Sami Pekdemir’e onurlu görev!

MAKALEYİ DİNLE

Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı’nın genel kurulu geçtiğimiz ay yapılmıştı. Vakfın başkanlığına Hamit Örgüç seçildi…
Örgüç ve ekibi bir yandan bir dizi ziyaretlerde bulunken, bir yandan da Mayıs ayının üçüncü haftasında İzmit Plajyolu’nda temelini atacakları yeni hizmet binasının işleriyle uğraşıyorlar.
Diğer yandan da toplantılarına devam ediyorlar.
Başkan Hamit Örgüç, önceki gün kurucular kurulu ile bir toplantı yaptı…
Toplantıda vefat eden kurucular kurulu üyesi Karabey Ertürk’ün yerine kimin alınacağı konusunda fikir alışverişinde bulundu.
Yapılan değerlendirmeler sonunda vakfın onur kurulu üyesi iş adamı Sami Pekdemir’in Kurucular Kurulu Üyeliğine getirilmesine oy birliğiyle karar verildi.
Vakfın Kurucular Kurulu şu şekilde oluştu;
-Feyruz Demir (Sırrıpaşa M. eski muhtar)
-Kenan Yalçın (Derince Bld. Mec. Üyesi)
-Ağabey Demir (Haktan İnşaat)
-Muhsin Tüfekçi (Koop. Bşk)
-Kerim Pala (Doğalsan Alimünyum)
-Hüseyin Gören (Kuaför)
-Recep Demir (AKP il yöneticisi)
-Sami Pekdemir (Pekdemir İnşaat)
***
Sami Bey’i tanırım…
Geçtiğimiz yıl kendisiyle inşaat sektörü ile ilgili bir röportaj yapmıştım…
Pekdemir İnşaat, deyince akla “güven” gelir…
Pekdemir İnşaat’ın yaptığı bütün konutlar, villalar kapışılıyor…
Pekdemir = Güven…
Bu dönemde aranan bir marka olmak gerçekten çok önemli…
***
Gümüşhaneliler, çok çalışkan insanlar…
Gümüşhaneliler Vakıf Başkanı Hamit Örgüç’ün söylemiyle, “Kolay işleri sevmeyiz, zor işlerin adımıyız” diyor…
Gümüşhanelilerin büyük bir çoğunluğu inşaat ve nakliye işleriyle uğraşır…
Bu Derince’de de, Körfez’de de böyle…
***
Gümüşhaneliler Vakfı, yeni binasının temelini atmak için gün sayıyor.
Aslında bu ay içinde Plajyolu’nda aldıkları arsaya hizmet binasının temelini atacaklardı.
Ama, prosedürlerle uğraşmak öyle kolay değil.
Çok zaman alıyor.
İşte bu prosedürler yüzünden temel atma töreni bir ay ertelendi. Başkan Hamit Örgüç’ün söylemiyle mayıs ayının üçüncü haftasında hizmet binasının temeli atılacak.
Örgüç, “Geç olsun, ama güç olmasın” diyerek prosedürleri halletmeye çalıştıklarını söyledi.
Başkan Örgüç, seçildiği genel kurulda, “İnşallah önümüzdeki genel kurulu kendi hizmet binamızda yapacağız” demişti.
Vakfın genel kurulu her yıl yapılıyor.
Başkan Örgüç, genel kurulda verdiği sözü yerine getirmek için büyük çaba harcıyor.
Başkan Hamit Örgüç’e kolay gelsin, iş adamı Sami Pekdemir’e de yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Alkışlar Sedat Yücel’e!
Gölcük’e bağlı İrşadiye ve Siretiye Köyleri’nde yani orman köylerinde maden ocağı yapılacaktı…
AKP Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel, buna karşı çıktı.
“Gölcük’e maden ocağı yapılmaz, buna izin vermeyeceğim” deyip Ankara’da bir dizi temaslarda bulundu.
Sonunda proje rafa kaldırıldı.
***
Yücel, “Gölcük köylerimizin güzelliklerini yok etmeye yönelik tehditlerin devam edeceğini biliyorum. Bizler sürekli uyanık olmalıyız, muhtarlarımız dikkatli olmalı ve bu direnci sürdürmeliyiz. Gölcük geleceğini turizm bölgesi olarak inşa edecek bir kenttir. Bu yönde değerlendirmelerini ve planını yapmalıdır düşüncesini taşıyorum” dedi…
Biz de Yücel’i bu davranışından dolayı kutluyoruz.

Türkkan, Akdağ’dan cevap istedi
MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, TBMM Başkanlığı’na önerge vererek Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın yazılı olarak cevaplaması istemiyle iki soru sordu.
Kocaeli-Beylikbağı yerleşkesinde hizmet eden tek Özel Tıp Merkezi kapandığından 100 bin nüfuslu Beylikbağı halkı sağlık hizmetleri alamadıkları için Gebze'ye gitmek zorunda kalmaktadırlar. Sağlık Ocakları penisilin iğnesi yapmadığından onlarca vatandaş 6-7 gün boyunca vurulmak zorunda olduğu iğne için Fatih Devlet Hastanesi’ne gidiyorlar.
Bu nedenle;
1-Yüz bin nüfusun yaşadığı Kocaeli-Beylikbağı yerleşkemizde vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi için Sağlık Bakanlığı’na bağlı hangi sağlık kurumları vardır?
2-Beylikbağı yerleşkemize “Toplum Sağlık Merkezi” yapılması konusunda bir çalışmanız olacak mıdır?

Uzunhasanoğlu’na 11. yıl sürprizi
Geçirdiği rahatsızlık sonucu evinde dinlenmekte olan Kocaeli Aydınlar Ocağı Genel Sekreteri Hasan Uzunhasanoğlu’na ziyaretler devam ediyor. Ziraat Mühendisi Hasan Uzunhasanoğlu’nun İlimtepe’deki evinde gerçekleşen ziyarete Eczacı Selçuk Arslan, Tekstilci İşadamı Serhat Duyar, Makine Mühendisi Çetin Mut, Yeminli Tercüman Cemal Barış ve eşleri katıldı. Geceleyin ilerleyen saatlerde Emine – Hasan Uzunhasanoğlu çiftinin 11. yıl evlilik yıldönümlerini de kutlayan konuklar Çetin Mut ve Emine Uzunhasanoğlu’nun yaptığı ikramlardan da tatmayı ihmal etmedi.

İzmit’te toplu nikah!
İzmit Belediyesi evlendirecek bekarları arıyor. Belediyenin geleneksel toplu nikah töreni için başvurular başladı. Şimdiye kadar 3 kez toplu nikah töreni düzenleyen ve 175 çifti evlendiren İzmit Belediyesi’nin geleneksel nikah töreni ile evleneceklerin 27 Nisan tarihine kadar başvurmaları gerekiyor. İzmit Belediyesi Evlendirme Birim Sorumlusu Fikri Sever, İzmit Kaymakamlığı ile ortaklaşa düzenledikleri toplu nikah organizasyonundan yararlanmak isteyenlerin TC numaralı nüfus cüzdan ve fotokopisi, muhtarlıklardan alınacak fakirlik belgesi ile birlikte Yunus Emre Kültür Merkezi’ndeki Evlendirme Memurluğu’na başvurmaları gerektiğini söyledi. Sever, toplu nikah etkinliğinde evli olup ta resmi nikahı bulunmayanların da nikahlarının kıyılacağını bildirdi.

MHP’den Kent Konseyi’ne ziyaret
MHP İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Zorlu, MHP Kadın Kolları’ndan Gülsüm Hocaoğlu ve MHP İl Yöneticisi Oya Fakılan Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisini ziyaret etti. Ziyarette siyasi kimliklerin bir kenara bırakılarak, kadın olmanın farkındalığı ile ortak bir platformda buluşan kadınlar sıcak ve hoş sohbet ortamında fikir alışverişinde bulundu.

Gölcük’te Danışma Toplantısı 26 Nisan’da
AKP Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel, mahalle başkanlarıyla bir araya gelerek istişarede bulundu. Gölcük Danışma Meclisi Toplantısını da 26 Nisan tarihinde yeniden düzenlenen Gölcük Belediyesi kongre salonunda yapılacağını belirten Yücel, toplantı için hazırlıklara devam ettiklerini söyledi.

Dilovası, Kütler Merkezi 2 Mayıs’ta ihaleye çıkıyor
Bingöllüler Dernek Başkanı Ercan Güneş ve dernek yönetimi Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman’ı ziyaret etti. Güneş, “Dilovası’nda eğitimden sağlığa, çevreden, sosyal faaliyetlere her alanda çalışmalar yapıyorsunuz, bu çalışmalar Dilovası’nın çehresini değiştiriyor” diyerek Yaman’ı övdü. Yaman, ziyarette Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan Kültür Merkezi’nin 2 Mayıs’ta ihaleye çıkacağını müjdeledi.
BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
Venüs saat yönünde dönen tek gezegendir

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR