Hereke’de kürek sporu üzerinden AKP’li Bakan Fikri Işık’a gönderme!

MAKALEYİ DİNLE

Hereke Hacı Akif Mahallesi'nin eski muhtarı Nazım Demirtaş, Hereke ile özdeşleşen kürek sporuyla ilgili “Hereke’nin spora olan sevdası ödül getirdi” başlıklı bir mail gönderdi.

Maili birlikte okuyalım,

“Özel bir TV kanalı bu yıl 33’ncüsü düzenlenen dünya çapında spor, sinema, tv şampiyonası olan ‘FICTS Film Festivali 'İtalya nın Milano kentinde yapıldı.

Olimpiyat Komitesi'nce tanınan en önemli spor içeriklerinin yarıştığı festivalde ''Pes etmek yok'' isimli belgesel kürek tarihi  ''Mention d'Honneur'' ödülüne layık görüldü.

Hereke’de kürek ve yelken sporunun tarihi çok eskidir.

Hereke’de spora olan sevdanın yıllar önce 8-9 branşta kürek yapıldığı biliniyor.

Geçmişten günümüze en fazla başarı, kupalar ve şampiyonluklar getiren spor branşımız kürek sporu olmuştur. 

Devamında şampiyonluklar ve kupalar kazandığımız spor branşımız da yelken sporudur.   

Hereke spor tarihi çalışmam sonucunda bir nebze faydam olmuşsa ne mutlu bana demek hakkımdır sanırım.

Hereke' yi tanıtmak adına güzel şeyler yaptık…

Saklı olan geçmişini meydana çıkarmaya çalıştık.

İyi ki de çalışmışız, meğerse içinde neler varmış.

Dünya festivalleri, fuarlar altın ödülleri ve madalyaları, ipek kumaşlar, ipek halılar, ve diğerleri.

Kazanılan bir sürü ödül sayesinde yıllarca övündük…

Bugün ise Hereke’ye ait sporun içinden tarihinden gelen belgeseli bile dünyada ödüle layık görülüyorsa, ödülleniyorsa önce geçmişte kalanlara rahmet, bugün yaşayan şampiyonlara, terini akıtıp yüreğini ortaya koyanlara ve emeği geçenlere binlerce teşekkür ederim.  Bu tür çalışmaların ve desteklerin devam etmesi temennisi ile.”

 

***

 

Eski muhtar Nazım Demirtaş’ın görüşleri böyle.

Demirtaş’ın mesajlarının altında sanki Herekeli Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’a sitem ediyor gibi… 

Hereke halkı başta ulaşım, poliklinik, eczane sorunu olmak üzere oldukça sıkıntılı…

Eski muhtar Demirtaş, bunları sık sık dile getiriyor.

Hereke halkı, memleketlileri olan Bakan Fikri Işık’tan her alanda Hereke’ye sahip çıkmalarını bekliyor.

 

Dostları Hürriyet’i yalnız bırakmadı

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’i yemin töreninde dostları yalnız bırakmadı. CHP Mehmet Ali Paşa Mahalle Temsilcisi Dalistan Filiz, Nuri Top, Şenol Tonyalı, Recep Şengül ve Hakan Kadir Sezer, Hürriyet’e destek oldu. Milletvekili Hürriyet de jeste karşılık vererek dostlarını meclisten çiçeklerle uğurladı.

 

2014 yılında Kocaeli’de 6 bin 728 kişi öldü

Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğü, ilimizdeki sayısını açıkladı. 2014 yılında Kocaeli İlinde toplamda 6 728 kişinin ölüm nedenlerine göre incelendiğinde, 2 361 kişi (%35,1) Dolaşım sistemi hastalıkları, 1 702 kişi (%25,3) İyi huylu ve kötü huylu tümörler (malign ve benign neoplazmlar),725 kişi (%10,8) Solunum sistemi hastalıkları, 415 kişi (%6,2) Endokrin (iç salgı bezi), beslenme ve metabolizmayla ilgili hastalıkları, 139 kişi (%2,1) Dışsal yaralanma nedenleri ve zehirlenmeler, 355 kişi (%5,3) Sinir sistemi ve duyu organları hastalıkları, 1 031 kişi (%15,3) diğer nedenleri olmuş.

 

SGK İl Müdürlüğü’nden uyarı

Kocaeli Sosyal Güvenlik İl Müdürü  Nurettin Nacar, kurumun adının kullanılarak dergi, broşür vb. belgelerin dağıtıldığı gözlemlediklerini söyledi. Nacar şu açıklamada bulundu; Kurumumuza ulaşan bilgiler ışığında bazı bölgelerde Sosyal Güvenlik Kurumu adını kullanarak dergi, broşür vb. belgelerin dağıtıldığı gözlemlenmiştir. Bu kişiler Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan geldiklerini söyleyip kimlik göstererek, ücret karşılığında makbuz keserek dergiye üye yaptıkları hakkında kurumumuza bilgiler ulaşmıştır. Vatandaşlarımızın bu kişilere itibar etmemesi faydalarına olacaktır. Vatandaşlarımız hizmet vermek için bulunan Sosyal Güvenlik Merkezlerimizden işlemleri hakkında bilgi alabileceklerdir. Ayrıca www.sgk.gov.tr ve www.turkiye.gov.tr adreslerinde bulunan e-sgk üzerinden istedikleri bilgiye ulaşabileceklerdir. Kamuoyuna duyurulur”. Nacar’ın açıklaması böyle. Geçtiğimiz gün Kocaeli Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi de benzer açıklamalarda bulundu.

 

CHP’li Kaplan treni kaçırdı

CHP’de önceki dönem milletvekilliği yapan 60 kişi, ortak bir açıklama yaparak “kurultayımız, ocak ayında olağan kurultay olmalı” dediler. İmza atan 60 vekilin içinde CHP eski Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan da yer aldı. Kaplan treni kaçırdı. Kaplan, Muharrem İnce’nin aday olduğu kongrede açık yüreklilikle memleketlisi CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu açık destek verseydi, şimdi belki de Tahsin Tarhan’ın yerinde milletvekili olabilirdi.

 

Ülkücüler ne istiyor?

1 Kasım seçimleri sonrasında MHP içerisinde başlayan kurultay söylemleri ve sosyal medya üzerinden yapılan eleştiriler parti içerisinde sıkıntı oluşturmaya devam ediyor. Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı ve üst kurul delegesi İbrahim Özcan da tartışmalara katıldı. Özcan,  “Ülkü Ocakları olarak siyasetten biraz uzak durmaktayız. Bizim genel başkanımız liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’dir. Genel başkanlık koltuğunda oturmaktadır. Bir kurultay olacak ise Genel Başkanımız Bahçeli’nin söylediği gibi bu tarih 18 Mart 2018’dir. Kurultay günü olur genel başkan adayları çıkar. Oradan bir genel başkan çıkar. Ülkü Ocakları olarak biz biat ederiz” dedi.  İbrahim Özcan, bu açıklamasıyla Bahçeli’ye tam destek veriyor. Ülkücüleri arkasına alan Bahçeli’yi devirmek pek kolay olmayacaktır.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR