KASİAD’daki gelişmeler ve Karaman’ın açıklamaları!

MAKALEYİ DİNLE

 

 

 

Recep Tayyip Erdoğan, 1994 yılında Refah Partisi’nden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra, yeni Türkiye için düğmeye basıldı…

1996 yılında Amerika’da yazılan senaryoya göre Erdoğan Başbakan, Abdullah Gül de Dışişleri Bakanı olacaktı. Gülen Cemaati de bu senaryonun bir parçasıydı.

Senaryo tuttu, daha da ileri gidildi ve Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı oldu…

20 yıldır Gülen Cemaati ile kol kola, omuz omuza olan Erdoğan, şu sıralar Gülen Cemaatini bitirme planı içinde.

**

Dershanelerin kapatılmasıyla başlayan restleşme, 17 Aralık’taki Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu ile ayyuka çıktı.

Gülen Cemaati, bu operasyonlarla Erdoğan’ı bitirmek istedi, ama sanırım Erdoğan’dan böyle hamle beklemiyorlardı. Erdoğan’ın, polis, yargıcın, savcının yerini değiştirmesi, HSYK ve MİT yasasını çıkarması, kendisini güvence altına alırken, Gülen Cemaatine de büyük darbe vurdu.

**

Şu sıralar kamu kurum ve kuruluşlarda Gülen Cemaati avı devam ediyor…  

Cemaate yakın olan kişiler, fişleniyor ve de görev yerleri değiştiriliyor…

Durum böyle olunca, Cemaate yakın kişiler paniklemeye başladı…

Panikleyenler, Cemaati yakın dernek ve kuruluşlardan istifa ederek kurtulmaya çalışıyor…

**

İlimizde de paniklemeler yaşandı. Cemaate yakın olarak bilinen KASİAD’da da  istifalar yaşandı.

Kocaeli Aktif Sanayi ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdülbaki Karaman,  istifalarla ilgili açıklama yaptı…

KASİAD’ın dimdik ayakta olduğunu, derneğe yeni üyelerin katıldığını açıkladı.

**

Başkan Abdülbaki Karaman’ın açıklamasını birlikte okuyalım;

“Son günlerde bazı medya organlarında çıkan gerçek dışı haberde derneğimizin 100’e yakın üyesinin 17 Aralık süreci sebebi ile istifa ettiği iddiası yer almıştır. Haber üzerine, arşivlerimizde yaptığımız araştırma sonucu, 17 Aralık 2013 tarihinden bugüne sadece 2 üyemizin kamuoyunda "17 Aralık süreci" olarak adlandırılan konu ile ilgili olarak istifa dilekçesi verdiğini tespit etmiş bulunmaktayız.
Yine aynı dönemde 23 üyemiz yaşadıkları ekonomik güçlükler veya faaliyetlerimize katılmaya vakitleri olmadığı gibi sebeplerle istifa dilekçesini tarafımıza iletmişlerdir. Tüm bu dilekçeler değerlendirilmiş ve işleme konulmuştur.

Öncelikle haberin sahibi gazeteler ve medya kuruluşları, konu hakkında Derneğimizden görüş alma zahmetine bile girme gereği duymayarak, temel gazetecilik ve basın ilkelerine uymamıştır. Son dönemdeki yayın politikası göz önünde bulundurulduğunda Derneğimizden görüş alınmamasının yalan ve iftira içerikli yayın yapma yönünde bilinçli bir tercih olduğu değerlendirilmektedir.

Türk milleti ferasetiyle bu tür iftiralara prim vermediği gibi, haberin yapılış biçiminden amacının halkı bilgilendirmek değil, insanları ve kurumları karalamak olduğu açıkça anlaşılmaktadır.

17 Aralık 2013 tarihinden bugüne derneğimize 11 yeni üye başvurusu olmuştur. Derneğimiz şu anda 412 üyesi ile aktif faaliyetlerine hız kesmeden devam etmektedir. Üye sayımızdaki değişim geçtiğimiz yıllar ile karşılaştırıldığında her hangi bir olağan üstü durum görülmemektedir.

Derneğimiz, saygınlığını hedef alan bu sözde habere karşı haklarını hukuki yollar ile arayacaktır.  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

**

Başkan Karaman’ın açıklaması böyle…

Yani iki kişi istifa etmiş, 23 kişi de ekonomik krizi gerekçe gösterip istifa dilekçelerini vermiş

Başbakan Erdoğan’ın Fethullah Gülen hakkında darbeye teşebbüsten soruşturma açtırması, çok önemli bir gelişme. Erdoğan, Gülen’in üzerine gittikçe, Gülen cemaatine yakın firmalar paniklemeye devam edecek.

Türkiye Cumhuriyetini ele geçirmek için yıllarca omuz omuza çalışan Erdoğan ve Cemaat, şu sıralar kanlı bıçaklı… Nereden, nereye…

17 Aralık 2013’teki süreçten sonra Erdoğan, kendine göre müthiş manevralarla zor durumdan kendini şimdilik kurtardı…

Bakalım Cemaat, Erdoğan’ın bu yüklenmelerinden nasıl kurtulacak…

 

 

Kocaeli Sağlık taraması

 

Türk Tıp Öğrencileri Birliği (TurkMSIC), 3-4 Mayıs 2014 tarihlerinde T.C Sağlık Bakanlığı, Kocaeli Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kocaeli Valiliği’nin izni ve desteğiyle, Altun Yemek ve Kocaeli Gençlik Merkezi’nin sponsorluğuyla Kocaeli merkezinde ve köylerinde “Kocaeli Sağlık Turnesi” gerçekleştirecek.

Amaç, sağlık hizmetlerine ulaşmada veya var olan hizmeti kullanmada dezavantajlı olan bireylere Acıbadem Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri tarafından taramalar yapıp, eğitimler vermek.

 

Genç mucitler yarışacak

 

MEF Eğitim Kurumları tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve fen bilimleri alanındaki yetenekli öğrencileri bilimsel araştırmalara yönlendirmeyi amaçlayan “23. Uluslararası Araştırma Projeleri Yarışması” için geri sayım başladı. Bu yıl 14 Mayıs – 17 Mayıs 2014 tarihleri arasında MEF Okulları’nın İstanbul Ulus Kampüsü’nde gerçekleştirilecek olan uluslararası organizasyonda Kocaeli’yi TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi, Türk Eğitim Vakfı Özel İnanç Lisesi, Özel Enka Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde okuyan dört genç mucit temsil edecek.

 

İzmit Belediyesi’nin

226 KİRACISI VAR

İzmit Belediyesi’nin kira gelirlerinin tahsilatında  her hangi bir sorun olmadığı açıklandı. Belediyenin Emlak İstimlak Müdürlüğü’nden  yapılan açıklamada İzmit Belediyesi’nin büfe, çay bahçesi, ATM yeri, baz istasyonu yeri, simit satış yeri vb. şeklinde kiraladığı 226 adet yer bulunduğu kaydedilerek, “Bu kiracıların yüzde  95’i kiralarını peşin ödediklerinden Belediyemizin kira tahsilatı konusunda problemi yoktur” denildi. İzmit Belediyesi’nin yıllık ortalama 3,5 milyon lira kira geliri bulunduğu öğrenildi.

 

 

AKP’li Pepe’den Ellbeş’e övgü

 

Çevre ve Orman eski Bakanı, AKP Kocaeli eski Milletvekili Osman Pepe, 3.kez Gölcük Belediye Başkanı seçilen Mehmet Ellibeş'i makamında ziyaret edip başarılar diledi. Pepe, “Gölcük'ün Mehmet Ellibeş gibi başarılı bir belediye başkanı var. Başkan Ellibeş’in ekibiyle birlikte ortaya koyduğu başarı göz önünde. Gölcük halkı kendisini seviyor, güveniyor bundan dolayı 3.kez yeniden seçti ”dedi. Ellibeş de, bu övücü sözlerden dolayı Pepe’ye teşekkür etti.

 

 

Akıl oyunları!

 

Yenişehir Mah. Sümbül Sok. No:4 İzmit adresinde hizmet veren Akıl Oyunları Akademisi, yeni akıl oyunlarıyla dikkat çekiyor. Çocukların düşünme becerilerini geliştirmek için en güzel yol olan akıl oyunları oynatmayı kullanmak istiyorsanız oyunları inceleyin. Akıl Oyunlarının 10 oyundan oluşan setiyle ilgili bilgi almak istiyorsanız www.akiloyunlariakademisi.com adresine girebilirsiniz.

 

 

Hizmet-İş’ten sağlık harekatı

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanlığı ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı ortaklaşa “Çalışma Hayatında Obezite ile Mücadelede Hareketli ve Sağlıklı Yaşam” için “Hizmet-İş Sağlık İçin Harekete Geçiyor” projesi gerçekleştirilecek. Sendika yetkilileri, “Ülkemizde görülme sıklığı giderek artan obezite ile etkin şekilde mücadele etmek, çalışan bayan üyelerimizin çalışma hayatı dışında spor faaliyetiyle bir araya gelerek  kaynaşmasını sağlamak amacıyla yeni proje geliştiriyoruz” dediler. "Hizmet-İş Sağlık İçin Harekete Geçiyor" adı altındaki projeye çalışan 60 yaş altı belediyelerde çalışan bayan üyelerimizin katılacağı proje 05 Mayıs 2014 tarihinde İzmit Seka sporcu eğitim merkezinde başlayacağını belirtti.

 

Beşiktaşlılar, FB’li

Yıldınım’ı kutladı

Karamürsel Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Bülent Arslan, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ı ziyaret ederek tebrik etti. Dernek başkanı Arslan, üçüncü dönem belediye başkanlığına seçilen İsmail Yıldırım’ı tebrik ederek, hem Belediye Başkanlığını kutladı, hem de Fenerbahçe taraftarı olan Başkan Yıldırım’ı Fenerbahçe’nin şampiyonluğu sebebiyle tebrik etti.  Yıldırım ziyaretten dolayı Derneği Başkanı Bülent Arslan’a teşekkür etti. Ziyarette Zeki Karacan da hazır bulundu.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR