Milletvekili sayısı değişmedi

MAKALEYİ DİNLE

 

 

 Resmi Gazete'nin yer alan YSK kararına göre illerin çıkaracağı milletvekili sayıları açıklandı. TUİK tarafından adrese dayalı nüfus kayıt sistemi 2013 yılı nüfus sayımı sonuçlarına göre seçim çevreleri ve her seçim çevresinin çıkaracağı milletvekili sayısının belirlendi, 81 ile kaç milletvekilinin düştüğü tespit edildi. YSK kararına göre, 550 milletvekilinin 81 ile dağılımının yapıldı. Kocaeli daha önce olduğu gibi yine 11 milletvekili çıkaracak. 32 milletvekili çıkaracağı tespit edilen Ankara'nın 2, 88 milletvekili çıkaracağı tespit edilen İstanbul'un 3, 26 milletvekili çıkaracağı tespit edilen İzmir'in ise 2 seçim çevresine bölündüğü belirtildi.

 

 

Körfez’de ki hurdacılar sitesi kaldırılıyor

Körfez Yavuz Sultan Mahallesi ile Toki Kalıcı Konutları’nın sorunu haline gelen hurdacıların kaldırılmasıyla ilgili gelişmeler yaşanıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin buradaki hurdalığı hazırlık aşamasında olduğu proje ile Alikahya taraflarında bir bölgeye taşınacağı öğrenildi. Hurdacılar Sitesi adı altında geniş bir alanın bu konuda hizmet vereceği, il ve ilçelerdeki hurdacıların buraya taşınarak, şehir içlerinden çıkartılmasının planlandığı öğrenildi. Projenin uygulanması halinde kısa bir süre sonra hurdacılar tek bir site içinde toplanacaklar.

 

 

Körfez zabıtası eğitim alıyor

Körfez Belediye zabıta müdürlüğü personeli hukuk semineri aldı. Tebligat kanunu ve Arazi çalışmalarında karşılaşılan sorunları ve çözüm yolları, avukat Nuri Almaz tarafından anlatıldı. Faydalı geçen eğitimle ilgili olarak Zabıta Müdürü Mehmet Gökkaya’yı kutluyorum.

 

 

Beşir Derneği ramazanı boş geçirmiyor

 

Beşir Derneği tarafından ramazan öncesi tespit edilen muhtaç ailelere, bu mübarek günlerde erzak yardımları yapılıyor. Halkın desteğiyle sağlanan erzak yardımları, tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de devam ediyor.  Beşir Derneği’nin yardımlarına katkı sağlamak isteyenler RAMAZAN yazıp 4042’ye SMS göndererek 5 TL yardımda buluna bilirler. SMS BAĞIŞ: RAMAZAN yaz 4042'ye gönder(5TL)Ramazan yazımaaaRamazan

Ekmeleddin İhsanoğlu’nun

adını ezberlemek lazım

CHP ve MHP’nin cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun adını telaffuz etmekte zor, doğru yazmakta.

Kimi zaman Etmelettin, kimi zaman Ekmelettin İslamoğlu, kimi zamanda Ekmeleddin İhsanoğlu şeklinde yazılan, çatı adayının ismi tam olarak EKMELEDDİN İHSANOĞLU diye yazılıyor.

Bunu neden hatırlatmak zorunda kaldığıma gelince, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün önceki gün yaptığı basın açıklaması elime ulaştım. Bu açıklamanın girişinde Ekmelettin İslamoğlu, alt kısmında ise Ekmelettin İhsanoğlu yazıyordu. MHP’nin değerli il başkanı sayın Ünlü’yü yadırgamıyorum. Bu ismi ilk günlerde bizlerde yanlış telaffuz ediyorduk. Ben sadece uyarmak istedim.

 

 

Elektrik borcunuzu internetten

hesaplaya bilirsiniz

 

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), elektrik faturalarını hesaplama modülü hazırladı. Bu sayede tüketiciler, kurumun internet sayfasında yer alan sorgulama modülüne faturalarında yer alan bilgileri girerek ödemeleri gereken bedelin doğru hesaplanıp hesaplanmadığını sorgulayabilecek.

Elektrik fiyatları her üç ayda bir elektrik perakende satış fiyatlarını oluşturan maliyetlerdeki değişimler ve TETAŞ'ın tarife teklifi değerlendirilerek EPDK tarafından onaylanıyor.

Ardından 21 bölgenin dağıtım şirketi bu tarfife doğrultusunda harcanılan elektriğe göre tüketiciye fatura kesiyor. Son dönemde elektrik faturaları ile ilgili gelen yoğun şikayet üzerine Kurum, söz konusu çerçevede tüketiciye faturalarını hesaplama imkanı tanıdı. Hizmet dün itibarıyla yürürlüğe girdi.

 

 

Tüpraş mezunları

iftarda buluşacak

 

Tüpraş 50. Yıl Lisesi Mezunları Derneği TEMED bugün iftar yemeği düzenliyor. Mezun öğrencilerin katılacağı iftar yemeği Körfez Tütünçiftlik Sahilinde bulunan Kasrı çardak Restaurant’ta düzenlenecek. Organizasyonun düzenleyicisi olan dernek yönetimi tüm üyelerini bu etkinliğe davet ediyor. 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR