Saadet, hayra gaz, şerre fren olacak!

MAKALEYİ DİNLE

Saadet Partisi Kartepe İlçe Teşkilatı’na hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor.
AKP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz ve ilçe yöneticileri, SP Kartepe İlçe Başkanı Cevdet Çepil ve yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Başkan Hasan Kandaz ziyareti sırasında yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Bizler de bir zamanlar bu saflarda koşturuyorduk.
Zaman ve değişen şartlar bizi yolları aynı olan iki farklı siyasi partide görev yapmaya itti.
**
Bir zamanlar siyaset yaptığımız Saadet Partisi’nden ve rahmetli Erbakan Hoca’mızdan çok şeyler öğrendik.
Sonuçta biz de bu okulun mezunlarıyız.
Kandaz ayrıca Saadet Partisi’nde yeni göreve seçilen ilçe Başkanı Cevdet Çepil ve yeni yönetim kuruluna başarılar diledi.
**
Saadet Partisi Kartepe İlçe Başkanı Cevdet Çepil ve yönetim kurulu üyeleri ziyaretlerinden dolayı çok memnun kaldıklarını ilçe başkanı Hasan Kandaz’a ve beraberindeki yöneticilere teşekkür etti.
**
Çepil açıklamasında şunları ifade etti;
“Bizler yapıcı muhalefet yapmaya çalışıyoruz.
Her işe durun bakıyım siz ne yapıyorsunuz mantığıyla yaklaşmıyoruz.
Yanlış yapılan bir iş varsa o yanlışı yaptırmamak, yapılmış olanları ise gerektiği şekilde uyarıp eleştirmek, doğru yapılan işleri desteklemek düsturuyla hareket ediyoruz.
Kısaca hayra gaz, şerre ise fren olacağız.
**
Gelinen noktada son 10 yıllık durum göz önüne getirildiğinde bir zamanlar içimizden yetişip gömlek çıkararak ayrılan sayın Başbakan ve diğer AKP’li arkadaşların AB uyum yasalarına uyacağız diye zinayı suç olmaktan çıkarttılar. Domuz etini kasaplık et konumuna getirdiler.
Geçmiş kavimlerde helaka sebebiyet vermiş olan lezbiyenlik gibi abes ve eşcinsel evlilik gibi İslam ile bağdaşmayan yasalara imza attılar.
Tüm bu yanlışlar bizleri yani milli görüşçüleri derinden üzmüştür.”
**
Kendi görüş ve düşüncelerinden iktidar partisi olarak yararlanmaları gerektiğini Kandaz’a söyleyen Çepil, “Çünkü bizi en iyi bilen sizlersiniz, sizi de en iyi bilen bizleriz” diye sözlerine ekledi.
**
Hasan Kandaz ile Cevdet Çepil’in açıklamaları ne garip değil mi?
Yani her iki tarafta sözü “BİZ BİR ELMANIN İKİ YARISI GİBİYİZ, YOKTUR AYRIMIZ, GAYRIMIZ” demeye getiriyor…


MHP’li Mercan’ın başkan adayı kim?
MHP Körfez İlçe Başkanı Ahmet Mercan, 2014’te yapılacak yerel seçimlerde oldukça iddialı.
Mercan, Körfez Belediyesi seçimlerini kazanacaklarını söyledi.
Mercan, belediye başkan adayını da şimdiden belirlemiş.
Mercan, belediye başkan adayıyla ilgili;
“Körfez’de çok tanınan, çok sevilen ve varlıklı bir iş adamı.
Siyasette yeni bir yüz.
AKP’ye yakın olsa da Milliyetçi bir insan.
Tam aradığım bir aday.
Yeri gelince ismini açıklayacağım.
Körfez Belediyesi seçimlerini mutlaka kazanacağız.
AKP’den kalemizi geri alacağız” diyor.
Sanırım Mercan’ın bu açıklamasını okuyanlar, Mercan’ın adayı kim? diye merak etmiştir. Mercan, adayıyla ilgili ser verip, sır vermiyor.
Bu arada MHP Kocaeli İl Başkanı Celaletin Yaylak ve yönetim kurulu, önceki gün MHP Körfez İlçe Başkanı Ahmet Mercan ve yönetim kurulunu ziyaret etti. Yaylak, yarın umreye gidecek olan Mercan’a hayırlı yolculuklar diledi.


Yanardağ Kartepe’de!
CHP Kocaeli İl Başkanlığı Kültür-Sanat Komisyonu etkinliklerine devam ediyor. İl Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Ulugün sorumluluğunda Vacit Çelik, Sevil Çağlar, Suat Özdemir, Seval Çizmeci, Fethi Çaçan, Yasemin Sayar Demirel, İbrahim Ethem Babür, Yasemin Ülsoy ve Mahir Dönmez’den oluşan İl Başkanlığı Kültür Sanat Komisyonu güzel bir etkinliğe daha imza atıyor.
CHP Kartepe İlçe Başkanlığıyla beraber yapacakları, “Türkiye Fotoğrafında Medya” konulu söyleşiye CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özpolat’ın sahibi olduğu Yurt Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ konuşmacı olarak katılacak.
Kartepe İlçe Başkanı Bülent Sarı, bugün saat: 14.00’de CHP Kartepe İlçe Başkanlığı’nda yapılacak etkinliğe tüm Kartepelileri davet etti.


AKP’li Şeker, testi kırdı!
Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı görevinden dolayı geçen hafta Yozgat’ta toplantı yapmak için giden Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker’i toplantı sonrası bir sürpriz bekliyordu.
Yozgat Belediyesi’nin sosyal tesislerinde toplantı sonrası gerçekleştirilen yemek organizasyonu sırasında Yozgat Belediye başkanı, İlyas Şeker’i alıp Yozgat iline has testi kebabının başına getirdi.
“İlimize gelen misafirlerimize testi kebabını kırdırıyoruz” diyen Belediye Başkanının kırma işlemi gerçekleşmeden önce bir şartı vardı.
Şeker’den Yozgat ili için söz niteliğinde iyi dileklerini almaları gerektiğini söyledi.
İlyas Şeker de “umarım nüfusunuz Büyükşehir belediyesi olmak için yeterli sayıya yakın zamanda ulaşır, Yozgat Büyükşehir Belediyesi olduktan sonrada yeterli miktarda kaynak ve yatırım alacağınıza inanıyorum” şeklinde cevap vererek testi kebabını kırdı.


AKP’li Özdemir’e geçmiş olsun
AKP Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel, ilçe yöneticileri Temel Erten, Serkan Ateş ve Nurten Özgören önceki gün ilçe yönetim kurulu üyesi Osman Özdemir’i evinde ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulundu. Yücel’e ve yöneticilere teşekkür eden Özdemir, “Sizler tüm dostlarım ve arkadaşlarım iyi ki varsınız. İnsan hasta olmadan tam olarak her şeyi anlayamıyor.Allah kimsenin başına böylesi üzücü durumlar yaşatmasın. Her şeyin başı sağlıkmış, bunu daha iyi, anladım” dedi.
Özdemir, doğru söylüyor, sağlığımıza son derece dikkat etmeliyiz. Ama günümüzde zor, zira yediğimiz her şey hormonlu, yani kanserin tetikçisi.Halıcılık kursu ilk mezunlarını verdi!
Dilovası Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde bayanlara meslek kazandırma amacıyla açılan Halıcılık Kursunda, kursiyerler tarafından dokunan ilk halının kesimi programına Dilovası Kaymakamı Hasan Göç, Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman ve ilçe protokolü katıldı.
Toplam 17 öğrencinin 8 öğretmenden dokuma eğitimi aldığı kursta bayanlara meslek kazandırarak bayanların aile bütçelerine katkı sunması hedefleniyor.


Ellibeş, derneklere eşit mesafede
Gölcük’ün en önemli sivil toplum kuruluşlarından birisi olan Gölcük Kültür Dernekleri Platformu Dönem Başkanı ve aynı zamanda Konya ve Karamanlılar Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Ercan Ertekin, dernek yönetimini oluşturan THK Başkanı Mustafa Cintaş, Amasyalılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Rasim Tuz, Trakya İlleri Kültür Dayanışma Derneği 2. Başkanı Muharrem Doğruk ve Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu üyesi Nedim Adanur ile birlikte Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’i makamında ziyaret etti.
Ziyarette platformun çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Ercan Ertekin, bundan böyle yapacakları etkinliklerde Başkan Ellibeş’i de aralarında daha sık görmek istediklerini belirterek, platformun plaketini takdim etti.
Sivil toplum kuruluşlarının ve özelliklede hemşeri derneklerinin önemine değinen Başkan Ellibeş, “Gölcük için tüm sivil toplum örgütleri ne kadar önemliyse, Gölcük Kültür Dernekleri Platformu da o kadar önemli” dedi.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Bir kilo limonda, bir kilo çilekten daha fazla şeker var.


KONUŞAN FOTOĞRAFDilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman:
Şu halı dokuma işini ben de öğreneyim. Belediye başkanlığından sonra bakarsınız halıcılığa başlarım.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR