaz’a göre tek ihtimal kaldı!

MAKALEYİ DİNLE

7 Haziran genel seçimleri üzerinden oldukça fazla zaman geçti…

MHP, koalisyona girmek istemediğini açıkladı…

CHP, AKP ile koalisyon görüşmeleri yaptı…

Şimdiye kadar yapılan koalisyon görüşmelerinden de bir sonuç çıkmadı. 

***

7 Haziran seçimlerinde AKP’den 5’nci sıradan milletvekili seçilen Rize eski Milletvekili Şevki Yılmaz’ın oğlu Mehmet Akif Yılmaz, bir yandan ziyaretlerini sürdürürken, diğer yandan da sosyal paylaşım sitesinde görüş ve düşüncelerini açıklıyor…  

***

 AKP Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz sosyal paylaşım sitesinden kaleme aldığı yazısında seçimin artık kaçınılmaz olduğunu net bir şekilde ortaya koydu.

İşte Yılmaz’ın koalisyon yorumu;

“CHP heyetleri ile koalisyon görüşmeleri sona erdi.

Heyetler, uzlaşılan alanlar ve uzlaşılamayan alanlar olduğunu, son kararı Genel Başkanların ve yetkili kurulların vereceğini açıkladılar.

CHP'nin Eğitim, Dış Politika, Ekonomi gibi kritik sahaları istediği anlaşılıyor.

Hele 8 yıl kesintisiz eğitimi şart koştuğu doğru ise bu, CHP koalisyon kurmak istemiyor anlamına geliyor.

Geriye tek ihtimal kalıyor; erken seçim.

Milletimizin önünü yine milletimizin iradesi açacak gibi gözüküyor”

***

Yılmaz’ın düşüncesi böyle…

Zaten AKP’nin tabanı da CHP ile koalisyon istemediği kapalı kapılar ardında konuşuluyor.

AKP, erken seçim olursa, tek başına iktidar olma hesapları yapıyor...

Bu hesaplar tutar mı, tutmaz mı bilinmez…

Bunu zaman gösterecek…

 

Şimdi tatil zamanı, bana biraz müsaade!

Sevgili okurlar…  Yaz geldi, geçiyor da… Kiminiz tatilinizi yaptınız, kiminiz de hazırlık yapıyordur… Şimdilik benden de kısa bir mola… Tatil yapmak biz gazetecilerin de hakkı. Kısa bir zaman sonra bu köşeden sizlere seslenmeye devam edeceğim. Şimdilik hoşça kalın, dostça kalın… Tatile nereye mi gideceğim, bakalım arabam beni nereye götürecek?

 

Günsel’den sert açıklama!

Kocaeli Kadın Platformu, önceki gün Belediye İşhanı önünde toplandı… Hem barış sürecine vurgu yaptı, hem de erkek şiddetine tepki gösterdi. Platform adına açıklama yapan Tüm-Bel-Sen Kadın Sekreteri Fadime Günsel’i dinleyelim;

***

“Bizler emeğine, bedenine, kimliğine el konulan, işsiz bırakılan veya ucuz emek gücü olarak, güvencesiz koşullarda çalıştırılan, babaya- kocaya bağımlı bırakıldığımız yetmezmiş gibi, fabrikalarda, sokaklarda, yollarda basit önlemler alınmadığı için canından olan ve artı yeter diyen kadınlarız. Bizler erkek tarafından susturulmaya, yok sayılmaya çalışılan ama asla susmayacak olan, geceleri de sokakları terk etmediğimiz gibi sesimizin kısılmaya çalışıldığı hiç bir mekanı bırakmamak için direnen kadılarız" dedi.

***

Gerçekten de mağduriyetlerini özetleyen önemli bir açıklama.

Şiddete, boşanmalara bakın, çoğu ekonomik nedenler.

Ekonomi kötüye gittiği müddetçe, eğitim seviyesi bu kadar yerlerde olduğu müddetçe, maalesef erkeklerin şiddeti devam edeceğe benziyor.

 

 

Duyar’dan çarpıcı söylem!

BBP eski İl başkanı ve Genel başkan Danışmanı Serhat Duyar, terör operasyonlarıyla çarpıcı yorumlar yaptı. Duyar operasyonların sadece Kuzey Irak’taki kamplara yönelik olduğunu iddia etti. Duyar’ın operasyon değerlendirmeleri şu şekilde: “ABD 'den PKK’ya operasyon için sadece Kuzey Irak'ı bombalamak için izin alındı. Aksi olsaydı yol kesip kontrol yapan ve terör faaliyetlerine devam eden PKK da bombalanırdı. Operasyonlar yurt içinde PKK’ya karşı savunma, Kuzey Irak'ta bombala taktiği ile gidiyor gibi.”. Operasyonlar sadece Kuzey Irak’a mı, başka yere mi onu bilmiyoruz. Bildiğimiz tek şey, Türkiye’nin tekrar barış sürecine girmesi.

 

Halıdıdere’de taşocağı sıkıntısı!

Halıdere'de bulunan As Elmas firmasına ait taşocağının ruhsatının 2037 yılına kadar uzatılmasına bölge halkının tepki göstermesinden sonra, Ziraat Odası Gölcük Şube Başkanı Bekin Çanakçı konuyu gündeme taşımıştı. Artan tepkiler sonrasında CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar da konuyu meclis gündemine taşıdı.  Akar’ı açıklamasına göre Kocaeli’de 56’sı faal olmak üzere 71 taşocağı var… Bu taş ocakları tarım alanları, meyve ağaçları ve su kaynaklarına yapıldığını belirten Akar, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin cevaplaması istemiyle soru önergesi verdi. Sonu önergesinden bir sonuç çıkacağını sanmıyorum. Zira, firmalar Ankara’dan işi bitiriyor. Zaten hükümet de bu firmalara yol veriyor.

 

SİME-SEN eylemi neden erteledi?

Sivil Memurlar Sendikası (SİME-SEN) Kocael Şubesi Başkanı Hasan Hüseyin Hoyur, 30 Temmuz 2015 tarihinde eylem yapacaklarını duyurmuştu. Ama sonrasında bu eylem ertelendi. Hoyur, eylemi neden ertelediklerini şu şekilde açıkladı; Gerek ülkenin içinden geçtiği durum, gerekse ülkenin çeşitli yerlerinde intihar saldırılarının gerçekleştiği, askerimize ve polisimize karşı hain saldırıların devam etmesi kabul edilemez. Yapılacak eylemde kışkırtıcı grupların sızma ihtimali bulunuyor. Sendikamızın yapacağı eylem, sendika tabanının da talepleri doğrultusunda ikinci bir tarihe kadar ertelenmiştir” dedi. Erteleme iyi oldu. Zaten, bu süre zarfında gerek eylemler, gerekse konserler iptal edildi. Türkiye maalesef 1994’lü yıllara geri dönüyor.

 

AKP’li Badem mutlu mu mutlu!

AKP Genel Merkezi, bütün ilçe başkanlıklarını Teşkilat Performans Sistemi (TPS) ile değerlendirmeye alıyor. Genel merkez tarafından düzenlenen ve il başkanlığı tarafından denetlenen TPS’de AKP Körfez İlçe Başkanlığı, Temmuz ayında Kocaeli birincisi olmuş. Bu birincilik ilçe başkanı Osman Badem’i çok mutlu etmiş. Osman Badem de mütevazı bir söylemde bulunarak “Birinci olmak değil, birinci kalmak önemli’ demiş. Doğru da söylemiş. Bakalım ağustos ayı değerlendirmesinde AKP Körfez nasıl bir sonuç alacak?

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR