AK Parti’de bazı ilçeler sorunlu

MAKALEYİ DİNLE

AK Parti’de bazı

ilçeler sorunlu

30 Mart süreci artık iyiden iyiye kızışmaya başladı. Özellikle AK Parti’nin ilçe belediye başkan adaylarını açıklamasının ardından heyecan ve tartışmalar da birbiri ardına gelmeye başladı.

Kim ne derse desin, Kocaeli ekseninden iktidar safında yaşananlara şöyle bir göz gezdirdiğinizde, bazı sorunların her an patlak verebileceğini açık beyan ortada görebiliyorsunuz.

 

Evet, buna bağlı olarak da belli başlı ilçelerde sorunların üst üste binmesinden kaynaklı olarak seçimlerin risk altında olduğu ilçeler var, AK Parti için…

 

Bu tatsız sürprize kendilerini bir türlü hazırlayamayan AK Parti’nin ileri gelenleri nedense bir türlü yeterli önlemi de alabilmiş değiller. Hal böyle olunca da iktidar temsilcilerinin içinde bulundukları ruhani vaziyetleri bugünlerde akıllı işi olmayan tepkileri vermelerine neden olabilir.

 

Her ne kadar bu durum geçici olsa da aslında parti içinde bugüne kadar yaşanan ruhani şiddet olayı birkaç gün sonra genel merkeze gönderilecek olan meclis listelerinin resmi olarak açıklanmasının ardından bastırılması imkansız tepkilere sebep olacaktır.

 

Sanıyorum bunun herkes farkında.

 

Doğal olarak bu kadar sorunun yaşandığı bir ortamda seçimlerin riske edildiği birkaç ilçe sayabiliriz sizlere. Her ne kadar Cemil Yaman’ın dik bir duruş sergileyip de partisinin adayını desteklemeye devam etmesine rağmen Dilovası’nda ibre en azından şu an için CHP’nin adayı Ercan Dalkılıç’ı gösteriyor gibi.

 

Şayet burada AK Partililer bir akıl tutulması içine girmeyip de mevcut yapı ile devam etmiş olsalardı, Cemil Yaman ile Dilovası kayıtsız şartsız kazanılmış ve sorunsuz bir şekilde seçimlere girilmiş olurdu.

 

Ayrıca Körfez ve Derince’de de elbette seçimler çantada keklik değil. Körfez’de iktidarın adayını görünce iştahı kabaran MHP’li Salih Şirin ile CHP’li Reşat Başar, daha fazla şiddetli bir şekilde küreklere asılmaya başladılar. Son dönemdeki gelişmelerle Salih Şirin adının daha fazla anılır olduğunu gözlemleyebiliyoruz…

 

Derince’de de keza aynı şekilde hala AK Parti içinde uzantıları olan birileri, ortalığı karıştırıp duruyor. Haliyle burası da zaman sıkıntılarla gündeme gelebiliyor. Ancak Ali Haydar Bulut’un ilerleyen zamanlarda sorunların üstesinden geleceğine inanıyorum.

 

Kısacası AK Parti, bugüne kadar İzmit dışındaki ilçelerde çok ciddi bir seçim çalışması yürütememiş. Merkezdeki bu ciddiyetin sebebi de CHP’nin adayının çok ensesi kalın olması.

 

Şayet aynı mantık devam ederse iktidar Kocaeli’nde beklemediği sonuçları alabilir. Bunun da bedelini parti içindeki birileri üstlenmek zorunda kalabilir.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mehmet Özmen - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR