Bu adamın yaptığı ankete kim inanır?

MAKALEYİ DİNLE

Önceki gün saat 11.07’de fotoğraflı bir mail geldi…

Mailin başlığı şöyleydi;

“Kocaeli geneli en kapsamlı anket çalışması başlıyor”

Gelen mailin içeriği şöyleydi;

Yaklaşan 1 Kasım seçimleri öncesinde ülke genelinde çok sayıda anket çalışması uygulanmakta. Kocaeli geneli birçok araştırma şirketi tarafından değişik zamanlarda birkaç kez anket çalışması uygulanmakla birlikte Salı günü (6 Ekim) Titiz Araştırma tarafından en kapsamlı anket çalışması başlayacaktır.

Anket çalışması: 11 ilçede toplamda 3.580 kişi üzerinde uygulanacaktır.

Seçmen sayılarına göre belirlenen bu çalışmada saha uzmanı olarak 20 kişi görev alacaktır.

3 saha denetleyicisinin de görev alacağı çalışma 6-8 Ekim tarihlerinde uygulanacaktır.

Kocaeli merkezli hizmet veren Titiz Araştırma Şirketi yönetim kurulu başkanı Ali İhsan Adıgüzel tarafından yapılan açıklamada sonuçların 12 Ekim Salı günü Kocaeli kamuoyuyla paylaşılacağı bildirildi. Adıgüzel, “Çalışmadaki amacımızı 1 Kasım tarihinde yapılacak olan seçimlerde Kocaeli seçmeninin siyasi parti tercihlerini incelemeye alacağız”

Adıgüzel, “Bu çalışmadan sonra seçimlere 5 gün kala tekrar bir anket çalışması yaparak 1 Kasım seçimleri öncesi Kocaeli halkının siyasi parti tercihlerini tespit etmeye çalışacağız” açıklamasında bulundu.

 

**

 

Kocaeli merkezli olduğuna göre, internetten şu Ali İhsan Adıgüzel’e bir bakıyım kim diye?

Baktım AKP’den Kocaeli milletvekili adaya adayı olmuş…

Yani anlayacağınız, anketi yapan kişi AKP’li, hem de milletvekili aday adayı…

Tamam da Ali Bey, siz zaten AKP’li olarak bir kimlik sahibi olmuşsunuz…

Sizin bu yaptığınız ankete kim inanır?

Gülünç olmayın…

 

CHP’li Sarıbay’ın telefonu Füsun hocayı çok mutlu etti

Kocaeli Üniversitesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Füsun Yıldız, CHP’nin il yönetimine girdi. Yıldız, il yönetimine girmesiyle ilgili sosyal paylaşım sitesinden şu mesajı yayınladı;

Bugün hayatımın çok özel bir günü... Dün akşam aldığım bir telefonla belki yaşantımın bundan sonra kalan bölümünde önemli değişiklikler oldu… Kocaeli CHP İl Başkanı Sayın Cengiz Sarıbay'ın telefonu bana bugüne kadar akademik hayatta ve sosyal sorumluluk alanında sürdürmekte olduğum faaliyetlerimi, aktivitelerimi bir siyasal kimlik altında ileriye taşıma misyonunu yükledi... Ben yine enerji dolu, ve motivasyonla; bir kadın, bir anne, bir hoca, bir akademisyen, bir vatandaş olarak ülkem için, insanlık için, gençler ve gelecek için, barış, doğa ve sağlık için azimle çalışmaya devam edeceğim. Türkiye Cumhuriyetine, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı aydın bir Türk kadını olarak Cumhuriyet Halk Partisi’nin çatısı altında huzur ve uyum içinde çalışmak için verilen şansı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışacağım. Yeni görevimle ilgili mesaj yollayan, arayan, ziyaret eden herkese çok teşekkürler... Her şey ve tüm çabalar güzel bir gelecek ve barış içinde huzurlu bir Türkiye için... Teşekkür mesajımı ve duygularımı Doğan Cüceloğlu'nun şu dizeleriyle paylaşmak istiyorum;

Bir insanın gelebileceği en yüksek mertebe

" güvenilir insan " olabilmektir..sözleri ve Yaşar Kemal'in

'Gözleri kocaman çocuklar için değer

Mücadeleye değer

Bir hayat pahasına da olsa; değer! 'dizeleriyle noktalıyorum...

Sağlık ve huzur içinde kalın canım arkadaşlarım”

**

Füsun Hocanın duygu ve düşünceleri böyle. Hatırlanacağı gibi Füsun Yıldız’ın bir ara adı CHP’den İzmit Belediye Başkan adaylığı için de geçiyordu. Füsun Hoca’ya başarılar diliyoruz.

 

Hakan Tanta, Sarıbay’ın yol arkadaşlığını kabul etti

Bir dönem CHP’den İzmit Belediye Başkan aday adayı olan diş hekimi Hakan Tanta, CHP il Başkanlığına atanan Cengiz Sarıbay’ın listesine girdi. Tanta, sosyal paylaşımdan sitesinden duygularını şöyle ifade etti:

Sevgili Dostlarım; Öncelikle haberi doğrulamak istedim. Benim için sadece bir İl başkanı değil, aynı zamanda bir ağabey olan Sayın il Başkanımız Cengiz Sarıbay'ın yol arkadaşlığı teklifini memnuniyetle kabul etmiş bulunmaktayım. Cumhuriyet Halk Partisi’nin her hangi bir biriminde görev almak, emek vermek, ter dökmek, bizler için en büyük onurdur. Bugüne kadar da her hangi bir görev beklemeksizin, bu doğrultuda hareket ettim. İl yönetiminde, kurul üyesi olarak görev yapacağım süre içerisinde, başta tarafsızlık ve partime sadakat ilkesi, ekip çalışması, başarıyı ve başarısızlığı paylaşan, sorumluluk üstlenen bir yönetişim anlayışı ile hepinizi temsil etmek için elimden geleni yapacağımdan hiç kuşkunuz olmasın.  Geçmiş dönemde görev alan tüm parti yöneticilerime, emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, yeni göreve getirilen tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum.” Biz de Tanta’ya yeni görevinde başarılar diliyoruz.

 

 

Emre Andız’dan mesaj!

CHP’nin il yönetimine giren Emre Andız, sosyal paylaşım sitesinden partililere teşekkür etti. Andız’ın düşünceleri şöyle; Bugün itibariyle, partimizin ve kentimizin ağabeyi olan, değerli büyüğümüz Av. Cengiz Sarıbay'ın il yönetim kurulunda yer alacağız. Bizleri bu onurlu göreve layık gören il başkanımız başta olmak üzere tüm partililerimize teşekkür ederim. ‪#‎OnceTurkiye”. Andız daha önceki dönemde gençlik kolları başkanlığı da yapmıştı.

 

Gazi Varçın’a ziyaret

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, bölücü terör örgütü PKK tarafından Şırnak Silopi’de hain bir saldırıda yaralanan Körfez İlçesi’nden Gazi Er Salih Varçın’ı dinlendiği evinde ziyaret etti. Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın da eşlik ettiği ziyarette, Başkan Karaosmanoğlu, Gazi Er Varçın’ın sağlık durumu hakkında ailesinden detaylı bilgi aldı. Şu AKP, HDP ve PKK yüzünden şu sıralar gencecik evlatlarımız şehit oluyor, kimisi gazi oluyor… Bizleri yönetenler de yüzleri kızarmadan gidip şehitlerin cenaze namazlarında namaz kılıyor, evlerine gidip geçmiş olsun dileklerinde bulunuyorlar. 

 

Zeybek, Türk ailesini unutmadı

AKP İl Kadın Kolları Başkanı Avukat Macit Zeybek, önceki gün birim başkanları Emine Okanalp ve Hacer Çakır ile birlikte yeni anneanne olan  İzmit İlçe Başkanı Aysel Demirtaş’a ve kızı Gülşah ziyarette bulunarak kendilerini kutladılar. Türk ailesine katılan minik Zeynep Türk’e  güzel bir ömür dileyen Başkan Zeybek  aileye İl kadın kolları adına hediye takdim etti.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR