İSTİHBARAT ZAAFI ve “KARAKUTU!”

MAKALEYİ DİNLE

Üşenmedim, titizlikle inceledim;

5 Kasım 2003’den 28 Haziran 2016 tarihine kadar, AKP iktidarı döneminde, 28 terör olayı yaşamışız! Bu olaylarda 574 kişi ölmüş, 2 bin 444 kişi yaralanmış!

AKP iktidarı, bu olayların hiç birinde “istihbarat zaafı” olduğunu kabul etmemiş!..

Recep Tayyip Erdoğan, her zaman MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın arkasında durmuş!.. Öylesine ki; Erdoğan, son seçimlerde AKP’den milletvekili olmasına bile rıza göstermemiş ve “O benim KARA KUTUM” diye savunmuş!.. Ama o “kara Kutu’da” nelerin saklı olduğunu kimse bilmiyor!..

Nihayet, başarısız “Darbe Girişimi” sonrası, “İstihbarat zaafı” olduğunu açıkça kabul etmiş!.. Erdoğan, bu darbe girişimini ne MİT Müsteşarı’ndan ne Başbakan’dan ne de İçişleri Bakanı’ndan öğrenememiş!.. Allah’tan “ENİŞTESİ” imdada yetişmiş ve darbe girişiminden haberi olmuş!.. Ama, Hakan Fidan’la birkaç saat görüştükten sonra; “Dere geçilirken at değiştirilmez” diyerek, “Kara Kutusunu” sakınmış!..

“O kara kutuda, kim bilir ne sırlar saklıdır?” diye merak etmez misiniz?

Dünden bugüne, son 14 yılda yaşadığımız olaylarla ilgili arşive baktığımızda görülüyor ki; “17-25 Aralık olaylarına kadar” AKP iktidarı ile Fetullah Hoca ve müridleri ile AKP iktidarı arasında sorun yaşanmamış! “Beraber yürünen yollarda” tam bir uyum içinde olmuşlar! Fetullah Hocaefendi’nin kuzucukları, AKP iktidarının onayı ile devletin kilit noktalarını işgal etmişler!

Erdoğan; “Ne istediler de vermedik!” diye, sitem ederken, bu beraberliği açıkça ikrar da etmiş!

Özellikle, dünyanın çeşitli yerlerinde açılan Fetullah Gülen okullarının “Türkçe Olimpiyatları” açılış törenlerinde, Erdoğan başta olmak üzere, AKP’nin tepe noktalarındaki pek çok kişi, “Hoca Efendi’ye” övgüler düzmüşler!

Meclis’te, CHP’li milletvekillerinin Hocaefendi ile ilgili eleştirileri AKP’li milletvekillerinin sert tepkileri ile karşılanmış, “Araştırma Önergeleri” AKP’li milletvekillerinin parmak sayıları ile reddedilmiş!

Fetullah Hoca taifesi, AKP iktidarının onayı ile Yargı’da, Ordu’da, Emniyet’te ve mülki idarede kadrolar almışlar, Devlet içinde örgütlü bir güç olmuşlar!

Fetullah Hoca ekibinin Türk Ordusu ve Atatürkçü Aydınlara yönelik “KUMPAS Davalarının SAVCISI” bile olunmuş!

Sonra, “karı-koca kavgası” gibi, anlaşmazlık çıkınca, AKP’nin “inlerine gireceğiz” operasyonu başlamış! Emniyet’te, Yargı’da ve ticari şirketlerde başlayan temizlik harekatının, Fetullah taifesinin en yoğun örgütlendiği “orduda tasfiye” eylemi gündeme gelince, can havliyle “Darbe Girişimi” ortaya çıkmış!

Darbe girişimi, halkın etkin tepkisi ile püskürtülmüş. Bu, ülkemiz için çok güzel ve doğru bir tutumdur. Seçimle işbaşına gelen her iktidar, yine seçimle gitmelidir. Bu coşku, “Halkın Demokrasiye sahip çıkması” olarak niteleniyor. Bu görüşe katılıyoruz. Ancak, özellikle AKP’li belediyelerin organizasyonlarıyla yapılan “Demokrasi Nöbetlerine” de “ihtiyatla” bakıyoruz! Çünkü, demokrasiden çok “AKP’ye sahip çıkma” eylemlerine dönüşmesi olarak görülüyor!

“DEMOKRASİ” bir bütündür; HUKUK DEVLETİ, tüm kurum ve kurallarıyla çalışmıyorsa, Meclis gerçek anlamıyla “ulusun egemenliğini” yansıtamıyorsa, birçok yasa bir torbaya konup, yalnızca AKP oylarıyla çıkarılıyorsa, “LAİK DEVLET” yapısı her geçen gün tahrip ediliyorsa, “Meclis Denetimi” işlemiyorsa, siyasi iktidarın “Yargısal Denetimini” yapacak Sayıştay ve Danıştay gibi kurumlar siyasi iktidarın güdümüne sokulmaya çalışılıyorsa, Yargı “yansızlık” kimliğini yitiriyorsa, “tek adam egemenliği” hukuken değil fiilen yaşanıyorsa, Fetullahçı kadroları onaylayan siyasal iktidardan hesap sorulamıyorsa, “hangi demokrasi?” diye de sormak gerekmez mi?

Bu ülkede Demokrasi, tüm kurum ve kurallarıyla hayata geçirilmelidir. Ulus olarak “ortak noktamız ve hedefimiz” bu olmalıdır…

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR