Yıldız ailesi organizatörlerden şikayetçi oldu!

MAKALEYİ DİNLE

Ailelerin en mutlu günleri, oğullarını sünnet ettirdikleri ve çocuklarını evlendirdikleri günlerdir…

Aileler bu günlere özel hazırlanır…

Her şeyin yerli yerinde olmasını…

Organizasyonun kusursuz olmasını isterler…

Gelen misafirlerin rahat etmesini, eğlenmesini isterler… 

Yapacakları cemiyetlere zaman ayıramayan aileler de profesyonel bir organizatörle anlaşarak, cemiyetlerinin organizasyonunu bu firmaya teslim ederler…

Firmalar da ailelerin isteklerini yerine getirerek onların mutlu olmasını isterler…

**

Ama bazen de istenmeyen olaylar da olabiliyor…

Organizatörler, yapılan anlaşma şartlarını yerine getirmeyip, aileleri çileden çıkartabiliyorlar.

Çileden çıkanlardan biri de YILDIZ ailesi…

**

Figen-Bülent Yıldız çifti, çocuklarını sünnet ettirmek isterler.

Bir organizatörle anlaşırlar. Ama, hiçbir şey istedikleri gibi gitmemiş…

Dilerseniz gerisini Figen-Bülent Yıldız çiftinden dinleyelim;

**

“03.08.2014 tarihinde oğullarımız için yapacağımız sünnet düğününün mekan süsleme ve müzik işleri için Tütünçiftlik’te bulanan Ülker Müzik Organizasyon şirketi sahibi Ömer Ülker isimli şahıs ile anlaşma yaptık.

Anlaşma gereği verilecek hizmetler;

-Müzik için birkaç kişiden oluşan ekip (davul, darbuka, org, solist)

-Sünnet tahtı, sehpası, takı sepeti ve takı yastığı

-Kamera çekimi

-Düğünü organize edip yönlendirecek personel biri.

**

Fakat düğün günü alınan hizmet son anda ve misafirlerin yanında yapılan masa sandalye giydirme, sünnet tahtı (yanındakiler yok)

Yine son anda başka bir müzik firmasına ait ‘benim onlarla hiçbir ilgim yok, hatır için geldim’ diyen org çalıp şarkı söyleyen tek bir arkadaş (gerekirse adını ve firmasını verebilirim)

Geriye kalan hiçbir hizmet verilmiyor.

**

Kamera çekimi sözde kamera o gün kırılıyor ve gelmiyor ve son anda biz aradığımızda bilgi veriliyor

Kamera çekimi dışında tüm hizmetlerin ücreti o gün verilmesine rağmen alınan hizmet budur. Ücreti alınmasına rağmen karşılığı verilmemiştir.

Tüm bunların ötesinde  bu şahıs  yüzünden düğünümüz mahvolmuş ve onlar için güzel bir hatıra kalsın diyerek yapmaya çalıştığımız çocuklarımıza ilerde gösterebileceğimiz bir görüntü bile yoktur.

Düğün sonrası konuşmak için aradığımızda Ömer Ülker telefonlarımızı yüzümüze kapatmakta ve bize dönmemektedir.

Haksız  olduğunun en büyük belirtisi bizimle iletişime geçmemesidir.

Kendisiyle iletişim kuramamaktayız. Bir Türk ailesi için sünnet düğününün ne kadar önemli olduğunu vurgulamaya ve bu şahıs yüzünden nasıl mahvolduğunu anlatmaya çalıştım size.

Mağduriyetimizi anlıyorsunuzdur, umarım ve bu yönde yardımlarınızı rica eder, teşekkür ederim”

**

Değerli okurlarım…

Figen-Bülent Yıldız çifti, yaptıkları sünnet organizasyonunda yaşadıkları olaylarını böyle anlattılar. Yazık olmuş… Organizatörlerle ilgili zaman zaman şikayetler geliyor.

Demek ki organizatörleri iyi seçmek lazım…

 

Değirmendere’de sergi açılacak

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Müdür Yardımcısı Yrd.Doç. Dr. Nermin Demirkol, Değirmendere Spor Su Altı Topluluğu Kulübü Başkanı Sait Gürer ve DESSAT Eğitmeni Murat Kulakaç önceki gün Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’i ziyaret ederek Değirmendere Batıkşehir’de gerçekleştirilecekleri sergi hakkında bilgi verdi Su altı seramik ve cam sergisi 30 Eylül’de açılacak. Ellibeş de sergiye onay verdi.  

 

Çin televizyonu belgesel hazırlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli ve deprem konulu belgesel hazırlayan Çin Devlet Televizyonu CCTV’ye röportaj verdi. Çin’de verilen Guangzhou ödülünün ele alındığı röportajda Başkan Karaosmanoğlu, prestijli bir ödüle layık görülmelerinin kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Birliği (UCLG), Metropolis ve Guangzhou kenti tarafından ilk kez düzenlenen Uluslararası Kentsel Yenilik ödülü Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne verilmişti.

 

Mutlu aile rehberine davet

Okulların açılmasına günler kala Özel Gölcük Beyaz Zambak Anaokulu ve Özel Gölcük Güneş İlkokulu tarafından “Mutlu Aile Rehberi” konulu bir seminer düzenleniyor. Uzmanlar anne-baba ve çocuk ilişkilerinin öğrencinin başarı durumunu doğrudan etkilediğini dile getiriyor. Peki çocuğunuzla ilişkilerinizi nasıl düzeltmelisiniz? Çocuğunuzun başarısını artırmak için neler yapmalısınız?  Ödev ve ders konusunda ona nasıl yaklaşmalısınız? Zeka ölçme değerlendirme yöntemleri nelerdir? Tüm bunlar ve bunun gibi pek çok sorunun cevabını 26 Ağustos 2014, Salı günü saat 19:30’da Gölcük Kongre Sarayında gerçekleştirilecek olan “Mutlu Aile Rehberi” konulu seminerde bulabilirsiniz.

**

Seminer, Doğanay Danışmanlık Merkezi’nin sahibi Uzman Psikolog Zeynep Doğanay tarafından verilecek. Aile ve çocuk ilişkileri konusunda bir hayli tecrübeli ve başarılı bir psikolog olan Doğanay, güçlü aile içi iletişiminin püf noktalarını aktaracak. Etkinlik sonunda katılımcıların soruları cevaplanacak ve konuklara katılım belgesi verilecek. Seminere therkes davetli…

 

Halıdere’ye mutlaka eczane açılmalı…

13 yıldan beri Halıdere’nin tek eczanesi olarak faaliyetini sürdüren Dayıoğlu Eczanesi 18 Nisan’da kapanarak Körfez’e taşındı. Bu süreçten sonra Halıdereliler ilaçlarını en yakın belde olan Değirmendere’ye gelmek zorunda bırakıldı. Yakında eczane açılacağını duyan Halıdereliler, “İlaç almak için bizi Değirmendere’ye ya da Gölcük’e götürmek durumunda bırakanlar, Halıdere’yi yalnız bırakmışlardır. Son günlerde buraya tekrardan eczane açılacağı duyumunu alıyoruz. Halıdere’ye mutlaka eczane açılmalıdır” dedi.

 

Alman Ayak Sağlığı huzurevlerini unutmadı

Gölcük huzurevi yaşlıları için Alman Ayak Sağlığı Merkezi ve huzurevi yönetiminin organize ettiği “Ayağına Sağlık Kocaeli” platformu kapsamında sosyal sorumluluk projesinde Alman Ayak Sağlığı Merkezi İzmit Huzurevi’nden sonra Gölcük Huzurevi yaşlılarımızın da tırnak ve ayak problemleri, medikal ayak bakımlarını yaptı. Alman Ayak Sağlığı 5 yıldır Kocaeli’de hizmetlerini devam ettiriyor. Firmanın genel müdürü İbrahim Tetik, İstanbul’da 7 şubesi ile  Türkiye’nin en büyük ayak sağlığı merkezi olma unvanını elinde bulundurduklarını belirterek, Kocaeli’nin markası olmaktan gurur duyduklarını söyledi.

 

CHP’li Öğüt, Hacı Bektaş’ta

CHP Ardahan Milletvekili Gebzeli iş adamı Ensar Öğüt, Nevşehir’in Hacı Bektaş ilçesinde gerçekleştirilen  51.Ulusal, 25.Uluslararası Hacı Bektaş Veli’yi Anma Törenleri ve Kültür Sanat etkinliklerine, CHP Genel Başkanı Kemal kılıçdaroğlu ile birlikte katıldı. Mustafa Sarıgül ve çok sayıda milletvekili ve belediye başkanının da eşlik ettiği anma etkinliklerinde en çok ilgi gören isimlerden biri de Öğüt oldu.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR