Mehmet Ellibeş, yaptığı bağışla soy adını dekonta yazdı

MAKALEYİ DİNLE

 

Türkiye genelinde Cumhurbaşkanlığı seçimleri için bağışlar sürüyor. Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş,’t e cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a bağış yapanlar arasına katıldı. Cumhurbaşkanlığı seçimleri içir Recep Tayyip Erdoğan’a 5555 Türk Lirası tutarında bağış yapan Mehmet Ellibeş, böylelikle dekonttaki rakam kısmına da soy ardanı yazmış oldu.

 

GKD’de Büyükakın’a ziyaret

 

Genç Kocaelililer Derneği Başkanı Ayhan Varol ve yönetim kurulu üyeleri Sedat Köse, Umut Ongül, Yücel GÜL, İsmail Kolaylı, Pınar Atabay, Oktay Kocatekin, Batuhan Sakaoğlu ve Kahraman Yüce Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde genel sekreter ve genel sekreter yardımcılarına hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. ilk ziyaretini Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a yaptı. Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette konuşan Başkan Varol, ”Genel Sekreterimize yeni görevinde başarılar diliyoruz. Büyükşehir Belediyemiz son 10 yılda kentimize önemli hizmetler yaptı. Bu önemli hizmetlerde bulunanlar arasında eskiden genel sekreter yardımcısı olarak sizlerinde önemli katkıları vardı. Şimdi de kentli birisi olarak genel sekreterlik görevinizde daha fazla hizmet etmeye, katkı sağlamaya devam edeceğinize inanıyoruz." dedi.

Gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Sekreter Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Genç Kocaelililer Derneği Başkanı Ayhan Varol ve yönetimine teşekkür etti.

 

 

Mehmet Aydın Mutlu’nun acı günü

Körfez’de geniş bir kesim tarafından tanınan ve Ak Parti’de ki siyasi kimliğiyle de bilinen Mehmet Aydın Mutlu’nun annesi Saide Mutlu yaşamını yitirdi. Körfez Çamlıtepe Mahallesi’nde oturan Saide Mutlu’nun cenazesi dün Körfez Esentepe Camii’nde kılınan ikindi namazına müteakip Körfez Mezarlığı’nda toprağa verilecek.  Aydın Mutlu ve ailesine başsağlığı dilerim

 

Dilovalı Samet, Ak Parti’ye  geri mi dönüyor?

 

Ak Parti’nin kurucu gençlik kolları başkanı Samet Elden, 2009 yılında partisinden istifa etmişti.  Kulağıma gelenlere göre tüm küslük ve kırgınlıkları bir kenara bırakan Samet,  cumhurbaşkanı seçiminde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek vermek için Ak Parti’ye geri dönüyormuş. DP, HAS Parti ve son olarak CHP’de görev alan Elden’in sosyal paylaşım sitelerinde ki mesajlarından anladığımız kadarıyla, yuvaya dönüşe az kaldı.

Gebze’de seracılığın kökü kuruyor

 

Gebze Denizli Göleti'nde su kalmaması nedeniyle devlet teşviki ile kurulan ve köylülerin en önemli geçim kaynağına dönüşen seralar kurudu.

Gebze’de seralar kurumaya başladı

Gebze Denizli Göyeti’nde kalmayınca bölgede devlet desteğiyle köylülerin kurdukları seralar kurumaya başladı. Bölge sakinlerinin en önemli geçim kaynağı haline gelen seracılık büyük risk altında.

Köylünün çaresizlik içinde kaldığını ve ürün alamadıkları için borç yükü altıda ezildiğini söyleyen Kadıllı Köyü Muhtarı Necati Özyurt, "Denizli Göleti'nin çevresi seracılık yapılan bir bölge. Buradaki köylere kayıtlı 10 bin adet sera var. Burada en az 800 aile bu seralardan ekmek yiyor" dedi.

Gebze'nin Denizli Köyü sınırları içersinde kalan aynı zamanda sanayi kuruluşlarına da su verilen sulama amaçlı Denizli Göleti'nin dibi göründü. Bu durum çiftçilikle geçimini sağlayan binlerce köylüyü mağdur etti. Denizli Köyü başta olmak üzere, Ovacık, Kadıllı, Göçbeyi ve Cuma köylerinde sayıları 10 bine ulaşan seralar susuzluk nedeniyle kurudu. 

Bir zamanlar günde 45-50 araç mahsul sevkiyatının olduğu bölgede, şimdilerde 4-5 araçlık sevkiyatlar yapılabiliyormuş. Ve artık insanlar seralarını satılığa çıkartmaya başlamış.

 

Akmet Öz, gelecekteki  rotasını çizdi

11 yıldır Karamürsel’de bulunan İtimat Süt Ürünleri Bölge Müdürlüğü’nde Muhasebe ve Depo sorumlusu olan Ahmet Öz, önümüzdeki ay bu görevinden ayrılıyor. Yıllardır Karamürsel aktif Haber Gazetesi’nin yükünü de göğüsleyen Öz, artık gazetenin başına geçiyor. Değirmendere’den Yalova sınırına kadar geniş bir yelpazede söz sahibi olan gazetenin gelecekteki hedefi ise günlük yayın yapan bir gazete konumuna gelmek. Sevgili Öz’e çıktığı bu yolda başarılar dilerim.

Toltar, Gazze için endişeli

İsrail’in Filistin’e karşı yaptığı katliama sessiz kalmayan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar İsrail ürünlerine boykot yapmaya devam ediyor. 2012 yılında kardeş şehir ilan ettiği Gazze'nin Hanyunus Belediyesi ve orada yaşayan Müslümanlar için endişe eden Toltar;  "Gazze'de katliam yapılıyor ancak dünya ülkeleri buna seyirci kalıyor. Bugün itibariyle Filistin toprakların da hepsi sivil olan, çoğu çocuk ve kadın olan yaklaşık 1000 civarında şehidimiz var. Terörist İsrail Devleti artık bu katliama son vermelidir. Dünya seyirci kalmamalıdır."dedi.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR