Aile hekimleri, ‘aile sağlığı çalışanları’ için iş bırakıyor!

MAKALEYİ DİNLE

Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer Çeker, Türk Büro Sen Şube Başkanı Rıfat Oypan, Şube Başkan Yardımcısı Alaattin Ardıç, Türk Sağlık Sen Şube Başkan Yardımcısı Saniye Yıldıran, Umut Birol, Aile Sağlığı Çalışanları Komisyon Başkanı Nur Serttaş, Komisyon Üyesi Hacer Gündüzün önceki gün bir araya geldi…

Sağlıkçılar, sorunların çözümünde kararlı…

İş bırakma eylemi üzerinde açıklama yaptılar..

Sendikalar adına açıklamayı Ömer Çeker yaptı…

Çeker, Aile Hekimleri Konfederasyonunun almış olduğu karar doğrultusunda 12 Aralık Cuma Günü Aile Hekimi ve Aile Sağlığı Elemanlarının Aile Sağlığı Merkezlerini kapatarak İş bırakma eylemi yapmalarına destek verdiklerini açıkladılar..

**

Çeker’in açıklamalarını birlikte okuyalım;

Aile Sağlığı Merkezlerinde “ASM” görev yapan Aile Hekimlerimiz ve Aile Sağlığı Çalışanlarımız gelecek nesillerimizin daha sağlıklı olmaları ve mevcut neslinde hastalanmadan sağlıklarının korunması için halkımıza özveri ile koruyucu sağlık hizmeti sunmaktadır. 76 Milyon vatandaşımızın sağlığı 20 Bin Aile Hekimi, 20 Bin Aile Sağlığı Çalışanı ile korunmaya çalışmaktadır. Kocaeli’nde ise yaklaşık 1 Milyon altı yüz bin vatandaşımıza yaklaşık olarak 450 Aile Hekimi, 450 Aile Sağlığı Çalışanı ile Koruyucu hekimlik hizmeti verilmeye çalışılmaktadır. Sağlık Bakanlığı ASM de görev yapan Hekimlerimiz ve Aile Sağlığı Çalışanlarının sorunlarını çözme yerine sorunların artarak derinleşmesi için elinden gelen gayreti göstermektedir. Sağlık Bakanlığı ASM Çalışanlarının mesaileri hakkında kamuoyuna vermiş olduğu yönlendirme demeçler ile Halkımızı ve ASM çalışanlarını karşı karşıya getirmeye çalışmaktadır.

**

Nöbetler, ağır iş yükü, sonu gelmeyen yeni görevler, şiddet ve mobbing ve ardı arkası kesilmeyen sıkıntılar ve sorunlar ne yazık ki Aile Hekimlerinin ve Aile Sağlığı Çalışanlarının üstünden kara bulut gibi hiç eksik olmamıştır.

İşte tüm bunlara tepki göstermek adına Türk Sağlık-Sen olarak bir kez daha alanlara iniyoruz.  12 Aralıkta tüm ASM de iş bırakıyoruz. 13 Aralık’ta da meydana inip basın açıklamalarıyla Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı Çalışanlarının sorunlarını ve taleplerini dile getireceğiz.

Tüm Aile Hekimlerimizi ve Aile Sağlığı Çalışanı arkadaşlarımızı demokratik haklarını kullanarak, üretimden gelen güçlerini kullanmaya davet ediyoruz. Halkımızın da ASM’de görev yapan Aile hekimlerine ve Aile Sağlığı Çalışanına sahip çıkmaya yapılan eyleme destek vermeye davet ediyoruz.   

Türk Sağlık-Sen olarak çalışanı köle olarak gören bu düzenin karşısında olmaya, çalışanın yanında yer almaya devam edeceğiz. Bunu iki günlük eylemlerimizle bir kez daha göstereceğiz.”dedi…

Açıklama böyle…

Türk Sağlık Sen, çok kararlı…

Gelecek hafta iki günlük eylem yapacaklar…

Türkiye’de bazı kesimlerin bir eli yağda, bir eli balda iken, bazı kesimler de inim inim inliyor…

İnim inim enleyenlerin başında da sağlık sektörü geliyor… Kişi başına düşen sağlıkçı sayısı az… Bir de hakları yendi mi, işin içinden çıkılmaz hal alıyor…

AKP hükümetinin sağlıkçıların sorunları çözümü noktasında biraz daha duyarlı olmalı…

 

Resul Dindar konser verecek

Karadeniz müziğinin ünlü isimlerinden Resul Dindar, “Dalgalan Karadeniz” adlı albümünün tanıtımı kapsamında Sabancı Kültür Merkezi’nde konser verecek. 13 Aralık Cumartesi günü saat 20.30’de başlayacak olan konsere katılmak için biletler ZD Kırtasiye (Ramada Otel Karşısı Yahya Kaptan İzmit) ve Hilal Boncuk&Şal (Ömerağa Mah. Hafız Şerif Sok. No:6 Sanat Sokağı İzmit) noktalarından temin edilebilir.

 

İzmit’te engellilere yeni hizmet

İzmit Belediyesi engellilere yönelik bir hizmeti daha hayata geçirdi. Uygulama ile ilgili bilgi veren İzmit Belediyesi yetkilileri,  “işitme ve konuşma engelli vatandaşlarımız belediyemiz ile ilgili istek ve şikâyetlerini cep telefonlarından kısa mesaj yoluyla bildirme imkanına sahipler. IZMITENGELSIZ boşluk bırakılıp istek ve şikayetin konusu yazıldıktan sonra 4730’a kısa mesaj atıldığında bu mesaj ilgili arkadaşın önüne düşmekte ve hemen değerlendirmeye alınmaktadır”dediler…

 

İzmit’te 5 yılda 200 park yapıldı

İzmit Belediyesi tarafından Kabaoğlu Mahallesinde yaptırılan Funda Parkı düzenlenen törenle hizmete açıldı. Parkın açılışında konuşan Başkan Doğan geçen 5 yıl içinde 200’e yakın yeni park yapıldığını söyledi. Mahalle Muhtarı Ali Akbaş, Doğan'a mahallerine böyle bir hizmet kazandırdıkları ve değer kattıkları için teşekkür etti.

 

Fotoğrafımı çeker misin?

Derince Gençlik Merkezi, “Anneciğim Fotoğrafımı Çeker misin?” projesiyle 0-7 yaş arası çocukların velilerinin katılımıyla bir program düzenledi. Programda ailelere uzman psikologlar tarafından çocuk eğitimi, çocuk iletişimi, temel fotoğraf teknikleri, çocuk fotoğrafı çekme yöntemleri, evde stüdyo ve fotoğraf çekme teknikleri anlatıldı.

 

Akademi Tiyatro’nun önemli başarısı…

2010 yılında Sahne Sanatları Derneği ve 2011 yılında kurulan Tiyatro Akademinin kurucusu Hakan Gürle, Gölcük’te başarılı çalışmalar yaptıklarını söyledi. Gürle, “Kurulduğumuz yıldan beri toplam 11 oyun 34 kere Gölcük ve İzmit’te sergilenmiştir. Ücretli oyunların dışında yılda iki kere Huzurevi, Çocuk Esirgeme Kurumu ve hastanelerde de yalnızca onlara özel oyunlar hazırlayıp sergiliyoruz."dedi. Biz de bu başarılı çalışmalardan dolayı Gürle ve ekibini kutluyoruz.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR