Feyzullah Okumuş “PEKİ” deyip gitti!

MAKALEYİ DİNLE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yöneticileri Türkiye’nin önemli kurumlarında görev almaya devam ediyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, Sayıştay Dış İlişkiler Grup Başkanlığı’na atandı…

Daha önce de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde Genel Sekreterlik görevlerinde iken Münir Karaloğlu ve Ersin Yazıcı Valilik görevine, Mustafa Çöpoğlu Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği’ne, Hikmet Yıldırım Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı’na, Fatih Yürük Ordu Su İşleri Genel Müdürlüğü’ne, Cevat Öksüz Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı’na, Hasan Aydınlık Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nde görevlendirilmişlerdi.

***

Sayıştay Dış İlişkiler Grup Başkanlığı’na atanan Feyzullah Okumuş, sosyal paylaşım sitesinden veda mesajı yayınladı.

Okumuş’un mesajını birlikte okuyalım;

"Artık demir almak günü gelmişse zamandan,
Meçhule giden bir gemi kalkar bu limandan"

***

Değerli Dostlarım,

Bazı dostlarımın "Gel, sana ihtiyacımız var" davetiyle geldiğim Kocaeli'den, gene bir dostum olan Sayıştay Başkanımızın isteği ve değerli Başkanım İbrahim Karaosmanoğlu'nun izniyle ayrılıyorum.

Arkadaşlık ve dostluğun "peki" demekle kaim olduğunu bilen biri olarak, tarafıma yapılan davete "peki" demek zorunda kaldım.

İhtiyaç duyulan biri olmanın verdiği gurur bir tarafta dururken, sizlerden ve güzel Kocaeli'den ayrılmanın verdiği hüzün ve kederin tarifsiz olduğunu bilmenizi isterim.

***

Bulunduğum zaman zarfında Kocaeli'de hep iyi insanlarla karşılaştım.

Bu şehrin dağlarına, havasına ve denizine adeta aşık oldum.

Böylesine güzel bir şehirde yaşama ve bu kente hizmet etme fırsatı verdiği için Allah'ıma sonsuz şükürler olsun.

***

Buradaki hizmet sürem içerisinde kul hakkına riayet etmeye ve kimseyi kırmamaya çalıştım.

Devlet ciddiyeti içerisinde görevimi hep en iyi şekilde yapma gayreti içerisinde oldum.

Bütün bunlara rağmen, gene de farkında olmadan birilerini kırdıysam, haklarını yediysem veya üzdüysem, bu kişilerden bana olan haklarını helal etmelerini istiyorum.

Eğer varsa, ben herkese hakkımı helal ettim, kimseye kırgınlık, husumet ve küslük içinde değilim.

Yolumuz bir daha bu şehirde kesişir mi bilmiyorum.

Ancak, dünya durdukça, bu şehir ve sizler benim için hep özel olacaksınız. Kocaeli'de olmasam da, her yerde ve her zaman, bu şehre hizmet için elimden geleni yapacağımı bilmenizi isterim.

Allah yar ve yardımcınız olsun, hoş çakalın...”

***

Okumuş’un veda mesajı böyle…

Okumuş’un şu cümlesini önemsedim, “Arkadaşlık ve dostluğun "peki" demekle kaim olduğunu bilen biri olarak, tarafıma yapılan davete "peki" demek zorunda kaldım.”

Okumuş’un dediği gibi arkadaşlık ve dostluk önemlidir…

Okumuş’a yeni görevinde başarılar diliyoruz…

 

Kuşçular sezonu pazar günü açıyor

Kocaeli Ornitoloji (kuş bilimi) Derneği, 2016-2017 sezonunu pazar günü saat 13.00’te İzmit’teki dernek binasında açıyor. Kocaeli Ornitoloji Derneği Başkanı Oğuz Ertop,  yeni sezonda bütün üyelerden destek istedi. Başkan Ertop, bugün ve cumartesi günleri mezatların eksiden olduğu aynen devam edeceğini söyledi. Ertop ayrıca, sezonun ilk yarışı olan İzmir yarışı için kuş yarıştıracak olanların bu akşam dernekten yarışma formlarını alabileceklerini ifade etti. Biz de Kocaeli Ornitoloji Derneği’ne yeni sezonda başarılar diliyoruz.

 

AKP’li Badem’den şartların iyileştirilmesini istediler

AKP Körfez İlçe Başkanı Osman Badem, Körfez Devlet Hastanesi’ne ziyarette bulunarak acil servis ve yatarak tedavi gören hemşerilerini ziyaret etti. İlçe halkı, hastanenin fiziki durumunun iyileştirilmesi konusunda Badem’e istekte bulundular. Badem de Körfezlilerin daha iyi koşullarda sosyal hizmetleri alabilmesi için çabaladıklarını, özellikle hastaneye ek bina yapımının bu yılki yatırım programı içine alınması için mücadele ettiklerini, bu konuda çok yol aldıklarını, kısa zamanda sorunun çözüleceğini söyledi. Bakalım hastanedeki sorunlar ne zaman çözülecek?

 

İbadethanelere saygı!

İzmit Belediyesi’nin yaklaşık 7 yıldan beri aksatmadan sürdürdüğü cami ve cemevi temizlikleri vatandaşları mutlu ediyor. Belediyenin Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü bünyesindeki ekiplerin ayda ortalama 40 ibadethanede 15 bin metrekareye yakın halı temizliği yaptıkları kaydedildi. Yetkililer şehir merkezinde 130, köylerde 93 olmak üzere 231 cami ve 4 adet cemevinin program dahinde temizlendiğini açıkladı.

 

Belediye personeline kamu ihale sistemi anlatılacak

İzmit Belediyesi’ndeki  hizmet içi eğitimleri devam ediyor. İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitim programları çerçevesinde belediye çalışanlarına 22-23 Eylül tarihlerinde kamu ihale sistemi konusu anlatılacak. Eğitimler İstanbul Büyükşehir Belediyesi İhale İşleri Müdür Yardımcısı Ümit Arslan tarafından verilecek.

 

KOÜ tıbbi atık alanına beton

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ndeki tıbbi atık alanı İzmit Belediyesi tarafından betonla kaplandı. Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, tıbbi atık alanının betonla kaplanması yönündeki hastane yetkililerinden gelen talebin dikkate alındığını belirterek” ekiplerimizce tıbbi atıkların atıldığı 144 metrekarelik alan 17 metreküp hazır beton kullanılarak betonla kaplandı” dediler. Tıp Fakültesi yetkilileri de çalışma için teşekkür ettiler.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR