Ekmeğini taştan çıkartan üniversite öğrencisi

MAKALEYİ DİNLE

Kocaeli Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü 3. sınıf öğrencisi Ömer Konur, boş vakitlerini kafeterya köşelerinde arkadaşlarıyla sohbet ederek yada oyun oynayarak geçirmiyor.

20 yaşındaki genç pazarlarda yük taşıyarak para kazanmaya çalışıyor. Hani derler ya “Ekmeğini taştan çıkartıyor” o misal.

Sakarya’dan ilimize okumak için gelen genç ev kirasını denkleştirebilmek için market arabalarıyla, pazara gelen vatandaşların yüklerini taşıyor.

2 TL’ye taşıdığı yükü, vatandaşın istediği yere kadar götürüyor.

Kimi bu genci takdir ediyor 2 değil de 5 TL veriyor, kimi 10 TL…

Pazar pazarında, her Pazar 50-60 TL kazanan genç, böylelikle ekonomisini dengeliyor. Önümüzdeki sene mezun olacak bu kardeşimiz diğer arkadaşlarına da örnek oldu.

Bana göre Ömer Konur, takdir gören bu çalışma azmiyle tuttuğu her şeyi koparan biri haline gelecek.

Tebrikler Ömer Kardeşim

 

MHP Başiskele, “Bizim kimseye borcumuz yok”

Geçtiğimiz hafta ele aldığımız bir şikayeti taşımıştık bu köşeye. Konu MHP Başiskele İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği kahvaltı ve sonrasında yaşananları ele almıştık.

Kahvaltının yapıldığı işletmenin sahibesi parasını alamadığını söylemişti. Bende bu durumun MHP’ye kakışmadığını yazmıştım.

Öncelikle şunu söyleyeyim, düzenlenen kahvaltının ücreti ödendi. Bu kahvaltıyı eski il başkanlarından Mustafa Gürsoy vermiş. Yani borç MHP Başiskele Teşkilatı’nın değil, eski il başkanı Gürsoy’un muş.

Evet, Gürsoy bir süre borcunu ödemeyi geciktirmiş. Geciktirmesinin nedenini ise farklı bir sebepten ötürü…

Gürsoy, “Kahvaltı programının olacağı sabahın bir gün öncesinde mekan sahibi kahvaltıyı ertelediğini söyleyerek bizi zor durumda bıraktı.  Bu kahvaltının düzenleyicisi bendim ve herkese mahcup olacaktım. Son anda bu sorunu giderdik. Kahvaltı günü ben orada değildim. Söz konusu işletmenin sahibine de faturayı getirin paranızı ödeyeceğim dedi. Anacak yapılan davranışın hatalı olduğunu söylemekti. Ancak İşletmenin sahibi gelmek bir yana borçlu olduğu kişi göndererek, benim onlardan alacağım var oradan tahsil et, demiştir.

Ücretin gecikmesindeki tek neden bunlardır” dedi.

İlçe başkanı Muzaffer Yılmaz, geçtiğim hafta yazdığım yazı için bana kırılmış. Neyse ki daha sonra konuşup bu yanlış anlaşılmayı giderdik. Bu duruma tanık olan siz okurlarımla da konuyu paylaşmak istedim.

“Gerekirse evime para götürmem yinede MHP’nin borcu var” diyen başkan Muzaffer Yılmaz’a “Gönlüne sağlık” demek isterim…

 

Mimar Sinan Üstgeçidi’nden gacır gucur sesler geliyor

Yapıldığı yıl, heybeti ve kullanılan metalin fazlalığıyla gündeme gelen, yıkılması için Mimarlar Odası tarafından görüş bildirilen Mimar Sinan üstgeçidi şimdide yürüyen merdivenlerinden gelen rahatsız edici sesleriyle anılıyor. Üstgeçidin faal durumdaki yürüyen merdiveni gacır gucur sesler çıkarttığı için çevredeki esnafı ve vatandaşları rahatsız oluyor. Bu sesten rahatsız olanlar, yetkililerce yürüyen merdivenin bakıma aldırılmasını istiyor.

 

D-100’de bir yıldır yanmayan aydınlatmalar

Körfez ilçesindeki bu sıkıntının giderilmesi için SEDAŞ’a da bilgi verilmiş Büyükşehir Belediyesi’ne de… Ancak D-100 Karayolu üzeri Yarımca mevkiinde ki yol aydınlatmaları bir yıldır onarılamamış. Bu sorundan rahatsız olanlar birde bizim aracılığımızda bu durumu hatırlatmak istedi. Bilmeyenlere, duymayanlara, yada duymazdan gelenlere ihbarımdır, “D-100 Bölge Trafik civarındaki yol aydınlatmaları çalışmıyor”

 

AKP Körfez’de, Güney Mahallesi’ne Yıldırım atandı

Ak Parti Körfez İlçe Teşkilatı, Güney Mahallesi Teşkilat Başkanlığına Murat Yıldırım’ı atadı. İlçe başkanı Av Osman Badem başkanlığından bir araya gelen komite, yeni görevlendirmesini yaptı. Güney Mahallesi’ndeki görevlendirme için istişare yapan Komite kararını verdi ve Yıldırım’ı atadı.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR