Fanatizm ve nezaket

MAKALEYİ DİNLE

Sadece spor saha ve salonlarında değil, yaşamımızı sürdürdüğümüz her alanda fanatizmi adeta bir itici güç olarak kullanıyor, “Ben” duygusuyla topluma adeta tepeden bakıyoruz.

Bu maalesef sürü psikolojisiyle de artarak devam edip gidiyor. Sonra da vahim olaylar birbiri peşi sıra medyayı meşgul etmesi bir yana, (inşallah öyle değildir) görsel ve yazılı medya da çirkin, aşağılık, edep dışı hadiseleri yoz bir şekilde kullanmaktan geri kalmıyor, adeta keyif alıyor.

Sadece keyif mi? Ekranlarda her hafta izliyoruz anlı şanlı spor yorumcularını reyting artırma adına yalandan birbirlerine bence hakaret ediyor, sözüm ona kendileri taraf olarak tribünlere oynuyorlar. Yazık, aldığınız para size helal mi zannediyorsunuz? Bence aldanıyorsunuz. Çünkü yeri geliyor “Nokta kadar menfaat için virgül gibi eğiliyorsunuz”!

Neden?

Çünkü herkes hakikati değil, yalanı savunuyor, taraftarı galeyana getiriyor. Bu hallerle gençleri kötü yönde olumsuz etkiliyorsunuz.

Peki, neden nezaket sahibi olamıyorsunuz? Maddeci ve bencilsiniz de ondan.

Nezaket; bir isim, bir davranıştır,

Muhatabına ne güzeldir bu bakış.

Nezih bir karakter ve alçak gönülle bulunmaz bir değerdir nezaket. Gelin, vazgeçin haramı helalle karıştırmayın. Bu dünyada güzel anılıp, ahirette de cennetle buluşalım. Bu o kadar zor değil.

Rabbimizin affı ve mağfireti çok yüce…

Yeter ki kul olarak varalım bu bilince…

O zaman görün, sporda ve hayatımızın her evresinde fair-play dahilinde nezih bir toplum olmanın keyfini yaşarız, böylece gelecek nesiller size dua ederler. Bu inançla, helal kazançlar size.

Kalın sağlıcakla.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Yılmaz Kırlı - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR