MHP Derince SES VERDİ!

MAKALEYİ DİNLE

Sevgili okurlarım Geçtiğimiz günlerde MHP Derince İlçe Kadın Kolları Başkanı Müveyla Kaya yönetim kurulu adına Derince ile ilgili bir açıklama yapmıştı... Bir Derinceli olarak yazılanlar ilgimi çekmiş ve ben de bu köşeden Müveyla Hanım’ın açıklamasını yayınlamıştım. Müveyla Hanım’ın açıklamalarının altına “imzamı” atarım… Zaten ben de, Derince’nin İzmit ile Körfez arasında sıkışmış bir köy görünümünde olduğunu birçok kez dile getirmiştim. MHP’nin 2009 seçimlerinde Derince’de beklenenin çok altında oy alması da herkesi şaşırtmıştı. Ben de Müveyla Hanım’a bunun nedenlerini sormuştum. Müveyla Hanım, dün bana bir mail gönderdi.
Dilerseniz “İmanlı yüreklerle iktidara davet” başlıklı yazısını birlikte okuyalım
“12 Haziran genel seçimlerine MHP Derince Teşkilatı olarak çok ciddiye alıyoruz. Bu seçimin ülkenin geleceğini belirleyecek bir dönüm noktası olarak görüyoruz Bu nedenle çalışmalarımızı koordinasyon içinde, sistemli bir şekilde yürütmekteyiz. Geçenlerde Sanayi ve Ticaret Bakanı Sayın Nihat Ergün Bey için yaptığım açıklama, basında ve internet ortamında haftanın konusu olduğunu gördüm Ben çok değerli Derince halkına bir mesaj iletmek istedim. Yapılanları ortaya koyarak, Sayın Bakanın Derince’den beklentilerine yönelik açıklamalarına karşılık, bir Derinceli gözüyle değerlendirmesini yaptım.
Bazı, köşe yazarları, bu görüşlerime katıldıklarını, hatta yazımı köşelerine taşıyarak desteklerini göstermişlerdir. Ancak Sayın, Mesut Akbulut “MHP’li Müveyla Kaya’nın açıklamaları böyle. Çok sert değil mi? Anlaşılan Müveyla Hanım’ı fena kızdırmışlar. Müveyla Hanım, bir de MHP’nin 29 Mart 2009’da yapılan yerel seçimlerde neden o kadar düşük oy aldığını açıklarsa seviniriz…” şeklinde ifade de bulunmuşlardır.
***
Mesut Bey, sanırım ülkede oynanan tahterevalli siyasetinin farkında değil. Yazılı ve görsel basının içinde bulunan bir yazarın bunları görmemesi imkansız. Bizler sokaklarda tüm gayretimizle özverimizle ayakkabılarımızı parçalayarak günlerce yaptığımız çalışmayı, yazılı ve görsel basına sahip olanlar bir günde bunu baltalayabiliyor. Sanki Türkiye’de iki siyasi parti etrafında kenetlenmiş bir seçmen tabanı oluşturularak, diğer siyasi partiler yok sayılarak halka tercih yaptırılmaya çalışılmaktadır.
2009 yerel seçimlerinde MHP Derince’de yaptığı çalışmalarda tüm özverisini göstermiştir. Ancak, bir stratejik hatası yaptığı çalışmaları kamuoyuna deşifre etmesidir. Zira, bizlerin yaptığı her çalışma bölgesinde siyasi iktidar kamu gücünü de kullanarak aynı gün veya bir gün sonra o bölgeye inanılmaz vaatler ve yalanları ile giderek, değerli Derince halkını kandırmışlardır. Ayrıca, AKP’nin izlemiş olduğu politikalardan kurtulmak için, bazı arkadaşlarımızın, yazılı ve görsel basının etkisinde kalarak AKP ve CHP kaosunun içinde tercihe zorlanılmışlardır.
Ülkücü hareket mensupları artık gerçekleri görmektedir. Derince’yi bir oy potansiyeli gören CHP ve AKP’nin, 12 Haziran genel seçimlerinde hayallerini sandığa gömerek yok etmeye ant içmişlerdir. Bu seçimlerin, Türk milletinin varoluş seçimidir, bu nedenle bu şerefli yürüyüş de, imanlı yürekler, vatan ve bayrak sevdalılarının buluşma noktası MHP olacaktır. Bizler, dersimizi çok iyi “çalıştık”, geçmişten ders alarak geleceğe nasıl yön vereceğimizi şimdi daha iyi biliyoruz. Artık birileri, bizleri takip etmekte zorlanacaklar. Derince’nin her bölgesinde her gün biz olacağız, sokağında, evinde, dükkanlarında biz olacağız, MHP Derince İlçe Teşkilatı tüm unsurlarıyla sahada ve kenetlenmiş bir şekilde muhalifi olmadan hep birlikte yürümekte ve yol almaktadır.
Artık biliyoruz ki birileri açılım ile teröristleri davullu zurnayla karşılarken, bir diğeri ise avukatı olarak bindiği otobüsten inerek CHP otobüsüne binmiştir. Halkımız bunları görüyor, ne tahterevalli siyasetine, ne de rol paylaşımlarını görmemezlikten gelecektir. Birileri çıkıyor, genel aftan bahsederken, birileri caniye ev hapsini tartıştırıyor. Hal böyle iken kimsenin başka yerlerde çare aramasına gerek yoktur. Bu ülkenin harcı olan MHP’sine Kocaeli’nin ve Derince’nin ses vereceğine yürekten inanıyorum. Bu vesile ile Mesut beyi de safımızda yer almaya çağırıyorum”…
Müveyla Hanım’ın açıklamaları böyle… Kendisi de MHP’nin az oy aldığını kabul ediyor. Bunun nedenlerini sıralıyor. Demek ki, MHP seçmeni, yazılı ve görsel basının etkisinde kalarak AKP ve CHP kaosunun içinde tercihe zorlanılıyorsa, bu MHP tabanının partisine bağlı olmadığını gösterir. 2009’da etki altında kalan MHP tabanı, 12 Haziran’daki seçimlerde de etki altında kalmayacağını kimse garanti edemez. Müveyla Hanım artık ülkücü hareket mensuplarının “gerçekleri” gördüğünü söylüyor. Umarız MHP, 12 Haziran’daki seçimlerde gerçek oylarını alır ve “barajları darmadağın” eder…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR