Gölcük’te “Kocaman” sanayi sitesi isteniyor

MAKALEYİ DİNLE

Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman, her hafta yazılı açıklama yaparak gündemle ilgili görüşlerini açıklıyor.
Türk ekonomisiyle ilgili bilgi veren Kocaman, “2012'nin dünyada ekonomik ve siyasal açıdan oldukça zorlu geçmesi beklenmektedir. Euro Bölgesi'nin birikmiş sorunları, ABD ile Çin ekonomisine ilişkin belirsizlikler ekonomik sıkıntıların, İran'ın, ABD-İsrail ile yeniden karşı karşıya gelmesi, Suriye'deki gelişmeler de siyasi belirsizliklerin başlıca nedenlerini oluşturmaktadır” dedi.
Yani Kocaman, yukarıdaki şartların Türkiye’yi olumsuz yönde etkileyebileceğini söylüyor.
***
Gölcük ile ilgili de değerlendirmede bulunan Kocaman, özellikle yeni sanayiye dikkat çekti. Kocaman, “Gölcük merkezinin cıvıl cıvıl olması, cadde ve sokaklardaki yeni değişimlerin başlaması esnaflar için önemlidir. Organize sanayi bölgeleri ile küçük sanayi siteleri arasında işbirliği imkanlarının bilimsel perspektifte değerlendirilmesi ve bir yerden işe başlanması gerekmektedir. Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odamız bu düşünceler içersinde ilk adımları atmıştır. Odamız, Gölcük’te işlevini tamamlamış ve acil gereksinimimiz olan Sanayi Sitemizin yeni ve teknolojik şekilde hizmet sunabilmesi için “YENİ GÖLCÜK SANAYİMİZİN” acil yapımı ile alakalı araştırma çalışması gerçekleştirmektedir. Bu boyutta Gölcük Belediyemiz ve Büyükşehir belediyelerimizin olayın bizzat bizler gibi konuya duyarlı yaklaşmasıyla kısa zamanda bu önemli sorunun çözümünü birlikte sağlayabileceğimizi düşünüyoruz” görüşlerine yer verdi.
***
Başkan Kocaman tarafından gerçekleştirilen "Oto Sanayi, Mobilya, Metal İşleri, Döküm Küçük Sanayi Siteleri Araştırma Çalışması" projesi kapsamında, kentteki sanayi işletmeleri kapsayan bir anket yapılmıştır. Ankette imalat ve üretici esnafımızın yeni sanayiye sıcak bıktıkları görülmüş.
***
Kocaman açıklamasına şöyle devam ediyor;
Zor şartlar altındaki sanayideki esnaf sanatkarlar da bu olayı ciddi boyutta önemseyip yeni sanayide oluşmak istemekteler.
Bizim arkamızda dik durmaktalar.
Kötü şartlardaki hizmetlerinden arınıp insanca yaşam için kaliteli hizmeti sunmak istemekteler.
Sanayi Çarşımızda kümelenmiş oto sanayi, mobilya, metal işleri, dökümcülük mesleklerine ilişkin araştırma çalışması yapılmaktadır.
Bursa’da yeni inşa olmuş sanayi sitemizin minik örneğini burada ilçemizde istiyoruz.
İnşallah Kocaeli Büyükşehir, Gölcük Belediyemiz ve odamızla ele ele vererek KENT KONUT veya TOKİ kanalıyla sıkıntılı Sanayici esnafımızın yüzünün gülmesini sağlamış oluruz”
***
Kocaman, ilçedeki esnafları düşünüyor.
Yeni Gölcük Sanayisi’nin yapılmasını istiyor.
Bursa’daki sanayi sitesini örnek veriyor.
Bu konuda belediyelerden yardım istiyor.
Aslında yeni sanayi sitelerine, sadece Gölcük’ün değil, diğer ilçelerimizin de ihtiyacı var.Doğan’ın yeleği!
İZGAZ’ın Fransız Genel Müdürü Gilles Guegan, önceki gün İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ı ziyaret etti.
Doğan, genel müdüre vatandaşlardan belediyeye verilen şikayet dilekçelerini dosya halinde teslim etti.
Doğan, genel müdürü “yelekli” olarak karşıladı…
Genel müdür ise ziyarete giderken ceket giymişti…
Başkan Doğan’ın genel müdürü “ceket” giyerek karşılamaması kimileri tarafından siyasi nezaketsiz olarak yorumlandı…
Yorum sizin.


Noyan Başiskele’de!
AKP Kocaeli Gençlik Kolları’nın, 12 ilçeyi kapsayan kültürel etkinlikler programı kapsamında düzenlemiş olduğu “M.Engin Noyan’la Gençlik Söyleşilerinin” ilki bu akşam saat 19.30’da Başiskele’den start alacak. AKP Başiskele İlçe Gençlik Kollarının ev sahipliğinde Başiskele Belediyesi Konferans Salonu’nda yapılacak programa, gençlik kolları tüm Başiskele halkını davet etti.
Resimmmmm: M.Engin Noyan:


Eryürek, Tarkan’lı göndermeyi kime yaptı?
AKP Derince İlçe Başkanı Mehmet Eryürek, şu sıralar kamuoyundan uzak durmaya çalışsa da kişisel paylaşım sitesinden sağa sola göndermelerde bulunmaya devam ediyormuş.
Kamuoyunda hakkında çıkan haberlere kendi sayfasından cevap vermeyi yeğleyen Eryürek, yine sayfasında bir gönderme yapmış. Sosyal paylaşım siteleriyle aram olmadığı için, bu haberi istihbaratımızın bel kemiği Serkan Borlak getirdi…
Borlak, Eryürek’in sitesinin bir de fotoğrafını bana verdi.
Eryürek, kendi sayfasında kendisine yönelik hasır altından gelen yorumlara Megastar Tarkan’la cevap vermiş.
Eryürek, Tarkan’ın;
“Başkası olma kendin ol…
Böyle çok daha güzelsin…
Ya gel bana sahici sahici…
Ya da anca gidersin…
Ve eklemiş;
Oynama şıkıdım şıkıdım... Oynama şıkıdım şıkıdım…” şarkısını sitesine koymuş…
Sizce Eryürek bu yorumu kime yapmış olabilir…
İçinizden, “Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar” dediğinizi duyar gibiyim…


Ustura Kemal dizisi Gölcük’te çekilecek
Çok yakında Show TV ekranlarında dizi sevenlerle buluşacak olan Ustura Kemal’in set ekibi Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’i ziyaret etti. Yapılan ziyarette tarihçi Volkan Şenel, sanatçı Emre Kınay, yönetmen Mustafa Şevki Doğan, sanat yönetmeni Şakir Demirpehlivan, dizi ekibinden Aynur Başgöl hazır bulundular. Dizinin önemli bir kısmı Gölcük Saraylı’da yapılacak. Dizinin ekranlarda gösterilmesi Gölcük’ün tanıtılmasına büyük katkı sağlayacak. Gölcük’teki film platosunun Saraylı’da oluşturulacağı belirtildi. Ayrıca dizinin bazı bölümleri Hereke’deki Tarih Adası ile İzmit Kapanca Sokak ve Tarihi Konaklarda da çekilecek.
Ustura Kemal, işgal altındaki İstanbul’da ihtilaf güçleriyle mücadele eden o dönemlerin ünlü kabadayılarından biridir ve özellikle düşman kuvvetleri ile yaşadığı olaylar ile ün yapmıştır. Ustura Kemal, semtine bağlı, zayıfı koruyan, zevk ehli, aşkında şakası olmayan, İstanbul kabadayılık alemine yumruğunu basmış biri olarak dikkat çekiyor.


Mehmet Şendoğan, Türknet’ten şikayetçi!
Üç ay önce Türknet müşteri temsilcisi tarafından, telefonla aranarak abone yapılan Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Şendoğan, Türknet firmasından şikayetçi.
Başkan Yardımcısı Şendoğan, “Türknet müşteri temsilcisi beni telefonla aradı, uygun avantajlar sundu. Türk Telekom’la isim benzerliği olduğu için abone oldum. Fakat üç aydır internet bağlantım yok. Defalarca aramama rağmen sorunu gidermiyorlar. Sözleşmemi de iptal etmedikleri için başka bir firmayla da anlaşma yapamıyorum. Evimde internete giremiyorum, Türknet firmasını tüketici haklarına şikayet ettim” dedi. Yani anlayacağınız, başkan yardımcısı Şendoğan’ın internet firmasıyla başı dertte.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
Dünyada 2000’e yakın halk, 3000’e yakın dil var.


KONUŞAN FOTOĞRAFBüyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu:
Söyleyin bakalım çocuklar, “Bir kilo demir mi, bir kilo pamuk mu ağır?” Bilene bir laptop vereceğim.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR