Başiskele’de yanmayan sokak lambaları vatandaşı isyan ettirdi!

MAKALEYİ DİNLE

Sokak lambaları hava karardığında insanlara güven veren bir hizmet.

Bu nedenle de vatandaş tarafından önemseniyor.

Başiskele’de ikamet eden emekli öğretmen Hasan Baydar da onlardan biri.

Birçok kez Sedaş’ı aramış…

Ama sorununa çözüm bulamamış…

Sesini duyurmak için gazetemize geldi…

Hasan Baydar, Başiskele Aydınkent Kalıcı Konutları Mavi Düş Tesisleri yanı Gültekin Sokak ile Candan Sokak’ın kesiştiği noktada bulunan sokak lambasını yaklaşık bir aydır yanmadığını ve müstakil evlerinde bu nedenle tedirgin olarak oturduklarını belirtti.

Baydar, bu dört haftalık sürede gerekli yerleri arayıp durumu bildirse de geri dönüş alamadığını söyledi.

 

“AKP’Lİ OLMADIĞIM İÇİN Mİ?”

Vatandaş Hasan Baydar sıkıntısını şu şekilde dile getirdi;

“Sokağımızdaki lamba yanmıyor.

Müstakil evde yaşıyoruz.

Biz emekli karı kocayız…

Lamba olmayınca hırsızlık da olur, suç da işlenir.

Güvenlik zafiyeti ortay çıkabilir.

Lambanın yapılması için bir aydır SEDAŞ’ı her gün arıyorum.

Bölgede SEDAŞ direklerle ilgili çalışma yaptı.

Yanmayan lambanın yanına kadar geldiler, ancak görevlendirilmediklerini söyleyerek benim şikayet etmeme rağmen yapmadılar.

SEDAŞ Genel Müdürlüğü’ne de mesaj attım ancak bana dönüş yapmadılar.

Ben de bu konuda artık bir kasıt arıyorum.

AKP’li olmadığımı falan düşündükleri için mi böyle yapıyorlar?

Her şekilde şikayeti mi belirtmiş olmama rağmen hala bir lambayı yapmamalarına bir anlam veremiyorum.

Son çare olarak sesimi buradan duyurmak istedim” dedi.

***

Biz de Haydar Baydar’ın sokak lambalarıyla ilgili sıkıntısını dile getirdik.

Umarız SEDAŞ yetkilileri Haydar Bey’in isyanına kulak verir ve bu sıkıntıyı hemen giderir.

 

Bostan soluğu Rusya’da aldı

Türkiye Partisi’nin eski ilçe başkanı Cefa Vinç’in sahibi Faruk Bostan, aldığımız bilgiye göre seçim sonra soluğu Rusya’da almış. Bostan, bir dönem de MHP yönetiminde yer almıştı. Burada bir süre dinlenecek olan Bostan’ın kısa bir zaman içinde İzmit’e geleceği öğrenildi.

 

Pişman olmadılar!

Her sayısı 45 bin adet basılıp öğrencilere ücretsiz dağıtılan İzmit Belediyesi’nin Pişman adlı derginin 17. sayısındaki bulmacaları doğru cevaplandıranlar 125 kişi arasında çekilen kura ile 11 kişi çeşitli ödüller kazandı. Kura sonucunda Ömer Cihat Kurtuldu isimli öğrenci tablet, Esra Didar Okur eşofman takımı, Ömer Faruk Demirel spor malzemesi, Ömer Aydın, Muhammet Yahya Merde, Berkay Hiçyılmaz, Kayra Erbay, Gökay Hiçyılmaz, Dila Erdal, Semih Esin ve Burak Efe Uygur da kırtasiye malzemesi kazandılar” dediler. Biz de ödül alanları kutluyoruz.

 

Spor tesisine zarar verdiler

Alikahya’daki spor tesislerine birileri zarar verdi. İzmit Belediyesi yetkililerin verdiği bilgiye göre, Fatih Mahallesi’nde yüzbinlerce lira harcanarak yaptırılan ve halka açık olan spor tesislerinin telleri kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce  kesildi. Şetkililer, bu  kişileri gören ve bilenlerin polise  haber vermelerini rica ettiler.

 

Aygün, teşekkür turunda

AKP tekrar Kocaeli milletvekili seçilen Zeki Aygün, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette AKP kurucusu Orhan Atabay da hazır bulundu. Ziyarette konuşan Zeki Aygün, “Meclis açılıncaya kadar,  bize destek veren, bu milletin yüzünü güldürmeye vesile olan tüm hemşerilerimize teşekkür ziyaretlerinde bulunacağım” dedi.Aygün, üçüncü kez milletvekili seçildi. Yani bu dönem, Aygün’ün ustalık dönemi.

 

“Herkese adalet, masuma merhamet”

Kocaeli Türk Ocakları Başkanı Yücel Alpay Demir, 1 Kasım seçimleri için oyunu kullandı. Sosyal medya üzerinden fotoğraf paylaşan Demir, “Hakkın yendiğinde değil, haksızlığı gördüğün an. Herkese adalet, masuma merhamet. Maddeye paraya işe mevkiye değil, Muhammed’e ümmet olalım inşallah” cümlelerini de paylaştı. Beşiktaşlı olduğu bilinen Demir, oy kullanmaya giderken de Beşiktaşlı hırkası üzerindeydi. MHP, büyük bir oy kaybına uğradı. Doğal olarak Yücel de bu sonuca üzülmüştür.

 

Civilim Anne Bebek E-Dergisi çıktı

0-14 yaş grubu bebek ve çocuklarla birlikte annelerin de tüm ihtiyaçlarını karşılayan ve son olarak İzmit Belsa Plaza karşısında açılan Civil, ‘Civilim Anne Bebek’ adlı e-dergisiyle yayın hayatına başladı. Kasım sayısıyla okuyucularına “Merhaba’’ diyen dergiye www.civilim.com adresinden ulaşılıyor. 45 sayfadan oluşan Civilim Anne Bebek e-dergisi, ‘Çocuklara ceza vermek doğru mu?’, ‘Çocuklar için hijyen kuralları’, ‘Emzirme sonrası bebeğin beslenmesi’, ‘Uyurgezer çocuklar için alınabilecek önlemler’, ‘Bebeklerde kolik sorunu’, ‘Çocukların yemek problemi’ ve ‘Tuvalet eğitimi’gibi çarpıcı başlıklar ve bilgiler içeriyor. Dergi aylık yayınlanacak…

 

Statın koltukları yeşil-siyah olsun

Gazetemize mail gönderen bir okurumuz, Alikahya’da yapılan yeni stadın koltuklarıyla ilgili görüş belirtti. Birlikte okuyalım; 37 yıl önce 1978 yılında hizmete açılan ve Kocaelispor'un mabedi olan İsmetpaşa Stadı satılmıştı ve 2016 sezonu sonunda yıkımı yapılacak. Kocaeli’nin renkleri yeşil siyahtır. Yapımı devam eden stadın koltuklarının yeşil siyah olmasını, maraton ve kale arkası bölümlerinde Kocaeli yazmasını istiyoruz. Bu örneklerin diğer illerde olduğunu biliyoruz ve aynı uygulamanın Kocaeli’de de yapılmasını istiyoruz. Zorla değil, iyi niyetle siyasi iradenin bu sorunu çözeceğine inanıyoruz”... Bakalım yetkililer, bu öneriyi dikkate alacak mı?  

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR