Emine Hanım, Fatma Civelek’in elini sıkı sıkı tuttu

MAKALEYİ DİNLE

İlimizde gerçekleştirdiği miting sonrasında Cumhurbaşkanı Adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan’ı İstanbul mitingine AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek ile eşi Fatma Civelek uğurladı. Uğurlama esnasında çektirilen hatıra fotoğrafında ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Ak Parti İl Başkanı Mahmut Civelek’in eşi Fatma Hanım’ın elini sıkı sıkı tuttuğu görünüyor. Anlaşılan Erdoğanların eli Civelek ailesinin sırtında…

 

İş kazaları ve sebepleri

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nin raporuna göre,  Temmuz ayında meydana gelen iş kazalarının raporları çıkartıldı. Rapora göre en çok iş kazasının yaşandığı iller arasında üçüncü sırada yer alıyoruz. Kocaeli’nin önünde ise Düzce ve İstanbul bulunuyor. İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, basın ve meslek örgütlerinden derlediği veriler ışığında hazırladığı Temmuz ayı raporunda yer alan bu istatistik, ilimizdeki iş güvenliğinin eksik olduğunu gösteriyor.  Rapora göre Temmuz ayında ülke genelinde 123 işçi çeşitli iş kazalarıyla yaşamını yitirdi.

Kandıra TOKİ’de başvurular devam ediyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Kandıra’ya yapılacak olan konutlara, vatandaşların talebi üzerine İndirim kampanyası düzenledi. TOKİ yeni başlatmış olduğu İndirim kampanyası ile hiçbir önkoşul olmaksızın, isteyen herkesi aylık 487 tl taksitlerle konut sahibi yapıyor. Kira öder gibi taksitle ev sahibi olmak isteyenler 30 Eylül 2014 tarihine Kadar Kandıra Belediyesi Beyaz birimine başvurabilirler.Bilgi almak için 0262.551.32.10 telefonu araya bilir veya http://www.kandira.bel.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

TRT payına ÇETKODER’den tepki

Kısa adı ÇETKODER olan Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği Genel Başkanı Mustafa Göktaş, ELEKTRİK Faturalarındaki TRT payının kaldırılmasını talep etti. Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, “Halen yıllardır dillendirmemize ve talep etmemize rağmen TRT için biz tüketicilerin sırtından para toplanıyor. Elektrik faturalarımızda kuzu kuzu gidip TRT ayakta kalsın, yaşasın diye pay ödüyoruz. Hayat pahalılığı ortada… Tüketici durumunda olan vatandaşın geçim kaynağı belli. Zorunlu olarak kullandığımız elektrik faturasında birde TRT yaşasın, ayakta kalsın, orada çalışanların ücretleri, maaşları ödensin diye anlamsız, manasız, saçma sapan nedenlerle adaletsiz bir şekilde pay ödüyoruz. TRT Kurumu, bu kadar çok özel tv ve radyonun olduğu ve ticari alanda kendisinin de pastadan pay kaptığı bir ortamda ayakta kalmayı başaramıyor ise, ayaklarının üzerine duramıyor ise, halkın tabiri ile dükkanı kapatsın. Bizim sırtımıza binmenin anlamı yok. Tüketici artık bu ve butür uygulamalardan bıktı usandı. Kimse kanımızı emmesin. Mutluluğunu bizlerin ızdıraplarının üzerine kurmasın. Tüketiciler olarak anlamsız, adaletsiz ve saçma sapan olan TRT payının bir an önce kaldırılmasını, piyasadaki haksız rekabetin önüne geçilmesini talep ediyoruz” dedi.

 

Özdere, İhsanoğlu için tam destek

MHP'nin sevilen isimlerinden Adnan Özdere Değirmendere’de İhsanoğlu için destek istedi. MHP'nin bölgede ileri gelenlerinden biri olan Adnan Özdere, Değirmendere çınarlık meydanında CHP kadın kolları başkanı Semra Türken ve diğer hanımlarla birlikte cumhurbaşkanı ortak adayı Ekmeleddin İhsanoğlu için destek isteyerek, seçim çalışmalarına katıldı.

Mahmut Köse nişanlandı

Körfez Güney Mahallesi esnaflarından Mehmet ve Ayşe Köse’nin oğlu Mahmut Köse evlilik yolunda Aysun Tunçelli ile ilk adımını Moda Düğün Salonu’nda attı. Mahmut Köse uzun yıllar Amerika’da iş Adamı olarak bulunduktan sonra Türkiye’ye dönmüş, buradaki işlerinin başına geçmişti. Mahmut ve Aysun çiftine çıktıkları bu yolda Allah tamamını erdirsin diyorum.

 

Gölcük baştan aşağıya yıkanıyor

Gölcük Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde yoğun yağışlar sonrasında oluşan kirliliğin ortadan kaldırılması, koku ve görüntü kirliliğinin giderilmesi amacıyla program dahilinde temizlik ve yıkma çalışmaları yapıyor.

Özellikle sahil bölgeleri başta olmak üzere yoğun yağışlardan etkilenen bölgelerin öncelik verildiği temizlik ve yıkama çalışmaları vatandaşları memnun ediyor. Bu yönde yağılan çalışmalarda Halıdere ve Değirmendere sahilleri olmak üzere Değirmendere Kuruçeşme Camii etrafı yapılan çalışmalarla temizlenip, görsel kirlilikten arındırılıyor.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR