Nevzat’ın N’si, Doğan’ın D’si plakalı kamyonlara dikkat!

MAKALEYİ DİNLE

Önceki gün haber havuzuna bir yazı atıldı…

Yazının başlığı “görevini yapan polise kafa tuttular”…

Yazıyı okudum, ilginç iddialar vardı…

Haberin doğruluğunu teyit ettikten sonra yayınlamaya karar verdim…

**

Yazıyı birlikte okuyalım;

Gerek Gebze, gerekse İzmit için uzunca süreler İstanbul’un hafriyat deposu olduğuna dair söylemler türemiş, dolgu alanı olan ve olmayan yerlere tonlarca hafriyat bırakılmıştı.

Hafriyat işinde kamyonlar da hep tartışma konusu oldu. Ama kullandıkları güzergahlarda yollara verdikleri tahribat ama yük kapasiteleri ile. Bir süre önce ise İzmit için ilginç bir karar alındı. Buna göre İzmit içinden geçen hafriyat kamyonlarına 2 ton fazla yük taşıyabilmeleri için özel izin verildi, hak tanındı.

**

Bu arada hafriyat işindeki bu pasta çok sayıda kişinin iştahını da kabarttı. Bir dönem AKP’den Kocaeli Milletvekilliği yapan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın akrabaları da hafriyat işine girdi. Ve kamyonlarının plakalarını da 41 ND… olarak belirlediler. Nevzat’ın N’si, Doğan’ın D’si…

**

İşte plakası Nevzat’ın N’si Doğan’ın D’si olan kamyonlardan biri bir süre önce trafikte polisler tarafından çevrildi ve bulunan bir usulsüzlükten ötürü ceza kesilmek istendi. Sen misin cezayı kesmek isteyen?

İddiaya göre kamyondakiler aşağı inip plakayı gösterdi.

Bizzat Nevzat Doğan’ın ismini ağızlarına almışlar ve ceza kesilemeyeceğini söylediler. “Nasıl ceza kesersiniz?” demişler.

Söz konusu anlayışa göre iktidar partiliye biat edilmeli ve ceza kesilmeliydi ama devlet memuru da devlet memuru idi.

Davacı açılacak, konu yargıya taşınacaktı ama araya hatırlı kişiler girdi ve konu sumen altı edilmiş…

**

Biz uyarı görevimizi yerine getirmiş olalım.

Tüm polis memurlarının dikkatine.

Hele ki İzmit içinde ND plakalı usulsüz hangi kamyona rastlarsanız rastlayın görmezden gelin.

ND’nin açılımı ne de olsa Nevzat’ın N’si, Doğan’ın D’si…”

**

Nevzat Bey konuyu araştırsın…

İsmi kullanılıyor…

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, akrabaları olduğu iddia edilen “ND” plakalı kamyonların sahipleri veya gelişmelerle ilgili açıklama yaparsa yayınlarız…

 

AKP’li Kandaz, SEDAŞ üzerinden siyaset yaptı

AKP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz da fırtına sırasında meydana gelen uzun süreli elektrik arızalarına tepki gösterdi. Kartepe’de günlerden beri elektriklerin kesik olduğunu, vatandaşların feryat ettiğini, artık çileden çıktıklarını söyleyen Hasan Kandaz, “Bu işin altında başka bir iş mi var?” diye sordu. Seçimlere 5 ay kaldığını söyleyen Kandaz, “SEDAŞ, seçim öncesinde AKP’yi provoke mi ediyor? Amaçları 2015 seçimlerinde Kocaeli’de bizi zor durumda bırakmak mı?” diye sordu.  Kandaz, bu söylemiyle SEDAŞ’ı eleştirirken, siyaset yapmayı da ihmal etmedi. Yani Kandaz’a göre hangi kurum hizmette biraz aksasa, Kandaz kendilerini provoke ediyor sanacak…

 

Ecdada mektup yarışması!

Derince Gençlik Merkezi Müdürü Bahadır Aligül, İl Müdürlüğü Sicil Lisans ve Projeler Şube Müdürü Turgay Bulu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen önceki gün “Ecdada Mektup Yarışması” projesiyle ilgili fikir alışverişinde bulundular. Ayrıca toplantıda Derince ile ilgili yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Şu sıralar Osmanlıca, Osmanlı kültürü üst seviyede. Doğal olarak bürokratlar da iktidarın düşünceleri doğrultusunda proje üretmek istiyor. Eskiden Atatürkçülük ön plandaydı, şimdi Osmanlıcılık… Bakalım ilerde ne tür akımlar çıkacak.

 

Emniyette şase numarası sıkıntısı

Önceki gün gazetemize mail gönderen bir okurumuz, Köseköy’deki araç muayene istasyonunu ile ilgili bir şikayetini dile getirdi. Birlikte okuyalım; Köseköy’de araç muayene istasyonunda araçların bir çoğu muayeneden geçemiyor. Sebebi ise emniyetin verdiği ruhsatta şase numarasının eksik yazıldığı (yani harf kısmının yazılmayıp sadece rakam kısmının yazıldığı) gerekçesi ile ağır kusurlu sayılıyor. Buraya kadar normal gibi görünse de bundan sonrası şöyle:  Emniyete şase numarasını  düzelttirmeye gittiğimizde kendi yaptıkları hatadan dolayı 70 TL (küsuratı da var hatırlamıyorum) para istiyorlar. İlginç değil mi?” Okurumuzun dediği gibi hayli ilginç. Yetkililerden bu soruna bir çözüm bulmalarını istiyoruz.

 

Karakülah’tan Başkan’a veda

Körfez Cumhuriyet Başsavcısı Üzeyir Karakülah, Çorum Başsavcı vekilliğine atanması nedeniyle Başkan Karaosmanoğlu’na veda ziyareti gerçekleştirdi. Başkan Karaosmanoğlu Körfez ilçesinde 5 yıldır görev yapan ve son çıkan kararnameyle Çorum’a atanan Karakülah’a, yeni görevinde başarılar diledi. Başkan Karaosmanoğlu, Karakülah’a Kocaeli hatırası olarak vazo hediye etmeyi de ihmal etmedi.

 

Yrd. Doç. Dr. Gürel'in TÜBİTAK projesine onay

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hikmet Hakan Gürel'in yürütücülüğünde sunulan Grafen Tabanlı Biyoalgılayıcılar (MFAG-114F453) başlıklı TÜBİTAK-3501 Kariyer Geliştirme Projesi kabul edildi. Proje ile iki boyutlu grafenin temel amino asitler ile etkileşim mekanizmaları hesaplamalı yöntemler ile incelenecek. 24 ay sürecek olan proje kapsamında bir doktora sonrası araştırmacı ve bir yüksek lisans öğrencisine de destek verilecek.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

MENOTTİ - KONU YENİ DEĞİLKİ TRAFİK POLİSLERİNE SORUN KAÇ TANE MAHKEME VE SORUŞTURMA GEÇİRDİLER BU KONUYU NEVZAT DOĞAN BİLİYOR VE FAKAT GÖZ YUMUYOR. BİR ATASÖZÜ VARDIR DERVİŞ DERVİŞE SIRA İLE BİNERMİŞ. NEVZAT DOĞAN - FİKRİ IŞIK EKÜRİSİ GİDİNCE GÖRÜŞECEZ.

Yanıtla . 0Beğen 05 Şubat 17:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR