Defterdar Dal, derslere makam aracıyla gidiyormuş!

MAKALEYİ DİNLE

Kocaeli Defterdarı Süleyman Dal, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunudur…
Dal, defterdarlığının yanı sıra Kocaeli Üniversitesi Arslanbey Yerleşkesindeki Ali Rıza Veziroğlu Meslek Yüksek Okulu’nda gayrimenkul mevzuatı adında bir derse giriyormuş.
Bu ders hem birinci, hem de ikinci dönem varmış.
Defterdar Dal’ın derslere girmesi çeşitli kesimlerce yadırganırken, öğrenciler de kendilerine fazla ödev verdiği için Dal’dan şikayetçi imiş.
Hem çok ödev veriyormuş, hem de verdiği ödevlerin el yazısıyla yazılmasını istiyormuş…
Dal ayrıca Arslanbey’de girdiği derslere özel şoförlü makam arabasıyla gidiyormuş.
Makam aracında yanıp sönen ışıkları görenler, Defterdar Süleyman Dal “işte geldi” diyorlarmış.
Dal, öğrencileri sınav yapacağı gün daire çalışanlarını sınava gözetmen olarak götürüyormuş…
Bu durum öğrenciler tarafından yadsınıyormuş.
Daire çalışanlarının sınavda gözetmen olarak bulunması da yasal mı, değil mi onu da kimse bilmiyormuş…
Ayrıca başka bölümlerde muhasebe dersleri veren Süleyman Dal hoca hem gündüz, hem de ikinci öğretimde derslere giriyormuş…
Yani Dal’ın birinci adresi evi, ikinci adresi Defterdarlık, üçüncü adresi Arslanbey MYO imiş…
Dal’ın makam arabasıyla derslere gitmesi, devletin imkanlarını özel işleri için kullandığı yönünde eleştirilere neden oluyor.
Diyorlar ki; Dal, seminer veya konferans için makam aracıyla okula gidebilir, ama verdiği özel dersler için makam aracını kullanması kabullenemez. Madem derslere girecek, kendi özel aracıyla okula gitsin diyorlar…
Bir de diyorlar ki, Dal, Kocaeli Defterdarı olarak görev yapıyor, iyi de maaş alıyordur, üniversitede ders vermesine ne gerek var.
Dal ders vermesin, onun yerine pedagoji eğitimi almış hocalar ders versin, hem para kazansınlar, hem de iş sahibi olsunlar diyorlar.
Dal ayrıca öğrenciler için internet sitesi kurmuş…
Sitenin adı da “http://www.harcamayetkilisi.net/” imiş…
Meraklısı varsa, siteye baksın…
KEV’in genel kurulu 26 Mayıs’ta yapılacak
Kocaeli Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Olağan Genel Kurulu 26 Mayıs Cumartesi günü saat 11.00’de Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği’nde (KYÖD) yapılacak. İlk toplantıda çoğunluğun sağlanmaması halinde ikinci toplantı çoğunluğa bakılmaksızın 02 Haziran 2012 cumartesi günü saat 11.00’de aynı gündemle ve aynı yerde yapılacak. KEV Başkanı Sefa Sirmen, bütün üyeleri genel kurula davet etti.
Dünyagöz İzmit çocukları seviyor
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Dünyagöz İzmit’te coşku ile kutlandı. Gelen çocukları sürpriz hediyeler verildi. Çocuklarda göz sağlığının önemini vurgulayan Dünyagöz İzmit’ten Prof. Dr. Orhan Elibol, “Çocuklarda zamanında tespit edilerek tedavi edilmeyen göz bozuklukları, göz kayması, göz tembelliği, şaşılık gibi hastalıklar onların hayat boyu az görmesine, derslerinde, spor aktivitelerinde ve hayatlarının birçok alanında başarısız olmasına sebep olabilir” dedi.

İzmit’te toplu nikah kayıt süresi uzatıldı
İzmit Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Toplu Nikah Törenine çiftler beklenen ilgiyi göstermeyince başvuru tarihi 10 Mayıs’a kadar uzatıldı. Şimdiye kadar toplam 25 başvurunun yapıldığı toplu nikah töreni için başvuruların az olması geçen yıllara göre ilginin azaldığını gösteriyor. Birkaç ay önce kabul edilmeye başlanan toplu nikahlar için 10 Mayıs’a kadar Yunus Emre Kültür Merkezi'ndeki nikah memurluğuna başvurular yapılabilir.

Eskişehir’den bisiklet yolu için geldiler!
Eskişehir İl Genel Meclisi AKP Grup Başkanvekili Süleyman Bakal ve Çevre Sağlık Komisyon Başkanı Murat Er, önceki gün Kocaeli İl Genel Meclis Başkanı Fahim Kılıç’ı makamında ziyaret etti. Bakal, İzmit Belediyesi’nin bisiklet yollarını incelemek için Kocaeli’ne geldiklerini söylediler.
Vergi rekortmenleri her an açıklanabilir
2011 yılı Kocaeli vergi rekortmenleri Vergi Dairesi Başkanı Yafes Pehlivan tarafından her an açıklanabilir. Kimin ne kadar vergi ile birinci olacağı ise sabırsızlıkla bekleniyor.

Saraylılı çocuklardan Başkan Ellibeş’e ziyaret
SHÇEK'e bağlı Gölcük Saraylı Çocuk Köyü’nde kalan çocuklar, Çocuk Köyü Müdürü Berat Özer ve idareciler ile birlikte, 23 Nisan kutlamaları kapsamında Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş'i makamında ziyaret edip günün anısına çiçek takdim ettiler.

Yenice’den Tunçel’e ziyaret
Saraybahçe Belediyesi eski Başkanı Halil Vehbi Yenice, önceki gün eşi Nesrin Hanım ile birlikte AKP İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel ve yönetim kurulu üyelerine tebrik ziyaretinde bulundu. Kadınlar, umreden yeni dönen Yenice'ye umrenin tekrarı nasip olması temennisinde bulundu. Tunçel, ziyaretten dolayı Yenice ailesine teşekkür etti.

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
-Develerin 3 tane kaşı vardır.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR