AKP’li Arat’tan ilginç teklif!

MAKALEYİ DİNLE

Büyükşehir Belediyesi’nin şubat ayı olağan meclis toplantısında AKP’li meclis üyesi Zafer Arat’ın teklifi gülüşmelere neden oldu.
Meclis toplantısında sürenin uzaması sonrasında birçok belediye başkanı programları dolaysıyla meclis oturumundan ayrılırken, sadece Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker toplantının sonuna kadar kaldılar.
***
Meclis oturumunda gündeme gelen “Kentsel Dönüşüm” üzerinde görüşme yapıldı.
CHP grubu tarafından 8 aydır üzerinde görüşülen konunun bir ay daha ertelenmesi durumunda sorun olmayacağını belirtmesine karşın, AKP Grubu zaman kaybedilmemesi gereken konu olduğu yönünde ısrarlarını sürdürdüler.
***
CHP Grup Başkan Vekili Fahri Örengül tarafından bir ay daha ertelenmesi yönünde görüş belirtilirken, Başkan İbrahim Karaosmanoğlu bir ay ertelenebilir teklifine sıcak baktığı zaman duruma belediye başkanları itiraz ettiler. Zaman kaybının söz konusu olmadığı yönünde görüş belirttiler.
Bu esnada erteleme-ertelememe arasında gidip gelen Başkan Karaosmanoğlu’na belediye meclis üyesi Zafer Arat tarafından “Başkanım oylama yapalım isterseniz siz de ret oyu verebilirisiniz” sözleri salonda gülüşmeleri beraberinde getirdi.
Bu söz sonrasında CHP Grup Başkan Vekili Fahri Örengül, “Başkanım burada yeriniz hazır” sözleri Başkan Karaosmanoğlu’nu da güldürdü.
Duruma bakan Başkan Karaosmanoğlu, parti grubunun oylama isteği karşısında oylama yaptırdı.
AKP’nin oylarıyla gündem maddesi kabul edildi.


Sultan Öztürk, AKP’nin karizmasını yerle bir etti!
AKP Gebze Kadın Kolları Başkanı Sultan Öztürk’ün adını, son günlerde sıkça duyar olduk. Öztürk önce AKP İl Kadın Kolları Başkanlığı seçiminde Oya Tunçel’in karşısına aday çıktı. Ama kongre günü yönetimindeki kişiler istifa ettirilince aday olamadı.
Öztürk cumartesi günü de AKP Gebze İlçe Başkanlığı’na aday oldu.
Ama yine aday yapılmadı.
Öztürk, bu kez gözünü il başkanlığı seçimine çevirdi.
“AKP İl Başkanlığı seçiminde aday almazsam şerefsizim” diyerek iddialı bir söylemde bulundu.
Yani anlayacağınız Sultan Öztürk, AKP’nin karizmasını yerle bir etti.
Bakalım Öztürk, il başkanlığı seçiminde aday olacak mı?


Kandıra Belediyesi’ne bir ceza daha gelmiş!
Kandıra’da uzun süredir bir dedikodu almış başını gidiyor. Kimileri Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan’ın çok başarısız olduğunu öne sürüyor, kimileri de Başkan Kan’ı öve öve bitiremiyor.
İki ayrı fikir…
Hatırlanacağı gibi Kandıra Belediye Meclis üyelerinden oluşan denetleme komisyonu 2010 yılı belediye faaliyet raporlarında 10 maddelik usulsüzlük iddiaları Kandıra Belediye Meclisine taşımıştı. Kandıra Cumhuriyet Savcılığı denetleme komisyonunun ortaya çıkarmış olduğu bu 10 maddelik usulsüzlük iddiaları hakkında soruşturma başlatmış, bunun üzerine Kandıra Cumhuriyet Savcılığı İçişleri Bakanlığı’ndan müfettiş istemişti.
***
Önceki aylarda ilçemize gelen İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin incelemeleri sonucunda sadece Kandıra Belediyesi Garaj Amirliği’nde 13 maddeden oluşan denetleme komisyonu raporundaki usulsüzlük iddialarının 2 maddesine toplam 126 bin TL para cezası uygulanmıştı.
***
Önceki gün yine aynı buna benzer bir olay daha gerçekleşti. Kandıra Belediyesi’nin gelir kaynakları olan otopark ve WC gelirlerini usule aykırı bir şekilde Belediye Encümen kararı ile Kandıra Belediyespor’a aktarıldığı gerekçesiyle 3.800 TL’nin belediyeye geri ödenmesi istendi. Bu bedelin Belediyespor tarafından Kandıra Belediyesi’ne ödenmesi, ödenmediği takdirde Belediye Başkanı Cengiz Kan ve Encümen üyelerinden tahsil edileceği öğrenildi.
Bakalım ileriki günlerde İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin buna benzer daha ne tür çalışmaları olacak.
Başkan Kan her defasında, “Ben iyi niyetliyim. Denetleme komisyonundaki bizim belediye meclis üyeleri art niyetli” diyor. Bakalım adalet ileriki günlerde ne diyecek?


AKP Körfez’den “şeker” gibi gece
AKP Körfez İlçe Gençlik Kolları, bu akşam saat 19.00’da şeker hastası çocuklar için Körfez Yarımca Kültür Merkezi’nde “Bir avuç şeker” adında bir şiir gecesi düzenliyor. Programa konuşmacı olarak Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı ve Çocuk Endokrinoloji-Diyabet Bilim Dalı Başkanı Prof. Şükrü Hatun, Neyzen Başar Dikici, yeni çıkan Yağmur Gülü şiir kitabıyla adından söz ettiren şair Gülbari Arslan ve ünlü şair Serdar Tuncer katılacak. Programı düzenleyen Başkan Kadir Alçık, herkesi bu anlamlı programa davet etti


Erbakan 1’nci yılında anılacak
Milli Görüş Lideri, SP eski Genel Başkanı Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının birinci yıl dönümünde SP Kocaeli Teşkilatları tarafından anma programı düzenlenecek. 24 Şubat’ta Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapılacak olan programa Şevket Kazan da katılacak. SP Kartepe’de Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde anma programı yapacak.


SP’den AKP’ye destek!
SP Kartepe İlçe Başkanlığı’nın divan toplantısı önceki gün yapıldı. SP Kartepe İlçe Başkanı Cevdet Çepil, toplantıda Başbakan’ın “Dindar nesil yetiştirelim” açılımına destek verdi. Çepil, “Başbakan Erdoğan tarafından ‘dindar bir gençlik yetiştirmek istiyorum’ sözlerinin samimi olduğuna inanıyoruz. Bu sözün arkasında durulmasını bekliyoruz. Bu söylemi eyleme dönüştürüyoruz. Eğitimin milli olması gerektiğini yıllar önce dile getirmiştik” dedi. SP, birçok konuda AKP’yi eleştirse de, iş dinle ilgili bir söyleme geldiğinde AKP’ye tam destek veriyor. Ne de olsa iki parti de Milli Görüş’ü temsil ediyor.


Akın’dan Kara’ya ziyaret
CHP İzmit İlçe Başkan adayı Ömer Akın ve ekip arkadaşları önceki gün Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesini ziyaret ederek kongrede yeniden başkan seçilen Nedim Kara’yı kutladı.
Akın ziyarette, “Zorlu bir süreçten geçen ülkemizde demokratik kurumlara büyük görevler düşmektedir. Bu kurumlara toplumumuzun dünden daha fazla ihtiyacı vardır. Demokratik kurumlar içerisinde iyi şeyler yaptığınızı biliyor ve takip ediyoruz. Zaten sizin tabanınızın da eğilimi bu yönde olduğundan tekrar görev aldınız, kutluyor ve başarılar diliyoruz'' dedi. Kara da Akın’a 26 Şubat'ta yapılacak tüzük kurultayında başarılar diledi.


CHP’nin maili gözden kaçınca!
İl Kültür Komisyonu ve Kartepe İlçe Başkanlığı birlikteliğinde 19 Şubat Pazar günü (dün) Kartepe İlçe Başkanlık binasında “Türkiye Fotoğrafında Medya" konulu söyleşi yapılacaktı. Söyleşiye Gazeteci-Yazar Merdan Yanardağ katılacaktı. Yanardağ’ın mazeret bildirmesi üzerine söyleşi programı iptal edildi. CHP’den gelen bu iptal maili gözden kaçınca, benim de izin günüme denk gelince dün köşemde “Yanardağ Kartepe’de” diye yazı çıktı. Bu yanlışlıktan dolayı okurlarımdan özür dilerim.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar


KONUŞAN FOTOĞRAF:Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan: Bak Nevzat başkan (Nevzat Doğan-İzmit Belediye Başkanı), sen kendi meclisinde CHP’lileri devre dışı bıraktın. Bizim Körfez’de bazı CHP’li meclis üyeleri canımı sıkıyor. Bana bir taktik ver de ben de onları devre dışı bırakayım. Eeee, Mehmet başkan (Mehmet Ellibeş-Gölcük Belediye Başkanı), sen rahatsın, sizin mecliste etliye, sütlüye bulaşan yok.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR