AKP’li Alemdar ve Yıldırım CHP’ye geçti!

MAKALEYİ DİNLE


Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi önceki gün toplandı. Bütçenin 1 milyar 500 milyon olması onaylandı. Büyükşehir Meclis toplantısında yaşanan sürtüşmelerin yanı sıra bazı esprilerde yaşandı.
Meclisi takip eden arkadaşımız Hümeyra Ortaç’ın gözünden kaçmadı. AKP’li Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar ile AKP’ni Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, bir ara CHP’lilerin bulunduğu koltuklara oturdu.
Aralarında konuşup gülüştüler. AKP’li arkadaşlarının “Hayırdır?” demesi üzerine cevap veren Aziz Alemdar, “Buradan nasıl gözüküyorsunuz diye bakmaya geldim” şeklinde esprili bir dil kullandı.
**
Ayrıca bir espri de Alemdar ile CHP’li meclis üyesi Ali Haymanalı arasında yaşandı. Alemdar ve Haymanalı, Derince meclisinin yanı sıra Büyükşehir meclisine de katılıyorlar. Alemdar ve Haymanalı, özellikle Derince meclisinde zaman zaman birbirlerini sert bir dille eleştiriyorlar. Ama birbirlerine çay ikramında bulunmaktan da geri kalmıyorlar.


İşte Saadet Partili
gençlerin manifestosu!

Saadet Partili İlçe Gençlik kolları başkanları 6.sı düzenlenen ilçe başkanları toplantısı için İstanbul’da bir araya geldi. Toplantıya il gençlik kolları başkanı Ali Paksoy ve tüm ilçe başkanları katıldı. Toplantıda yerel seçimler öncesi ilçelerin yaptığı çalışmaları, ilçenin durumunun değerlendirildi. Gençler toplantı sonunda bir manifesto yayınladı.
İŞTE O MANİFESTO;
Gelin gençliğin gerçek gündemini ve sorunlarını tartışalım…
“Sonuç olarak ortada duran gündemimizin, sebeplerini ele alalım:
- Uyuşturucunun, alkolün ve fuhşun batağına itilmiş gençlerimizi gündemimize alalım.
-Gençlerimizin nasıl diplomalı işsizler ordusuna dönüştüğünü tartışalım.
- Yakın gelecekte bunca diplomalı işsize rağmen üretim sektörünün nasıl ara eleman sıkıntısı çekeceğini ele alalım.
- İlkokuldan itibaren sırtına kitapları yükleyip, kenardan tezahürat tutmak suretiyle amansız bir yarışın içine sokup neticede üniversite kapısından olanca sorunlarıyla birlikte mezun aldığımız çocuklarımızın yarınlarını konuşalım.
Biz bunları konuşalım ki gençlerimiz de:
- Vatandaşımızın, piyasadaki mevcut paranın 20 katı kadar bankalara borçlanmasına sistem eliyle nasıl çanak tutulduğunu sorgulayabilsinler.
- Devletimizin iç ve dış borç stoklarının toplamının 10 yılda yüzde kaç yüz arttığını, bunun karşılığında yapılan hizmetlerin nasıl devede kulak kaldığını kıyaslayabilsinler.
- Zinayı suç olmaktan çıkaran bir ceza yasasını düzenleyen, devlet eliyle kumar oynatan, eşcinsellere dernekleşme hakkı tanıyan bir zihniyetin nasıl “dindar nesil” yetiştirmeyi düşündüğünü irdeleyebilsinler.
- Sınavlara din kültürü ve ahlak bilgisi sorusu koymakla dindar neslin yetişeceğini sananlara veya cansiperane dershane savaşlarıyla dindar neslin can bulacağını düşünenlere “yeter artık!” diyebilsinler.
- Yeryüzünde devlet eliyle camilerin yasaklandığı ve yıkılmaya başlandığı ülkelerin varlığından ve buna yüksek perdeden dur diyecek ulusal ya da uluslararası bir iktidarın yokluğundan haberdar olabilsinler.
- Sözde barış ve hoşgörü eksenli çok ilahlı “masum” dini öğretilerin mensuplarının, söz konusu Müslümanlar olduğunda ne kadar vahşileşebildiği görebilsinler.
- Afrika’da açlıktan ölen, Amerika’da aşırı tokluktan obezite olan çocukları tefekkür edip nasıl bir dünyada yaşadıklarını görebilsinler.
- Müminler kardeştir düsturunu bilen Müslümanların; kendi toprakları üzerinden kardeşlerinin üzerine nasıl savaş uçağı, füze ve misket bombaları gönderilmesine müsaade edildiğini merak edebilsinler.
- Çuvala sığdırmak için “katlanabilir mızrak” icat eden işbirlikçi kuklalara ve onların kibirli efendilerine; “hadi ordan!” diyebilen liderleri örnek alabilsinler.”

Kahraman SEDAŞ ekibi

Sakarya Güneşler Mahallesi Ankara Caddesi'nde 4 katlı binada Lütfıye İ. 'ye ait olan kiracı Ali Kemal K.'nın kaldığı dairede iddiaya göre, soba bacasından çıkan kıvılcımlar nedeniyle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın daireyi ve binanın çatısını sardı. Alevlerin yükseldiği evde Ali Kemal K. ve eşi Emine K, balkonda mahsur kaldı. SEDAŞ İşletme Bakım Ekibi tarafından kurtarılan ve hamile olduğu öğrenilen Emine K. ve eşi hastaneye kaldırıldı. Hayat kurtaran SEDAŞ’ın Caner Fidan ve Faik Cin isimli çalışanları çevredekilerin de takdirini topladı.


Hamidiye’de kar keyfi

Gölcük’ün tek köy okulu olan Hamidiye İlköğretim okuluna mevsimin ilk karı düştü. Öğrencilerin karın zevkini doyasıya çıkardılar. Öğrenciler bol bol kartopu oynayarak eğlendiler. Kar sevinciyle çocukların gözleri pırıl pırıldı.

Ellibeş hasta ziyaretlerinde
Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş hasta ziyaretlerine devam ediyor. Bu yönde Gölcük Şehitler Mahallesi ve Yukarı D.dere Mahallesinde hasta ziyaretlerinde bulunan Başkan Ellibeş ilk olarak safra kesesi ameliyatı olan Gül Emlak’in sahibi Şaban Demir’in babası İbrahim Demir’i evinde ziyaret etti. Ellibeş, Yukarı D.dere Mahallesi sakinlerinden Kemal Sarı’yı ve Yüzbaşılar Mahallesi sakinlerinden Kemalettin Özbay’ı evinde ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulundu ve moral verdi.


Atıklar hayat buluyor!

Geçmiş yıllarda çevre duyarlılığı ile benzer kampanyalarda ciddi başarılar sağlayan Gölcük Öğretmen Anadolu Lisesi Müdürü Müfit Ulusoy, “Elektronik Atıklar Okulumuzda Hayat Buluyor” öğrencilerinin ve velilerin gittikçe artan desteklerinden dolayı mutlu. 1 aylık süreç içerisinde 1500 kilogramı geçen e-atık toplanmış ve geri dönüşüme verilmiş.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR