Kaymakam Adem Yazıcı’nın başından geçen unutulmayacak!

MAKALEYİ DİNLE

Önceki gün Gölcüklü bir arkadaşla karşılaştım…

Gölcük ile sohbet ettik…

Bana Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı’nın yıllık izne ayrıldığını söyledi…

Yazıcı, 15 Eylül’de iş başı yapacakmış...

Yazıcı’nın yerine Karamürsel Kaymakamı Celil Ateşoğlu vekalet edecek. 

Söz Yazıcı’dan açılmışken, Yazıcı’nın başından geçen olayı bana hatırlattı.

Hatırlayacağınız gibi Eylül 2010’da Gölcük’e Kaymakam atanan Adem Yazıcı’nın başına ilginç bir olay gelmişi. Gazetemiz haberi 'Kim takar Gölcük Kaymakamını' başlığı yayınlamıştı.

**

Dilerseniz olayı hatırlayalım;

Gölcük Kaymakamı Mustafa Pekdemir, geçen ay Kocaeli Vali Yardımcılığına atandı.
Gölcük Kaymakamlığı görevine de Bakırköy Kaymakamı Dursun Ali Şahin getirildi.
Ancak Dursun Ali Şahin, sadece ona özel bir kararname ile Gölcük'teki görevine başlamadan Yalova'ya vali oldu. 

Gölcük Kaymakamlığı'na da ikinci atama ile Konya'nın Çumra İlçesi Kaymakamı Adem Yazıcı getirildi.

**
İlçede henüz fazla tanınmayan Kaymakam Adem Yazıcı'nın çocuğu geçen hafta ece ateşlendi.
Kaymakam Yazıcı telaşla üzerinde eşofmanlarla, yanına kimlik de almadan Gölcük Devlet Hastanesi'ne gitti.
Acil serviste numara sırasına giren Kaymakam Yazıcı, sıra kendisine geldiğinde, "Yanıma kimlik almadım.

Ben Gölcük Kaymakamıyım.

Çocuğum ateşlendi.

Sen işlemleri yap, evrakları yarın getiririm" deyince, görevli buna inanmayıp muayene için senet imzalattı.

**
Senet imzalamasının ardından çocuğunu nöbetçi doktor Kamil Okyay'ın odasına götüren Kaymakam Yazıcı, Dr. Okyay'ı da kaymakam olduğuna inandıramadı. Daha önceden hakkında birkaç soruşturma açıldığı belirtilen Doktor Kamil Okyay, iddiaya göre Kaymakam Yazıcı'yı, "Buraya her gün senin gibi kaç kaymakam geliyor biliyor musun?" diyerek azarladı.
**

Ertesi gün gelenin gerçekten kaymakam olduğu ise, doktor ve görevlilerin Kaymakamlığa çağırılması, doktor Kamil Okyay'ın da Değirmendere Yüzbaşılar Mahallesi'ndeki sağlık ocağına atanmasıyla anlaşıldı.”Bu olay kolay kolay hafızalardan silinmeyecek gibi.”

**

Haber böyleydi…

Anlaşılan Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı’nın başından geçen bu olay kolay kolay hafızalardan silinmeyecek.

 

Helal olsun Ellibeş’e

İzgaz, Gölcük şubesini kapatmaya hazırlanıyordu…

Aboneler sıkıntılıydı…

Sıkıntılara kayıtsız kalmayan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, konuya el koydu.

İzgaz Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Gökalp Özkök ile görüşen Ellibeş, sorunu çözdü. Buna göre İZGAZ Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri mesai saatleri içerisinde Gölcük Belediyesi Hizmet binası zemin katında, Perşembe günleri de Gölcük Belediyesi Değirmendere Tahsilat bürosunda vatandaşlara hizmet verecek

 

İşeri’den gençlere çağrı

CHP Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece kutlanması gerektiğini belirterek gençlere mesaj verdi. İşeri, “Bu tip kutlamaların, Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece yapılması, bu ülkenin nasıl kazanıldığının bilinmesi açısından da önemlidir. Yetişen gençlerimiz, böyle değerleri asla unutmamalıdır. Onların böyle günleri hatırlaması ve unutmaması için 30 Ağustos Zafer Bayramı, sürekli kutlanmalıdır. Bu nedenle, ulusal bütünlüğümüz adına canını, kanını döken tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz” dedi. İşeri haklı. Mevcut iktidar bayramları pasif hale getirme çabası içinde.

 

Ertuğrul Akalın’ın görevi sona ermiş!

Belediyecilik zor iştir… Başkan değişti mi, belediye içinde de bir dizi değişiklik olur. Kiminin görevine son verilir, kiminin yeri değiştirilir. Önceki gün internet sitelerine bir hüber düştü. “Çankaya Belediye Başkanı seçilen Alper Taşdelen, Ertuğrul Akalın’ın danışmanlık görevine son verdi” diye…

Önce bir hatırlatma yapayım… 

Yıllarca CHP’den Değirmendere Belediye Başkanlığı yapan Ertuğrul Akalın, AKP’ye karşı seçimi kaybetti. Sonrasında Kocaeli Üniversitesi’nde öğretim görevlisi oldu. KOÜ Teknopark A.Ş.Genel Müdürlüğüne getirildi. Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık’ın danışmanı oldu. 30 Mart’ta yapılan seçimlerde genel müdürlükten istifa ederek CHP’den İzmit Belediye Başkan aday adayı oldu. Aday gösterilmedi. 30 Mart’ta yapılan seçimde CHP, başkan danışmanlığını yaptığı Bülent Tanık da aday gösterilmedi. Yerine aday gösterilen Alper Taşdelen seçimi kazandı.

**

Akalın’ın görevini son verildiği haberini görünce Sayın Akalın’ı aradım…

Olayı sordum. Bana, “Mesut iyi ki aradın. İnternet sitelerine bir garip haber düşmüş. Benim Çankaya Belediye Başkan danışmanlık görevime son verildiği söyleniyor. Yok böyle bir şey. Ben Bülent Bey’in tanışmanı idim. 30 Mart’a kadar sözleşmem vardı. Seçim bitti ve ben bir daha Ankara’ya gitmedim. Yeni başkan Alper Bey ile görüşmedim. Nereden çıkıyor bu haberler, anlamış değilim” dedi.

**

Yani anlayacağınız Akalın’ın görevine son verilmemiş…

Akalın’ın görev süresi 30 Mart’ta sona ermiş…

 

Şarlayan, Kocaeli’ye gelecek

Drama Lideri ve Eğitim Danışmanı Zafer Şarlayan ile Psikolojik Danışman Mustafa İşlek tarafından kaleme alınan “Anadolu Bilgeliği Aydınlığında Çözüm Odaklı Koçluk” kitabı Hayat Yayınlarında düzenlenen imza töreni ile okuyucusu ile buluşmaya hazırlanıyor. İmza töreninde konuşan Şarlayan; Kitap hayattır sloganı ile yola çıkan Hayat Yayınları ile yola çıkmış olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdi. Şarlayan: “ Çözüm odaklı yaklaşımda Anadolu bilgeliğini vurgulamaya çalıştığımız kitap içerisinde, herkes için bir çözüm var ve eğitimlerle tüm Türkiye’ye yayılacak. İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Ankara, Samsun, Kars, Çorum, Ağrı, Mardin, Kayseri, Rize çalışmaların yapılacağı ilk iller olacak  ” dedi.

 

Zabıta sıkı denetimde!

İzmit Belediyesi, görüntü kirliliğine de yol açan hurdacılara ve ‘çek-çek’ diye tabir edilen el arabalarıyla kağıt toplayanlara yönelik denetimlerini artırdı.  Çalışmalar kapsamında ‘çek-çek’ diye tabir edilen araçlarla sokak sokak gezip, kağıt toplayanlara yasal işlem uygulanırken, araçlarına el konuluyor. Bu sadece İzmit’te değil, diğer ilçelerde de uygulanmalı. Aslında ilimizi istila etmeye başlayan Suriyeliler için de bir çare düşünülmeli. Belki sokaklarda kağıt toplayanlar kötü bir görüntü oluşturabilir, ama bu Suriyelilerin görüntüsü kadar kötü değil.

 

Bahri Odabaş, Ahmet  Davutoğlu’nu tebrik etti

Marmara Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Bahri Odabaş, yeni Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu tebrik ederek şu mesajı yayınladı, “T.C.Hükümetinin 62.Dönem Başbakanı olarak göreve başlamanız nedeni ile sizi tebrik eder, millete hizmet yolunda başarılarınızın devamını dilerim. Sivil Toplum kuruluşu olarak fikir ve projelerimizde işbirliği ümidi ile saygılar sunarım.” Bahri Odabaş, Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’dan projeleri için yeterli desteği görmemişti, bakalım yeni Başbakan Ahmet Davutoğlu, Odabaş’ın projelerine değer verecek mi?

 

Şefkatiye Camii’nin çehresi değişti

Kartepe Belediyesi’nin, ilçedeki ibadethanelerin eksikliklerinin giderilmesi ve şık bir görünüme kavuşturulması yönündeki çalışmalarının bir ayağı da Şefkatiye Camii’nde gerçekleştirildi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Şevkatiye Camii girişine yaptığı sundurma ile camii yeni ve estetik bir görünüme kavuşturdu. Başkan Hüseyin Üzülmez’e sunduğu hizmetler için teşekkür eden camii cemaati, “Mahallenin evladı olarak mahallenin eksikliklerinin giderilmesinde sergilediği başarılı performansı için ekibine ve şahsına mahalle sakinleri adına bir kez daha teşekkür ederiz” dediler.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR