Bahçeli’nin yaftaladığı Akşener’e AK Partili Ceyhan sahip çıkmıştı!

MAKALEYİ DİNLE

Türkiye’de son dönemin en moda tabiri ‘paralel’ oldu. 2013 yılının aralık ayından itibaren ülke genelinde en çok kullanılan kelimenin ben bu kelime olduğunu düşünüyorum.

Ya da devamında kullanılan ilaveli ithamlar.

Yani ‘paralelci’, ‘paralel yapı mensubu’ şeklinde…

Şayet biri başka birine kızdıysa ve bu kişiler siyasetçi ise ilk yapacakları şey karşısındakini ‘Bunlar paralelci’ diyerek suçlamak ya da dışlamak olacaktır.

Bunun örnekleri var tabi. Örneğin AK Parti’nin ilimizdeki kongre sürecini hatırlayın. Dönemin il başkanı Mahmut Civelek, teşkilatı nasıl da kırıp dökmüş, insanlar bu sinirle birbirleri ile iletişimlerini koparmışlardı…

Tek liste muhabbetlerini sonuna kadar dayatmayı maharet sanan Civelek’e göre kongrede aday olmayı düşünmek bile paralelci olmaya yeterliydi.

Anlatmak istediğim şuydu. 2013 yılının aralık ayından itibaren Türkiye’de öyle bir mantık ortaya atıldı ki, özellikle siyasi mecrada canı sıkılan herkes, canını sıkana yapıştırdı paralel yaftasını, attı milletin önüne.

Bu durum kimi zaman da insanlardan kurtulmak için ortaya atılan bir bahane oldu. Hiçbir suçlamayı hak etmedikleri halde insanları toplum önünde mağdur etmek pahasına ellerinden geleni artlarına bırakmadılar.

Açıkça söylemek gerekir ki bu durumun son mağdurlarından birisi de Meral Akşener’dir…

Akşener, yukarıda kullandığım gibi sadece kendisinden ve oluşturduğu etkisinden kurtulmak için birileri tarafından atılan ‘paralelci’ yaftasının son hedefi oldu.

O kişilere göre Akşener, oluşturduğu sosyal hareket ve etki ile MHP’nin genel başkanlığına aday olamazdı. Eğer bunu yapıyorsan, paralelci de ilan edilirsin, terörist de…

Kendisine bu tarz yakıştırmalarda bulunanlar şimdilik paralelci demekle yetinmeye başladılar. Ancak kısa zaman sonra bu ifadelerin ‘terörist’ çıkışlarına dönmeyeceğinin garantisi yoktur. Bahçeli ve partinin yöneticileri, aslında paralelci diyerek kendi partilisini, eski bir milletvekilini, sadece genel başkanlığa aday olduğu gerekçesi ile terörist ilan etmiştir.

Bu durum açıkçası ülkücü duruşa pek uygun bir davranış değildir.

Zira bu kadın gittiği hemen her yerde bizzat Bahçeli’yi zamanında destekleyen partililerce, ülkücülerce büyük sevgi gösterileri ile karşılanmış, hiçbir sıfatı yok iken açık hava toplantıları düzenleyebilecek kadar ilgi toplamayı başarmıştır.

Bahçeli’nin ‘paralelci’ diyerek, hükümete ‘bunları temizleyin’ çağrısı yaparak yaftaladığı Akşener’e bizzat AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan zamanında sahip çıkmıştır.

Malum, Meral Hanım’a yönelik bir süre önce bir de ağır iftira atılmıştı. Yok şusu var, yok busu var diyerek bu kadın hakkında aslı astarı olmayan, ahlaksızca ithamlarda bulunulmuştu. O dönemde sevgili Şemsettin Ceyhan, “Meral Akşener, Kocaeli’nin ablasıdır. Kendisi hakkındaki ithamlar iftiradır” diyerek çıkışta bulunmuştu.

Haliyle Akşener’in bugünkü duruşu sadece bir ülkücü iradenin sonucudur. Binlerce ülkücü kendisine destek veriyorsa, yüzlerce delege ‘Kurtar bizi’ diyerek imzasını teslim ediyorsa orada durup iki kere düşünmek icap eder.

Dolayısıyla ortada bir endişe var, korku var, bunu çok iyi anlıyorum.

Fakat bilinmelidir ki, korkunun hiçbir zaman ecele faydası olmamıştır. Çünkü her şey mutlaka aslına rücu edecektir…

 

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mehmet Özmen - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR