Bu maça yürek dayanmaz!

MAKALEYİ DİNLE

Pazar günü Karamürsel Stadı’nda, ilçenin 2 takımı Akçat ve Tepeköy Defne “sonunculuktan” kurtulmak(!) için mücadele edecek.
Kaderin cilvesine bakın ki, Akçat ve Tepeköy Defne Mavi gurupta her ikisi de 11 puanda, biri 9 diğeri 10. sırada yer alıyor.
İkisinin de kurtulması için mucize gerek.
Karamürsel’in 2 takımının maçı yürekleri dağlayacak.
Beraberlik kimsenin işine yaramıyor.
Mutlaka birinden biri kazanmak zorunda…
Kazanan belki 8. sıradaki Yenidoğan Serdar’ın kaybetmesi ile aynı puana geldiği için umutlanacak.
Tabi Serdar kaybederse!
Yazık…
Karamürsel, 5 takımla katıldığı 1.Amatör Kümede ne yazık ki 2 takımla temsil edilecek.
Yazık...
Büyük fedakarlık ve umutlarla sadece kulüp yöneticilerinin desteği ile Kocaeli 1.Amatör Küme’de bu yıl mücadele eden tek KÖY takımı Akçat, 1.Amatöre veda etme üzere...
Karamürsel’de futbol seyircileri bu Pazar günü kendi sahalarında 2 takımlarının da DÜŞMEMEK için eski “Romalıların” eğlenmek amacıyla aslanların önüne attıkları gladyatörler gibi savaşacak.
Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olan 2 takımın karşılaşması sonunda biri gülecek biri ağlayacak ama bundan en çok spora gözleri kapalı bakan Karamürsel kaybedecek.

***

Yenişehirin kırdığı camları kim ödeyecek?
Karamürsel’e lider ve namağlup gelen Yenişehirliler, grubundaki Barbaros’a yenilince namağlup unvanını kaybetmenin ve Barbaros’a yenilmenin acısını Karamürsel Stadı’ndaki soyunma odalarının camlarını kırarak çıkardılar.
İyi güzel de, sen hem lidersin, neden o soyunma odalarının camlarını, kanepelerini kırıyorsun?
Size soruyorum Lider Yenişehir’liler; Karamürsel’de kırdığınız soyunma odası camları ve kanepelerini kim ödeyecek?
Siz mi yoksa stattan sorumlu ilçe spor müdürü ile gariban stat görevlileri mi?
Yenişehir, Karamürsel de sadece “namağlup” unvanını bırakmadı, devletin soyunma odalarının camlarını ve kanepelerini kıran “Yaramaz” takım olarak iz bıraktı.

***

Dişi Başkan’a “Yaşgünü” pastası
Karamürsel Barbaros denince başkanı Zeki Yüksel’den başka kimse gelmez akıllara.
Aslında Barbaros takımının yükünü taşıyan, formalarını, şortlarını yıkayan, gerektiğinde lisanslarını almaya giden isimsiz bir kahraman var. Başkan Zeki Yüksel’in eşi Dilek Yüksel...
Geçtiğimiz gün Barbaros’un kaptanı Emre Karabela takım arkadaşlarını alarak Başkan Zeki Yüksel’in evine gitti.
Yanlarında getirdikleri pastayı kendilerine bir anne şefkati gösteren başkanın eşi Dilek Hanım’a uzattılar. Dilek Yüksel teşekkür ederek aldığı pastayı açtı ve üzerinde yazılı yazıyı okuyunca çok duygulandı ve göz yaşlarını tutamadı.
Barbaros’un Kaptanı Karabela ve arkadaşları başkan Zeki Yüksel’in eşi Dilek Yüksel’in yaş günü için yaptırdıkları pastanın üzerine “Dişi Başkan’a nice yıllar” diye yazdırmışlardı.

***

Sami Kıbrıs’ta 1 numara
Karamürselli basketbolcu Sami Taşçı üniversite öğrenimi için gittiği Kıbrıs’ta önce okul takımına, daha sonra da Kuzey Kıbrıs milli takımına yükselerek Kıbrıs’ta 1 numaraya tırmandı.
Kilis’te yapılan Üniversiteler arası Basketbol Şampiyonası’nda başarılı maçlar çıkaran Karamürselli yıldız basketçi attığı basketlerle turnuvada en skorer oyuncu oldu.
Sami Taşçı’nın geniş haberini önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağım

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Abdullah Karagöz - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR