Çavuşoğlu, Derincespor A.Ş. için ne dedi?

MAKALEYİ DİNLE

 

 

Sevgili okurlarım;

Önceki gün “Derince A.Ş. birilerine peşkeş mi çekiliyor?” başlıklı bir yazı yazmıştım. Yazının özeti şöyleydi;

“3.Lig temsilcimiz Derince Belediyespor’un futbol branşı yeni kurulan Derincespor A.Ş.’ye devredildi. Şirketin yüzde 75’lik hisseleri Derince Belediyespor Kulüp Başkanı Şahin Çavuşoğlu aldı. Yani Derince A.Ş.’nin sahibi Şahin Çavuşoğlu. Seçimlere kısa bir zaman kala böyle bir devir çok manidar. Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar ile kanka olan Çavuşoğlu’nun paralarını kurtarmak için böyle bir hamle yaptığı konuşuluyor” demiştim.

**

Önceki gün Şahin Çavuşoğlu beni aradı.

Konuyla ilgili bilgi verdi;

“Mesut Bey, yazdıklarınız doğru değil. Geçen yıl Haziran ayında yönetim kurulumuz futbol şubesinin şirketleşmesi konusunda karar aldı. Zaten, şirketleşmemiz de mecburi hale getirildi. Biz de TFF’ye başvurduk ve Derincespor A.Ş. olarak ismi tescillendi. Seçimlere kısa bir zaman kala tescil edilmesi, tesadüftür.  Zaten konuyla ilgili belediye başkan adaylarına bilgi verdim. Benim görev sürem 31 Mayıs’ta bitiyor. 31 Mayıs’ta seçimi kazanan belediye başkanı ile görüşürüz. Şirketi devretmemi isterse, ben de devrederim. Ayrıca, belediye başkanı Aziz Alemdar ile kanka olmam, bu işle hiçbir alakası yok. Ayrıca yazınızda 750 bin lira kulüpten alacağım olduğunu yazmışsınız. Bu miktarı nereden buldunuz, çok merak ediyorum. Bu rakam kesinlikle doğru değil. Şunu ifade etmeliyim ki, göreve geldiğim günden beri Derince Belediyespor’un başarısı için uğraştım. Bugünden sonra da Derincespor A.Ş.’nin başarısı için çaba göstereceğim. Takımımız inşallah Play-Off’a kalacak. Play-Off sonunda da 2.Lig’e çıkabiliriz. Ben bu kadar fedakarlık yaparken, benim için parasını kurtarmak için futbol şubesini şirketleştirdi, şirketin başına geçti söylemleri doğru değil. Yakın zamanda basın toplantısı yapıp kamuoyunu bilgilendireceğim” dedi.

**

Kankası Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar döneminde Derince Fatih Mahallesi’nde benzin istasyonu açan Şahin Çavuşoğlu’nun bu açıklaması sizi tatmin etti mi, etmedi mi bilmem. Ama beni tatmin etmediğini söyleyebilirim. Bundan sonra gözüm Derincespor A.Ş.’nin üzerinde, dolayısıyla kulübün yüzde 75’lik hissesini alan Şahin Çavuşoğlu’nun üzerinde olacak. Gelişmeleri sizinle paylaşacağım.

AKP Derince’nin uyanıklığı!

Seçim yasakları başladı. Anket yapmak, yayınlamak yasak. Önceki gün Derince’de üç genç anket yapıyormuş. Ankette, hangi partiye oy vereceksiniz deniyormuş. Doğal olarak ankete katılanlar, soruyorlar, “Hangi parti önde” diye… Anketçiler de AKP, deyip ankete katılanları yönlendiriyorlarmış. MHP, bunları görmüş ve polis çağırmış. Üç genç karakola götürülmüş. AKP’liler tarafından anket için görevlendirildiklerini söylemişler. AKP Derince Belediye Başkan adayı Ali Haydar Bulut da karakola gidip,MHP’lilere “Biz iktidar partisiyiz, ister anket yaptırırız, ister yaptırmayız, gücünüz yetiyorsa engelleyin” demiş.

 

Derinceli Yörükler

MHP’ye oy verecekmiş!

 

Derince’de hatırı sayılır bir Yörük nüfusu var. Yörüklerin çoğu AKP’ye oy verir. Aldığım bilgilere göre AKP’nin Derince Belediye Başkan adayı Ali Haydar Bulut, Yörükleri ziyaret etmiş. Kısa bir tartışma sonrasında Bulut, “Benim sizin oyunuza ihtiyacınız” yok demiş. Yörükler de bu söz üzerine MHP’yi destekleme kararı almış.

 

 

Yenikent Mahallesi’nde

AKP’lilere büyük tepki

 

AKP Derince kadın kolları ve gençlik kolları, ev ev dolaşarak adayları Ali Haydar Bulut’un seçim broşürlerini dağıtıyorlarmış. AKP’lilere ön büyük tepki Yenikent Mahallesi’nde veriliyormuş. İddialara göre AKP’liler kapıları çalıp, broşürü uzatınca kimisi broşürleri alıyor, kimileri de “Biz hırsızların broşürlerini almayız” deyip tepki gösteriyormuş.

 

Makine Mühendisleri

KOÜ’yü ziyaret etti

 

 Kocaeli Makine Mühendisleri Odası Başkanı Ünal Özmural ve yönetim kurulu üyeleri, Rektör Prof. Dr. Sezer Ş. Komsuoğlu’nu makamında ziyaret etti. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Demirci’nin de hazır bulunduğu ziyarette üniversite ve oda arasında uygulamalı eğitim işbirlikleri konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

 

Tarhan fındık yedi!

CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahsin Tarhan, Kartepe’nin köylerine giderek köylülerin sorunlarını dinledi. Uzunbey Mahallesi’nde ve Ahmediye köyünü ziyaret eden ardından Avluburnu, Suadiye’ye giderek sorunları dinledi. Tarhan 30 Mart’tan sonra köylülere hizmet sözü verdi. Tarhan, kendisine ikram edilen fındıkları afiyetle yedi.

 

Sandıkları patlatacağız!

Bekirdere’de konuşan AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla pazar günü yapılacak olan mitinge işaret ederek, “Pazar günü meydanları, bir daha ki pazar da sandıkları patlatacağız” dedi. Programa Bekirpaşa eski Belediye Başkanı Abdullah Çakmak da katıldı. Sandıklar patlar mı patlamaz mı, omu bilemem, ama bilinen şu ki;

Milletin sabrı patlamak üzere.

 

Önce uğurladı,

sonra karşıladı!

CHP Kartepe Belediye Başkan adayı Yaşar Sönmez,  Avluburun köyünden Umreye yolcu ettiği çok sayıda vatandaşı bu kez de karşıladı. Sönmez, umreye gidenleri evlerinde tek tek ziyaret etti. Sönmez’e ev ziyaretlerinde Belediye Meclis üyesi aday adayları Cumhur Karakadılar ve Yasin Yılmaz ve İl Genel Meclisi üyesi Evnur Sandal da eşlik etti.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR