MÜSİAD, Zihni Yılmaz’a sahip çıktı

MAKALEYİ DİNLE

Bazı yerel yayın organlarında eski şube başkanı ve KOTO Başkan vekili Zihni Yılmaz ve Şube Başkan Yardımcımız İsmail Uslu hakkında yapılan haberlerin çarpık ve gerçek dışı olduğunu savunan,  MÜSİAD Şube Başkanı Celal Ayvaz bir açıklama yayınladı. Ayvaz açıklamasında, “Haberlerde ismi geçen ve uzun yıllardır MÜSİAD bayrağını ileri taşımaya var güçleriyle çalışan üyelerimizden Şube eski Başkanımız Zihni Yılmaz ve Şube Başkan Yardımcımız İsmail Uslu’nun FETÖ terör örgütüne yakın duruş sergilediği konusunda kamuoyunu yanıltıcı, tamamen yalan haberler yapılmaktadır. Her iki üyemizin de kesinlikle FETÖ ile bir bağlantısı bulunmadığına olan sarsılmaz inancımız tamdır.

Kurulduğu günden bu yana adaletin yanında olan ve darbelerden en çok acıyı çeken derneklerin başında gelen MÜSİAD’ın değerli üyelerinin böyle çirkin, amacını aşan haberlere konu olması bizi derinden yaralamaktadır. 

Ayrıca derneğimize yapılan üye kabulü çok hassas onay sürecinden geçirilerek yapılmakta ve üye sayısından çok üyelerin nitelikli olması esası daima ön plandadır.

Basının halka gerçekleri aktarabilmesi için öncelikle araştırma yükümlülüğünü yerine getirmesi gerekirken, bunu yapmayarak gerçek dışı haber üretmesinin öncelikle kendisine duyulan güveni yok edeceği açıktır.

Gerekli yasal sürecin derhal başlatılacağını, konuyu en üst mercilere şikayette bulunacağımızı ve üyelerimizin sonuna kadar arkasında olduğumuzu bildiririz” dedi.

 

KOTO yönetimi bugün toplanıyor

Kocaeli Ticaret Odası’nın dün gerçekleşmesi beklenen yönetim kurulu toplantısı, başkan vekili Zihni Yılmaz’ın TOBB’a davet edilmesi nedeniyle ertelendi. Yeni yönetim kurulunun oluşmasının ardından ilk toplantı bugün yine saat 09.00’da yapılacak.

 

 

Alaattin Alpergin oğlunu evlendiriyor

Körfez İlçesi Sanayi Sitesi Başkanı Alaattin Alpergin ve Kıymet Hanım tatlı bir telaş içerisinde. Oğulları Aykut Alpergin’i evlendirme hazırlığı içerisinde olan çift, dünürleri Zeynep ve Ahmet Bilgin ile birlikte 14 Ağustos’ta yapılacak olan törene hazırlanıyor. Hilal ile Aykut ise Lastik-İş Sosyal Tesislerinde 14 Ağustos Pazar günü saat 19.00’da yapılacak olan düğün törenlerine tüm dost ve yakınlarını davet ediyor.

 

 

 

Bu fikrin mimarını kutluyorum

Başiskele Belediyesi kent estetiği ve çevre düzenleme çalışmaları kapsamında özellikle görsel kirlilik oluşturan alanları güzel görünüme kavuşturmak için ilginç bir yol izliyor.

Kent estetiğini korurken çevreyi daha da güzelleştirmek gayretinde olan Başiskele Belediyesi farklı resimleri geçitlere ve trafolara ustalıkla işleyerek renkli ve temiz alanlar oluşturuyor. Ana arter ve meydanlar üzerinde bulunan elektrik trafo binaları, köprü duvarlarına çizimler yaparak modern bir görünüme dönüştürüyor.

Kötü görünen alanlara yaptığı makyajla görsel bir güzellik yaratan kişileri ve bu görsel güzelliğin fikir babasını kutluyorum.

 

 

Belediye otobüslerinde hijyen…

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve UlaşımPark otobüsleri vatandaşların gönül rahatlığı ile yolculuk yapmalarını sağlamak için her gün düzenli olarak temizleniyor. İç ve dış temizliğinin yapıldığı otobüslerde hijyen için anti-dezenfektanlar ve kokusuz doğa dostu temizlik malzemeleri kullanılıyor. Araç temizliği iç ve dış temizlik olmak üzere iki aşamada yapılıyor. Dış temizlik, operatörler tarafından otomatik araç temizlik makineleriyle gerçekleştiriliyor. İç temizlikte ise camlar silinip, yerler paspaslanıp, tutamaçlar da dahil olmak üzere tüm yüzeyler detaylı bir şekilde temizleniyor. Bu işlemler ise insan sağlığına zarar vermeyen ürünlerle yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin bu hassasiyeti umarım diğer otobüs kooperatiflerine de örnek olur.

 

 

 

Sağlık çalışanları demokrasi nöbetinde

Derince’de demokrasi nöbetlerinin devam ettiği Kent Meydanı’nda stant açan Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli doktor ve hemşireler tarafından vatandaşların şeker ve tansiyon ölçümleri yapıyor. Fetullahçı Terör Örgütü' nün darbe girişimine tepki için ülkemizin 81 vilayetinde meydanlara çıkan vatandaşlar milli iradeye destek amacıyla demokrasi nöbetlerini sürdürüyor. 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminin ardından Derince’de Kent Meydanı’nda toplanan ve demokrasiye sahip çıkan ilçe halkı yine meydanlardaydı. Demokrasi nöbetine katılan vatandaşlara destek olmak isteyen Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi de Kent Meydanı’nda stant açtı. Nöbetlere hem bireysel hem de kurumsal katılım ve katkı sunan hastane başhekimi Doç. Dr. Mustafa Güneş’i özverisinden dolayı tebrik ediyorum.

 

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR