Taksici olan CHP’li Haydar Akar’a emekli ne cevap verdi?

MAKALEYİ DİNLE

Uzun zamandır CHP’de siyaset yapan Haydar Akar, 12 Haziran 2011’de yapılan genel seçimlerde 3.sıra milletvekili adayı oldu…

CHP, 3 vekil çıkarınca Akar’a TBMM yolu gözüktü…

**

Zaman zaman kürsüden etkili konuşma yapan, zaman zaman komisyonlarda tartışmanın içine giren, zaman zaman yazılı ve sözlü soru önerge veren Akar, yerel basının yanı sıra ulusal basının da dikkatini çekti.

Akar,  ODTÜ mezunu…

Matematikçi, sistem analisti.

**

Akar, önceki gün TRT Haber ekibi tarafından hazırlanan Meclis Taksi’nin konuğu oldu.

Meclis Taksi’nin direksiyonuna geçen Akar, İzmit sokaklarında yolcuları taşıdı…

Yeni Cuma’da taksiyi alan Akar, Yahya Kaptan Mahallesi’ne, oradan Umuttepe’ye, Bayındırlık’tan Topçular’a seferler yaptı.

**

Program dün akşam TRT Haber’de yayınlandı…

Dün Akar’ı aradım…

Meclis Taksi’de yolcu taşırken, başından geçen ilginç diyalogları sordum.

Akar, ‘Duraklarda epeyce tanıdığa rastladım.

Bazı kişiler beni takside görünce şaşırıyordu.

Taksiye bir emekli bindi.

Emekliye geçinip, geçinemediğini sordum.

‘Geçiniyordum’ diye cevap verdi. 

Ben de nasıl geçiniyorsun? diye sordum.

**

Bana, kahveye gitmezsen, kahvede arkadaşına çay ısmarlamazsan, evden dışarı çıkmazsan, geçinirsin diye cevap verdi.

Yani taksiye binen emekli, içinde bulunduğu durumu özetliyordu. Yani hiçbir şey yapmazsan, hiçbir sosyal etkinliğe katılmazsan geçinirsin.

**

Bir de başı örtülü bir bayanın yanına yanaştım.

Kendisini gideceği yere götürebileceğini söyledim.

Size nasıl güveneyim diye söylemde bulundu.

**

Bundan şu çıkıyor; bayanlar tek başlarına taksiye binmek istemiyorlar, buna cesaret edemiyorlar.

Türkiye’nin birçok yerinde zaman zaman taksicilerle ilgili olumsuz olaylar oluyor.

Bu tedirginlik ilimizde de etkisini gösteriyor.

Taksiciler bu imacı yıkmak için büyük bir çaba içine girmeli. Sonuç olarak Meclis Taksi’de 3 saat taksicilik yaptım. Benim için iyi bir deyeyim oldu, insanların ne düşündüklerini daha iyi anladım ’dedi..

**

Meclis Taksi’yi birkaç izledim.

İlginç diyaloglar meydana geliyor…

Aslında bu diyaloglar Türkiye gerçeğini de ortaya koyuyor…

Bunlardan ders çıkarmalı diye düşünüyorum.

**

Meclis Taksi’de Akar’ın yaşadığı diyaloglar da ilginç…

Akar, 7 Haziran’da yapılacak seçilerde milletvekili aday adayı oldu…

Tekrar aday gösterilir mi, gösterilmez mi, bunu kestirmek zor.

Sanırım Akar yeniden ilk üçte aday gösterilirse, kendisiyle ilgili fazla bir tepki olmaz.

 

AKP’li Gökbulut MHP’ye üye oldu

7 Haziran’da yapılacak genel seçimler öncesinde en hareketli partilerden biri olan MHP’de üye katılımları devam ediyor. Partiye son olarak katılan isim ise AKP’nin kuruluşundan beri üye olan Yadigar Gökbulut oldu. Yıllarca desteklediği partinin artık içinden çıkılmaz bir hale geldiğini ve Türkiye’yi karanlık günlere götürdüğü için istifa ettiğini ifade eden Gökbulut’a rozetini ilçe başkanı Kaan Dilmen taktı. Seçim yaklaştıkça, partiler üye transfer etmeye devam edecektir.

 

Bunlar da Körfez’in çetesi

Kentimizin son dönemlerde en çok patlak veren sorunlarından birisi, halkın yaşadığı köpek saldırıları. Çevre kentlerden getirilerek şehrin üst kesimlerine bırakılan köpekler, bilindiği gibi yemek bulabilmek amacı ile şehir merkezlerine kadar gelebiliyor. Bu durum beraberinde büyük sorunları da getiriyor. Çünkü sık sık yaşanan köpek saldırıları insanları oldukça tedirgin ediyor.

Fakat yetkililerin bu zamana kadar bu soruna beklenen ölçüde çözüm bulamaması, hayvan severlerin de bazı radikal önlemlere karşı olmaları neticesinde sorun giderek içinden çıkılmaz bir hal aldı.

Bunun son örneğini ise Körfez ilçede gördük. İlçenin en işlek caddelerinden biri olan Mimar Sinan Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerinde sık sık görülen köpekler, adeta bir çete edası ile şehrin sokaklarını arşınlıyor. Vatandaş ise hayvanlarla bırakın uğraşmayı, yanlarından bile geçmekte tereddüt ediyorlar.

Son olarak dün sabah saatlerinde çekilyen bu fotoğraflar ise durumun vahametini bizlere hatırlatıyor. Yerel yöneticileri, ilçe halkının köpeklerle ilgili sorunlarına yönelik gerekli işlemi yapmaya davet ediyoruz.

 

Gürsel Tekin’den Tan’a teşekkür mektubu geldi

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP Kocaeli Milletvekili aday adayı Diş Hekimi Müzeyyen Topçu Tan’a teşekkür mektubu yolladı. CHP Kocaeli Çevre ve Sağlık Komisyonu olarak yayınlanan ‘CHP Çevre Komisyonu 5 Yıllık Faaliyet Raporu’nu okuyan Gürsel Tekin, aday adaylığı sürecine kadar komisyonun başkanlığını yürüten Tan ve nezdinde çalışma arkadaşlarına teşekkürünü mektupla iletti.

 

Çöpe vatandaş önlemi

İzmit şehir merkezindeki asırlık  çınar ağaçlarının diplerine  başta sigara izmariti olmak üzere çöp atılmasının önüne geçebilmek için vatandaşlar ilginç önlemlere baş vuruyor. Fethiye Caddesi merdivenler mevkiindeki asırlık ağacın çevresini naylonla kapatan duyarlı vatandaşlar”  şehrin en merkezi yerindeki ağaç dibine çöp bırakılmasından bıktık. Bu konuda İzmit Belediyesi yetkilileri hem yazılı hem de sözlü olarak sık sık uyarılarda bulunuyor.

 

Üzülmez’e teşekkür

Kartepe Belediyesi, ilçede hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlara yönelik hizmetleri devam ediyor. Bu kapsamda gerçekleştirilen hizmetlerinden biri de Rahmiye Mahallesi’nde Aile Sağlık Merkezi ve Bilgi Evi olarak kullanılan bina girişine rampa yaptı. Mahalle Muhtarı İrfan Erçelik, Başkan Hüseyin Üzülmez’e teşekkür etti.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR