80 yaşında amcaya yaptığını polis memuruna da yapabilir misin?

MAKALEYİ DİNLE

Moral bozucu bir olayla merhaba demek istemezdim. Ancak 80 yaşında bir amcamızın başından geçeni konu ediyorum bugünkü köşeme.

Huzurevinde yaşayan bir amcamız 11 Aralık Cuma günü İzmit merkezden, Şirintepe istikametine gitmek üzere minibüse binmiş.

Kartını cihaza okutmuş.

Hani şu dillere destan olan 65 yaş üstü ücretsiz kart var ya onu…

Şoför, “O kart geçmiyor” demiş.

Yaşlı amca, “Eee astığınız afişte ücretsiz kart olduğu belirtiliyor. Madem geçmiyor bunu buraya neden astın?” diye sormuş.

Şoför yine “Uzun etme geçmiyor” demiş.

Yaşlı adam, “Yahu 2 lirasında değilim, ama bu kartın burada geçtiği yazıyor” deyince şoför kontağı kapatıp, “Gitmiyorum, sen inene kadar da arabayı çalıştırmıyorum” demiş.

Olay bu raddeye gelince yolcular da tepki göstermeye başlamış.

Ha sakın yanlış anlamayın yolcuların tepkisi, yasal karta geçmiyor diyen şoföre değil, kanunu hakkını kullanmak için direnen 80 yaşındaki amcaya.

“Yahu in amca da yolumuza gidelim” demişler.

Sanki hep 40-50’li yaşlarda kalacakmış gibi.

Halbuki gözlerinin önündeki afişte ücretsiz seyahat edebilecek olan kartların listesi ve fotoğrafları vardı.

Düşünüyorum da ben aynı şeyi yapar mıydım?

Yaşımın iki üç katı birini cebinde parası var mı yok mu bilmeden araçtan indirmek için bu kadar ısrarcı olur muydum?

Ya da siz değerli okurlarım, siz bu şoförün yaptığını yapar mıydınız?

Ya da şöyle sorayım, ücretsizse seyahat etme hakkı olan polis memuruna bu şoför aynı tavrı gösterebilir miydi?

Çözün artık şu ücretsiz kart meselesini. Kimse torunu yaşında bir gençten fırça yemesin. Bu kişi bir gün babanız anneniz de olabilir.

 

Koray Ayyıldız da Ramada’da

Emex Otel’de 5 yıldır görev yapan Koray Ayyıldız, artık Ramada Plaza’da. Uzun bir süre Emex Otel’de yöneticilik yapan Koray, Yahyakaptan’da bulunan Ramada Otel’e transfer oldu. Satış Pazarlama Müdür Yardımcısı olarak görev yapacak olan Koray Ayyıldız’a yeni görevinde başarılar dilerim.

 

KEM-DER kongre yapacak

Kocaeli Emlakçılar Derneği 5’inci olağan genel kurulunu 26 Aralık Cumartesi günü yapacak. Fuar içi sivil toplum merkezinde gerçekleştirilecek olan genel kurulun başlama saati ise 13.00 olarak belirlendi.

 

Büyük Şeb-i Arus gösterisi cuma akşamı yapılacak

İzmit Belediyesi tarafından organize edilen Şeb-i Arus gösterilerinin en kapsamlısı 18 Aralık Cuma günü yapılacak. Mehteran gösterileriyle başlayacak olan etkinlik konuşmaların yapılmasının ardından Üstad Mustafa Özbağ’ın “Hz. Mevlana’da Kur’an Sevgisi” konulu sunumuyla devam edecek. Ardından 100 semazen, 100 sazen ile sema gösterisi yapılacak. Etkinliğin başlama saati ise 19.30 olarak belirlendi.

 

Kamu Hastaneleri Genel sekreterliğinden hizmet içi eğitim programları

Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği tarafında organize edilen ve hizmet içi eğitim programı kapsamında 16 Aralık Çarşamba günü Emex Otelde “Cerrahi alan enfeksiyonları Sempezyumu” düzenlenecek. Etkiliğin başlama saati ise 13.00 olarak belirlendi.

 

İkizli Çeşme’ye yine makyaj

Karabaş Mahallesi İkizli Çeşme Sokak yeniden elden geçiriliyor. Benim hatırladığım iki – üç yılda üçüncü makyaj yapılıyor. Adını aldığı ikizli çeşme 2009 yılında değişmişti. Daha sonra çeşme tekrar değiştirildi. Şimdi ise İkizli Çeşme sokağın asfaltları kazılmaya başlandı. Bölgede sık sık yapılan tadilat artık can sıkmaya başlamış.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR