AKP’de gözler il kongresinde!

MAKALEYİ DİNLE

AKP’de ilçe seçimleri sona erdi…  İstihbarat servisimizin acar elamanı Serkan Borlak, AKP’deki ilçe başkanlığıyla ilgili bir haber derledi…  İlçe başkanlığı seçimleri sonunda 12 ilçeden 6’sı yerinde kaldı, 6’sı değişti.  Tamamlanan ilçe başkanları kongresine bakıldığı zaman İzmit, Kartepe, Darıca, Dilovası, Körfez ve Karamürsel ilçe başkanları koltuklarında kalırken Gebze, Çayırova, Başiskele, Kandıra, Gölcük ve Derince ilçe başkanları görevlerinden ayrıldılar. Bu durumda AKP kendi içerisinde yüzde 50 rotasyona gitti.

**

AKP’de yapılan İzmit İlçe Başkanlığı kongresi sonrasında yeninden aday gösterilen mevut ilçe Başkanı Ali Korkmaz koltuğunu korudu. Kandıra İlçe Başkanı Erdinç Şentürk yeninden aday gösterilmezken yerine Yunus Özder aday gösterilerek ilçe başkanı seçildi. 

**

Kartepe İlçe Başkanlığı kongresi öncesinde mevcut ilçe Başkanı Hasan Kandaz yeninden aday gösterilerek başkanlığa seçildi. Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı ise milletvekili aday adayı olacağından ilçe başkanlığına aday olmadı. Yapılan istişareler neticesinde Hasan Soba ilçe başkanlığına seçildi. 

**

Derince İlçe Başkanı Ahmet Ark’ta yeninden aday olmayan isimler arasında yer aldı. Ark’ın da milletvekili aday adayı olması beklenirken yapılan görüşmelerin neticesinde İbrahim Şirin AKP Derince İlçe Başkanı seçildi. Partinin eski mensuplarından olan Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel yeninden ilçe başkan adayı gösterilmedi. Yücel’in yerine İl yönetim kurulu üyesi İdris Alp aday gösterilerek ilçe başkanı seçildi.

**

Başiskele İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu partisi tarafından yeninden aday gösterilmedi. Yerine İl yönetim kurulu üyesi Dr.Şahin Talus aday gösterildi. Talus, başkan seçildi.  Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık koltuğunu koruyan ilçe başkanları arasında yer aldı. Bıyık yeninden ilçe başkanı seçildi. 

**

Çayırova İlçe Başkanı Nazmi Özmen aday gösterilmeyen ilçe başkanlarından oldu. Özmen’in yerine Zafer Kılıç ilçe başkanı seçildi. Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut’ta koltuğunu korudu. Akbulut genel merkez tarafından aday gösterilerek yeniden ilçe başkanı seçildi. 

**

Körfez İlçe Başkanı Osman Badem atama ile göreve gelmişti. Badem genel merkez tarafından aday gösterilerek yeniden ilçe başkanı seçildi. Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel ilçe kongresini en rahat geçiren isim oldu. Demirel’in karşısına aday çıkmazken genel merkez tarafından görevine devam etmesine karar verildi. 

**

İlçe kongreleri tamam… Sırada il kongresi var…

AKP’nin il kongresi 7 Şubat’ta yapılacak…

Önceki gün açıklama yapan il başkanı Mahmut Civelek, il başkanlığına aday olmayacağını söyledi. Civelek aday olacak mı, olmayacak mı sorusu da cevabını buldu. Civelek, milletvekilliğini düşünüyor.  Civelek’in açıklamasından il başkanı olmak isteyenler düğmeye bastı…

**

Kulislerde Şemsettin Ceyhan, Abdullah Eryarsoy, Halit Çokan, Adem Koç, Eyüp Ayar ve İsmail Araç’ın adı geçiyor… Gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğim.

 

Başkan Şengün anjiyo olacak

MÜSİAD Başkanı Recep Bilal Şengün, şu sıralar biraz sıkıntılı. Sıkıntısının nedeni gelecek hafta içinde İstanbul Koşuyolu Hastanesi’nde anjiyo olacak. Şengün’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

 

Başaran vekilliğe mi hazırlanıyor?

2002 yılında ANAP’tan Kocaeli milletvekili adayı olan ancak partisi baraj altında kalınca seçilemeyen Ö. Faruk Başaran daha sonra ki yıllarda AKP’ye geçmişti. Bu parti de siyaset yapmak isteyen Başaran’ın adı geçmiş dönem içinde sıkça gündeme gelmişti.   Haziran ayında yapılacak olan genel seçimlerde Ö. Faruk Başaran’ın AKP’den Kocaeli milletvekili adayı olacağı ileri sürülüyor.

 

Süleyman Şen, CHP’den milletvekilliğine aday

Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şen, Haziran 2015’te yapılacak olan genel seçimlerde CHP’den milletvekili adayı olacağını söyledi. Şen, adaylık için uzun bir süredir düşündüğünü ve kararını verdiğin belirtti. Adaylık başvurusunu yapmadan seçim çalışmalarına başlayacak olan Şen, eğer bir sorun yaşamazsa, adaylık başvurusunun açıldığı gün, ilk başvuruyu yapacağını söyledi.

 

CHP’li Kaplan, Bahçeli’nin memleketi Osmaniye’de

CHP Kocaeli Milletvekili Dr. Mehmet Hilal Kaplan denetmeni olduğu il olan Osmaniye’de çeşitli incelemelerde bulunmak için bölgeye 2 günlük bir program yaptı.  Kaplan il ve ilçelerde yapacağı inceleme ve toplantılar ışığında MHP lideri Devlet Bahçeli’nin memleketi Osmaniye’nin genel durumunu anlatacağı bir raporu Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na sunacak.

 

Vali Karaloğlu’ndan Büyükakın’a ziyaret

Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreterlerinden Bursa Valisi Münir Karaloğlu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ı makamında ziyaret etti. Başkan Danışmanı Ömer Polat’ın da bulunduğu ziyarette Büyükakın, Karaloğlu’na tramvay projesi hakkında bilgi aktardı.

 

Kadınlara Şeb-i Arus

Gönüller Sultanı Hz. Mevlana’nın 741. yılı anma etkinlikleri kapsamında İzmit Belediyesi’nin Tasavvuf Vakfı ile birlikte düzenleyeceği kadınlara özel Şeb-i Arus etkinliğinin 28 Aralık Pazar günü saat 19.00’de Sabancı Kültür Merkezi’nde olduğu öğrenildi.  Bayan semazen ve sazendelerin gösterisinin bayanlar tarafından ücretsiz takip edilebileceği bildirildi.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR