SP Derince’den Başkan ve Vali’ye sert eleştiri!

MAKALEYİ DİNLE

Son zamanlarda…

Derince’de…

CHP ve MHP’de  Çenesuyu A.Ş.’nin yönetimine isim verip vermeme polemiği yaşanıyor…

AKP’li Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, ortaya bir bomba attı…

CHP ve MHP, bu bombanın ellerinde patlamaması için büyük mücadele veriyor…

MHP, Çenesuyu A.Ş. yönetimine isim bildirmek istiyor, CHP isim bildirmeyeceğini açıkladı…

**

CHP ve MHP, Çenesuyu A.Ş. üzerinden polemik yapmaya devam ede dursun, SP Derince’nin gündemi ayrı…

SP’nin hedefinde Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut var…

Bir de hedeflerine Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nu aldılar…

**

SP Derince İlçe Başkanı Halil Kayın, Bulut ve Güzeloğlu ile ilgili sert bir açıklamada bulundu…

Birlikte okuyalım;

“Derince’nin Ak Partili belediye başkanı Ali Haydar Bulut seçimlerde dişe dokunur bir vaatte bulunmadığı gibi, vaat ettiği bir iki işle ilgili de bir yıldır çivi bile çakmadı.

Bütçe yok, borç var diyerek mazeret bildiriyor.

Zaten Derince AKP döneminde yatırım bile yapmadan borç batağına sokuldu. Kimi kime şikayet ediyorsunuz. Gerçi Tayyip Beyi model alıyorlar. Devletin başındaki yetkili sorumlu kişi devleti millete şikayet ediyor 12 yıldır. Yiğit minderde belli olur Haydar Bey. Yerim dar, yenim dar, ben oynamayacağım diyecektin niye aday oldun.

**

Madem başkansın göster marifetini. Millet icraat bekliyor. Konferans, seminer vermekle belediyecilik olmaz. Bırakın o işleri dernekler STK’lar yapsın. Derince Belediyesi de artık dernek gibi değil, devlet gibi çalışsın.

İlçenin çözüm bekleyen sorunlarına eğilin.

Madem bütçe yok kaynak üretecek projeler geliştirin. Varsa yoksa Çenesuyu’na hatalı yatırımlar yapıp Çenesuyu’nun geleceği tehlikeye atmayın. Sonuçta Çenesuyu’nun üretim ruhsatı ve litre debi saniye miktarı bellidir.

**

İlimiz ve ilçemiz karlı bir hafta geçirdi.

Derince Belediyesi kaldırımlarda ve üst geçitlerde solüsyon kullandığını yayınladı ama, biz kar tutmuş kaldırımlar ve yürümekte zorlanan vatandaşlardan başka bir şey göremedik.

**

DEVLET MİLLETİN Mİ, AKP’NİN Mİ?

Ak Parti döneminde Belediyelerin ve Hükümete bağlı kurumların neredeyse tamamında bal tutup parmak yalamak iyice normalleşti.

Öyle ki bu durumu artık suç olarak algılamayıp hak olarak görüyorlar.

Devletin imkanlarını AKP’nin gibi görüyorlar.

AKP Derince Gençlik Kolları Kongresini belediyenin sosyal medya sayfasında çekinmeden yayınlıyorlar.

Belediyenin sepetli vinci AKP ilçe binasının reklam yapıştırma hizmetine güpegündüz tahsis ediliyor.

Özel teşebbüslerin bile personel alımları için formlar Ak Parti ilçe başkanlığından üye olma karşılığında alınabiliyor. Kamu vicdanında affedilmeyecek işleri aziz milletimiz seçimde sağduyusu ile yargılayacaktır.

**

VALİ BEY’İN İFADELERİ ÜZÜCÜ!

Vali Hasan Basri Güzeloğlu Bey’in ilçemizi belediye başkanı nezdinde ziyaret etmesi inceliğine ilçemiz adına teşekkür ederiz. Ancak Türkiye’nin 2023 hedefine ulaşmak için birlikte çalışıyoruz ifadesi üzücüdür. Devlet erkanının politik söylemleri kullanması devlete güveni zedeler. Velev ki iktidar partisinin bile olsa. 2023 Ak Partinin kendisinin de altında kalacağı siyasi hayali ve propagandasıdır.”

**

SP’li Halil Kayın’ın açıklaması böyle…

Kayın Başkan Bulut ve Vali Güzeloğlu ile ilgili söylemleri ilginç…

Kayın’ın dediği gibi Vali Güzeloğlu, her yaptığı konuşmada 2023 hedefinden bahsediyor…

Kendisini 2023’e şartlandırmış…

Şu da bir gerçek ki; bu dönem taraf olmadın mı, maalesef bertaraf oluyorsun!

 

Yeşilova’da İSU tepkisi

Gazetemize mail gönderen Yeşilovalı bir vatandaş İSU ile ilgili yaşadığı sıkıntıyı şu şekilde dile getirdi. “İSU ekipleri, Yeşilova merkez ile Kandıra yolu ışıkları arasında 2 ay önce yapmış olduğu bir çalışma sonrasında yol  doldurulmuş durumda. Ama kazdıkları yeri kırmızı taş ile doldurdukları için de her yer kıpkırmızı çamur içinde. Bu da rezil bir durum ortaya çıkarmaktadır. Bu pislik Kandıra yolu E-5 'e kadar çıkmış durumda. Bu çamur yüzünden kayganlaşan yolda araçlar durmakta sıkıntı çekiyor ve kaza riski burada kaçınılmaz oluyor...” İSU yetkilileri Yeşilova’daki bu soruna bir el atsa iyi olur. Zira mahalle sakinleri sıkıntılı.

 

Topçular’da sokak lambaları 7 / 24 yanıyor

İzmit Topçular Mahallesi Şeref Meydanı yakınındaki Aytaç Sokak sakinleri SEDAŞ’a oldukça tepkili. Zira sokaktaki elektrik lambaları 7 gün 24 saat sürekli yanıyor. Mahalle sakinleri SEDAŞ’ın yanan sokak lambalarını ayarlamalarını bekliyor.

 

Vehbi Koç Vakfı konser düzenliyor

Her ay düzenlenen etkinlikler kapsamında bu ay tango ve kanto konserine ev sahipliği yapacak olan Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Gölcük Kültür Merkezi büyük bir gurur yaşıyor. Ford Otosan Türk Müziği Topluluğu seslerini tangolar ve kantolar ile dev bir isim olan TRT sanatçısı İnci Yaman şefliğinde yapılacak konserde duyuracak. 22 Ocak Perşembe günü saat 19:00'da yapılacak konsere tüm Türk müziği aşıkları davet edildi.

 

Ayaz, Ergüney’den sağlık desteği istedi

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin AYAZ ve Ak Parti Başiskele İlçe Başkanı Dr.Şahin TALUS Kocaeli Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği görevine başlayan Op. Dr. Şenol ERGÜNEY'i makamında ziyaret etti. Başiskele hizmet veren Semt Polikliniği için vatandaşların acil sağlık hizmeti ile ilgili taleplerini  aktaran Başkan Ayaz Ergüney’den destek istedi.

 

Tüketiciler için yarışma yapılıyor

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü, tüketicileri özendirmek için yarışma yapıyor. 2014 yılı faaliyetlerine göre verilecek olan "18. Tüketici Ödülleri" Gümrük ve Ticaret Bakanlığı web sitesi http://tuketici.gtb.gov.tr/, www.tuketici.gov.tr ve Ticaret İl Müdürlüğüne ait kocaeli.gtb.gov.tr isimli internet adresinden de yayınlanmıştır. Başvuruların 19.01.2015 Pazartesi Günü Saat 17:00'ye kadar "Ömerağa Mah. Ankara Kara Yolu Üzeri No:59 İzmit / Kocaeli" adresinde bulunan Ticaret İl Müdürlüğüne, ya da 29.01.2015 Perşembe Günü Saat 17:30'a kadar bizzat ve posta yoluyla Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğüne başvuruda bulunulması gerekmektedir.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR