Başkan’ın dini duyguları kabardı!

MAKALEYİ DİNLE

Bilindiği gibi Türkiye’de ilk imam hatip okullarını kuran parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir…

Ama CHP, imam hatip okullarını kurmasına rağmen, hep din düşmanı olarak lanse edilmeye çalışıldı…

Bunda da başarılı olundu…

Milli Selamet Partisi, sonrasında isim değişikliği ile Refah Partisi, Fazilet Partisi ve son olarak Saadet Partisi de CHP’yi hep din düşmanı gösterdi…

Kökleri Milli Selamet Partisi’ne dayanan AKP’ de CHP’yi hep din düşmanı ilan ederek siyaset yaptı, yapmaya devam ediyor.  

***

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da bu geleneğe Kocaeli İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneğinin (KİHMED) düzenlediği SEKA sohbetlerinde uydu.

Bilindiği gibi Karaosmanoğlu, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliğinden emekli oldu…

***

Önceki gün gazetemize haber servisi yapıldı.

Haberin başlığı Karaosmanoğlu “Bu halk imam hatipleri kapattırmaz” idi…

 

Devamını okuyalım;

Karaosmanoğlu;  “Geçmişte yaşanan birçok sıkıntıya rağmen bu süreçte daha iyi durumdayız. Zamanı daha iyi değerlendirmeliyiz. Daha çok üreterek halkımıza ve gençliğimize hizmet noktasında var gücümüzle çalışmalıyız. Yakın zamanda İmam-Hatiplerin kapatılması ve yok sayılması noktasında toplumumuz büyük acılar çekti. Ancak bu düşüncede olan insanların bu fikrinden vazgeçmediğini görüyoruz, duyuyoruz. Ama benim ferasetli ve geleceği çok iyi okuyan halkım, İmam Hatiplerin kapatılmasına asla izin vermeyecektir” dedi.

 

“İSLAM COĞRAFYASI ATEŞ ÇEMBERİNDE”

Kornuşmasına devam eden Karaosmanoğlu, “İslâm ümmeti olarak Rabbimize bizi Müslüman olarak yarattığı için ne kadar şükür etsek azdır” diyerek, “Ancak bu nimetin bize yüklediği pek önemli sorumlulukların da bilincinde olmalıyız. Bugün İslâm dünyası ateş çemberinde adeta cayır cayır yanıyor. Suriye’de yaşananlar ortada, sadece Türkiye’ye 2 milyon Suriyeli misafirimiz var. Ülke perişan, kimin kimi vurduğu belli değil. Irak deseniz hakeza aynı durumda. Lübnan, Filistin, Libya, Afganistan, Karabağ ve hepsi de kan ve gözyaşı içerisinde perişan durumdadır”

***

Karaosmanoğlu’nun açıklaması böyle…

Birincisi; Hiçbir parti imam hatip okullarını kapacağız diye bir söylemde bulunmadı. Karaosmanoğlu, bu fikre nasıl kapıldığını izah ederse biz de bilgi sahibi oluruz.

***

İkincisi; Neden Müslümanların yaşadığı Ortadoğu cayır cayır yanıyor…

Bunu Başkan Karaosmanoğlu’na sormak lazım…  

***

Sadece hayatlarını petrole bağlayan Ortadoğu Müslümanları, bu petrol sevdasından vazgeçip, petrolden gelen tatlı parayı bırakıp her şeyi kendileri üretmeye kalkarsa işler daha farklı olur…

Sadece din endeksli bir yönetimin hakim olduğu, din simsarlığının yapıldığı Ortadoğu, Batılılar için bulunmaz bir fırsat…

Gözü Ortadoğu’nun petrolünde olan Batılılar da Ortadoğu’yu karıştırıp, hep petrolleri alıyorlar, hem de birbirleriyle savaş halinde olan bu ülkelere silah satışı yapıyorlar.

Ortadoğu’daki Müslümanlar ne zaman gözlerini açar ve din simsarlığı yapanlardan kurtulurlarsa, o zaman huzura ererler diye düşünüyorum.,.

 

Siyaset Medyası’nın öncüleri

7 Haziran Genel Seçim kapsamında YSK tarafından geçici aday listesinin resmi kurumlar aracılığı ile açıklandığı 15 Nisan itibariyle; siyaset gündemi daha da yoğunlaştı. Öyle ki Ajans Press’in medya verilerine bakıldığında; YSK duyurusundan bu yana Adalet ve Kalkınma Partisi, 23 binden fazla haber ile yansıma buldu. Cumhuriyet Halk Partisi’nin 15 bine yakın haber ile anıldığı dönemde; Milliyetçi Hareket Partisi 8 bin 478 yansıma ile raporlandı. Halkların Demokratik Partisi de 6 bin 633 haberle dördüncü sırada yer aldı.

 

Çöpe değil geri dönüşüme

İzmit Belediyesi şehrin 1350  noktasına koyduğu geri dönüşüm konteynırları ile vatandaşların projeye desteğinin artmasına çalışıyor. İzmit Belediyesi yetkilileri, vatandaşlardan  kağıt,  cam, metal, plastik gibi maddeleri çöpe atmamalarını da isteyerek gelişmiş ülkelerde  bu maddeler ayrı ayrı toplanarak geri dönüşümü sağlandığını açıkladı. Aslında güzel bir uygulama. Herkes bu uygulamaya destek vermeli.

 

7. Kocaeli Kitap Fuarı, dünya listesine girmiş

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin 16-24 Mayıs tarihleri arasında düzenleyeceği 7. Kocaeli Kitap Fuarı, açılmasına sayısı günler kala büyük ilgi görüyor. 7. Kocaeli Kitap Fuarı, sosyal medyada liderliğe soyundu. 7. Kocaeli Kitap Fuarı, 146 dakika boyunca twitter'da Türkiye gündemi (TT) listesinin ilk sırasında yer aldı. 7. Kocaeli Kitap Fuarı, dünya listesine de girdi.

 ***

7. Kocaeli Kitap Fuarı, bu yıl 16-24 Mayıs tarihleri arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi'nde 350 yayınevinin katılımı ve toplam 450 etkinlikle kitapseverleri ağırlayacak. ''Kağıttan dünyaların keşfi'' parolasıyla çok sayıda ünlü yazar ve düşünürü ağırlayacak olan 7. Kocaeli Kitap Fuarı, geçen yıl 460 bin kişiye ulaşan ziyaretçi sayısıyla da Türkiye'nin en büyük kitap fuarı olmuştu.

 

Cumhuriyet Parkı’nda bugün konser yapılacak

Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği’nin “Hoşgörü Kenti İzmit Etkinlikleri 2015” kapsamında organize ettiği konser bugün saat 20.30’da Cumhuriyet Parkı Tiyatro Sahnesi’nde yapılacak. Dernek üyeleri herkesi "İzmit Çok Sesli Müzik Korosu (İÇSES) Açık Hava Konseri"ne davet etti.

 

Gölcük’te imzalar atılıyor

Şubat 2011 yılında hayata geçirilen; kentlilik bilinci sağlanmış, kentte yer alan üniversitenin ve kent konseyinin yerel yönetimle her yönden ortaklaşa oluşturduğu kendi alanında ilk ve tek uygulama olan ‘Gölcük Vizyon 2023’ 2015 yılı projeleri protokol imza töreni bugün saat 14.00’te ‘Kazıklı Kervansarayı Kültür Merkezi’nde yapılacak. İmza törenine Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü ve Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk katılacak. Bakalım Gölcük Vizyon 2023 Projesi ilçeye nasıl bir artı değer katacak.

 

Gebze İlçe SKM, Albayrak’a emanet

CHP Gebze Seçim Koordinasyon Merkezi İlçe Başkanı Yakup Yılmaz tarafından oluşturuldu. SKM sorumlusu CHP Gebze İlçe yönetim kurulu üyesi Şerife Albayrak olurken, SKM yönetim kurulu şu isimlerden oluşturuldu: Mehmet Emin Akın, Neşe Celep, Meşaik Karakuş, Selami Yılmaz ve Sait Aydın.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR