Vatandaşın gündemi ayrı, Belediye’nin gündemi ayrı!

MAKALEYİ DİNLE

Ağustos ayının sonunda yapılan AKP’nin 80’inci İl Danışma Meclisi’nde AKP Genel Merkez Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker’in konuşması damgasını vurmuştu. Şeker konuşmasında vatandaşın gündemi ile kendilerinin gündeminin farklı olduğuna dikkat çekmişti…

Konuşmasında belediye başkanlarını uyaran Şeker, sahada yaptıkları çalışmaları dosya halinde belediye başkanlarına aktardıklarını, ama bunların çoğunun yerine getirilmediğini söylemişti…

**

Yani Şeker şunu ifade etmişti:  

-SAHADA DOLAŞIRKEN BİZ KÖPRÜDEN SÖZ EDİYORUZ, VATANDAŞ EVİNİN ÖNÜNDEKİ KALDIRIM TAŞINDAN ŞİKAYET EDİYOR…

-BİZ HAVAALANINDAN BAHSEDERKEN VATANDAŞ BELEDİYE OTOBÜSLERİNİN EKSİKLERİNDEN ŞİKAYETÇİ OLUYOR.

**

Şeker ne diyor;

Vatandaşın gündemi ayrı, belediye başkanlarının gündemi ayrı…

Gelelim asıl konumuza…

Derince Belediyesi önceki gün “Derinceliler: Çenesuyu yeşil olsun” başlıklı bir haber gönderdi…

Haberi birlikte okuyalım;

Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’un göreve geldiği günden itibaren büyük önem verdiği Çenesuyu, imaj çalışmaları kapsamında 2015 yılında alışılagelmiş mavi etiket ve kapağın yerine fuşya rengi ile müşterilerin satışına sunulmuş ve bu değişim büyük beğeni toplamıştı.

**

Çenesuyu’nun 2016 yılında ise hangi renk ile piyasaya sunulacağı merak edilirken, bu konu vatandaşların tercihine bırakıldı. 2016 yılının etiket ve kapak renginin belirlenmesi amacıyla yaklaşık 1 ay boyunca http://www.derince.bel.tr adresinde yapılan anket neticesinde, halkın tercihi yeşil renk oldu. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ankette 4 bin 821 kişi oy kullanırken, % 38 ile en çok oyu alan yeşil rengi tercih edenlerin sayısı bin 812’yi buldu. Yeşili ikinci sırada takip eden ise bin 259 oy ve % 26’lık oranla turkuaz renk oldu. Yeşil ve turkuazın ardından daha sonra sırasıyla sarı renk 887 oy ve mor renk 537 oy alırken, ankete katılan 326 kişi de turuncu rengi tercih etti.”

**

Haberi okudunuz…

Haberi okurken, AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker’in yazımın başında ifade ettiğim sözleri aklıma geldi…

Ne diyordu Şeker;

Vatandaşın gündemi ayrı, belediye başkanlarının gündemi ayrı…

**

Derince Belediyesi, kendisini meşgul etmek için Çenesuyu’nun kapağı ve etiketinin rengiyle uğraşıyor. Yahu kapak ve etiket kırmızı olsa ne olur, yeşil olsa ne olur… Böyle her yıl renk mi değiştirilir. Başka işiniz gücünüz yok mu? Çenesuyu, bir marka… Rengi de maviydi… Çok da güzeldi… Madem marka yaratmak istiyorsunuz, bırakın renkle uğraşmayı…

Siz hangi su firmasında veya hangi markanın yılda bir renginin, etiketinin değiştiğini gördünüz.

**

Derince halkı sizlerden hizmet bekliyoruz… Belediye olduğu 1994 yılından beri İzmit’in arka bahçesi olan Derince’nin artık ayağa kalkmasını bekliyor… Hedefi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı olan Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’tan önce Derince’nin kaderini değiştirecek projeler bekliyoruz.

AKP Genel Merkez Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker’in dediği gibi “VATANDAŞIN GÜNDEMİ AYRI, BİZİM GÜNDEMİMİZ AYRI”…

Şeker’in sözlerini şu şekilde değerlendirebiliriz,

“VATANDAŞIN GÜNDEMİ AYRI, DERİNCE BELEDİYESİ’NİN GÜNDEMİ AYRI”

 

Şirintepe’den teşekkür

İzmit Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’nün Şirintepe Mahallesi Şahin Tepesi’nde yaptığı çalışmalar mahalle sakinlerini memnun etti. Mahallede çeşitli yerlerde ve ormanlık alandaki zararlı oları otların imha edilmesiyle mahallenin güzelleşmesi sağlandı. Mahalle sakinleri bu hizmetlerin devamını beklerken, çalışanların şahsında Başkan Dr Nevzat Doğan’a teşekkür ettiler.

 

 

Üzülmez’den Altınkaya’ya geçmiş olsun ziyareti

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, CHP’li Belediye Meclis Üyesi ve Köseköy eski Belediye Başkanı Selahattin Altınkaya’yı hasta yatağında ziyaret etti. Başkan Üzülmez, geçirdiği ameliyat sonrası tedavisi süren Altınkaya’ya geçmiş olsun dileğinde bulundu.

 

Odabaş’ın AKP’ye tepkisi dinmiyor

Kocaeli Küçük Millet Meclisi’nin son toplantısında, tüm siyasi partilerden sivil toplumun 10 isteğinin görüşüleceği toplantı salonu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun talimatı ile iptal edilmişti. Bunu Meclis Kurucu Başkanı Bahri Odabaş söylüyor. Odabaş ayrıca, “Bizden önce de Barış Platformuna yasaklanmış. Bu milletin parası ile sivil toplum için inşa edilen mekanların sadece Ak Parti yandaşlarına verilmesini kınıyor, bir an önce bu yanlıştan dönülmesini bekliyorum ”diyor. AKP’nin seçimi kazanmak için her yolu mubah gördüğünü görüyoruz. Zira AKP’liler kapalı kapılar ardında yazılarından rahatsız oldukları yılların gazetecisini,  sahibi oldukları gazetede yazı yazmasın diye 1 aylık izne gönderdiler.

 

 

Belediye olmadan!

İzmit Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Akmenşen, bir süre önce göreve başladığını ve bunun için de ziyaretlerde bulunduğunu belirterek, “İzmit Belediye Başkanımızın eğitime olan sevdasını ve desteğini çok iyi biliyoruz. Belediye olmadan mutlaka bir tarafımız eksik kalıyor. İnşallah eğitime olan destek bundan sonra da devam eder” dedi. Belediyeler, eğitime destek veriyor… Bir de Devlet kendisine destek verse, bütün sorunlar hal olur… Okullar, Aile Birliklerine teslim edilmiş durumda.  

 

 

Çakmak, Paşa’da 1 vekil için oy istedi

Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili adayı Av. Alaattin Çakmak, Mehmet Ali Paşa Mahallesi’ne çıkarma yaptı. Çakmak, mahalleyi karış karış dolaştı. Esnafları da gezen Çakmak, seçimde destek istedi. Çakmak seçmenlere, “Sizden ricamız evlerinizde ya da çevrenizde bulunan Saadet Partisi arkadaşlarımızın yanına 1 kişi daha eklemeniz. Sizden 11 vekil adayı istemiyoruz. Sadece 1 vekil çıkaracak ve Milli Görüşü temsil edecek 1 vekil istiyoruz. 80 bin oy aldığımız zaman Meclis’te olacağız ve ülkemiz Milli Görüş’ün ne denli ülke menfaatleri adına çabaladığını daha iyi görecek. Bu manada Mehmet Ali Paşa’ya da önemli iş düşüyor” dedi. SP, 1 vekil çıkaracak kadar oy çıkartırsa, Anayasa Mahkemesi’ne başvuracak… Bakalım SP, Kocaeli’de 80 bin oy alabilecek mi? 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR