AKP’ye Osmanlı tokadı mı atılacak?

MAKALEYİ DİNLE

CHP Karamürsel İlçe Başkanı Şinasi Yazar, zaman zaman sert eleştirilerde bulunur.
Yazar, önceki gün de MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’a tepki gösterdi. Hatırlanacağı gibi Türkkan, kendi ilçe teşkilatında CHP’deki Milliyetçi ve Atatürkçü olanları MHP’ye davet etmişti…
Türkkan’ın bu açıklamasını eleştiren Yazar, şu açıklamada bulundu;
Anladığımız kadarı ile Sn. Türkkan tüm CHP’ yi kendi partisine davet ediyor.
Bizde Atatürkçü ve milliyetçi olmayan CHP’li yoktur.
Bu değerlerin yok edilmeğe çalışıldığı bu zamanlarda yaptığımız mücadelede, bize destek veren değerli Karamürsel seçmeni keskin Atatürkçüdür.
Atatürk milliyetçisidir.
Milliyetçilik anlayışımız ise, ayrıştırmayan, ötekileştirmeyen, birleştirici milliyetçiliktir ki; bu da Türkiye Cumhuriyetini kuran Mustafa Kemal’e dayanır.
**
Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği “Ne mutlu Türküm diyene ”sözünü iyi incelemesini tavsiye ederiz.

Bu arada Karamürsel’de özgür insanlar yaşar.
Bu özgür insanlardan dünya görüşü siyasi bakışı ne olursa olsun, CHP’yi desteklemelerini bekliyoruz.
Karamürsel seçmeni AKP’ye bir Osmanlı tokattı atmaya hazırlanıyor. Bu tokadın şiddetini belirleme de MHP’nin tabanının etkili olmasını bekliyoruz.
Bu bağlamda bize en büyük desteğin ve teveccühün Atatürk milliyetçisi demokrat seçmenden geleceğine inancımız tamdır. “Ne Mutlu Türküm” diyene.”
**
Yazar’ın açıklamasını okudunuz…
AKP, gözünü MHP tabanına, MHP de gözünü CHP tabanına dikmiş gözüküyor…
MHP’nin AKP’ye, AKP’nin MHP’ye oy vermesi sıra dışı bir olay değil…
Zira her iki partinin de dünya görüşü birbirine yakın…
Ama CHP ile MHP arasında büyük zıtlıklar var…
CHP’li birinin MHP’ye oy vereceğini düşünmek fazla iyimserlik olur…


Kançev-Der’den
seri ziyaretler


Kandıra ve Çevre Köyleri Derneği Başkanı Musa Demir ve yönetimi eski dernek başkanlarından Ertürk Oto’nun sahibi Muhammet Ertürk’ü iş yerinde ziyaret etti. Yapılan ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Ertürk, “Kançev-Der bizim birlik ve beraberlik içinde, kültürel değerlerimizi yaşatma fırsatı sağlıyor” dedi.
Başkan Demir, Kançev-Derneğine başkanlık yapmış, sonrasında desteğini hiçbir zaman esirgememiş, her zaman yapıcı ve toparlayıcı olmuş Muhammet Ertürk’e katkılarından dolayı “Onur Belgesi” ve derneğin faaliyetlerini anlatan kitapçık takdim etti.

Başiskele’de Mavi
Bayrak heyecanı!

İl Sağlık Müdürlüğü'nün son verileri doğrultusunda İzmit Körfezi’nde denize girilebilecek yerler belirlendi. İl Sağlık Müdürlüğü'nün son verilerine göre Başiskele Plajı'nda denize girilebileceği açıklandı. 1 senedir izlenen Başiskele Sahili'nin Mikrobiyolojik kirlenme göstergeleri sürekli olarak temiz çıkıyor.

Berat erkekliğe
ilk adımını attı
Karamürsel Belediyesi Zabıta Müdürlüğü çalışanlarından Aydın Akkanat’ın oğlu Berat, erkekliğe ilk adımını attı. Kültür Merkezinde gerçekleştirilen sünnet töreninde Berat’ı anne ve babası Aliye, Aydın Akkanat çiftinin mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Berat’ı sünnet düğününde dedeleri Salih Özden, Salih Akkanat, babasının mesai arkadaşları ve yakın akrabaları yalnız bırakmayarak çeşitli hediyeler verdi.


Kartepe sokaklarına parke

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kartepe bölgesinde yol çalışmalarını sürdürerek Hacıalim Mahallesi’nde bulunan Yelken, Atar, Busem, Helal, Narenciye, Taşova, Ecem, Kandil ve Köşk Sokaklarını parkeyle kapladı. Büyükşehir Belediyesi bu sokakların yanı sıra sokakları birbirine bağlayan Akdağ Caddesi’nde de parke ve kaldırım düzenlemeleri yaptı.

Olacak O Kadar
Ulusal Kanal’da

“Aç gözünü seyret, tekrarı yok bunun” diyerek yıllarca “Olacak O Kadar” programıyla kitleleri neşelendiren, bir o kadar da düşündüren Levent Kırca’nın yeni kanalı Ulusal Kanal oldu…
Usta sanatçı Levent Kırca iktidar tarafından sansürlenen skeçleriyle bundan sonra Ulusal Kanal seyircisinin karşısına çıkıyor.
Yaz dönemi boyunca yayınlanacak Olacak O Kadar, bugün saat 21:00’de ilk bölümü seyircisiyle buluşuyor…

E-atıklar Gebze’de
ekonomiye
kazandırılıyor

Gelişen teknoloji ve modern hayatın getirisi olan; televizyon, bilgisayar, yazıcı, telefon, fax- fotokopi makineleri, ekranlar, büyük ve küçük ev aletleri (buzdolabı, soğutucular) DVD, entegre devreler, yarı iletkenler, baskılı devreler, algılayıcılar, kablolar, MP3, tıbbi cihazlar gibi kullanım ömrünü tamamlamış elektronik atıklar, Gebze Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Servisi ekipleri tarafından adreslerden toplanıyor. Yetkililer vatandaşların 642 10 10 numaralı telefonu arayarak veya gekap@gebze.bel.tr e-mail adresinden ulaşarak atıkların bertarafını sağlayabileceklerini bildirdi.

Müftülükten kene uyarısı!

Yaz aylarının gelmesiyle beraber, özellikle kırsal kesimlerde olmak üzere halk sağlığını tehdit eden kırım Kongo kanamalı ateşi hastalığı hakkında, İzmit toplum sağlığı merkezi tarafından İl Müftülüğü konferans salonunda din görevlilerine yönelik seminer düzenlendi.
Seminerde ; Kene çeşitleri, kenelerden korunma yolları ve kenenin tutunması halinde yapılması gerekenler hakkında bilgiler verildi.
Özelikle köylerde görev yapan din görevlilerini uyaran toplum sağlığı merkezi uzmanları kenenin genellikle hayvanlarda ve ormanlık alanlarda yaşadığı bilgisini verdiler.
İzmit İlçe Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, son yıllarda ortaya çıkan “Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı” hakkında son derece duyarlı olmamız gerektiğini belirterek, verdikleri bilgilerden dolayı İzmit ilçesi Toplum Sağlığı Merkezi uzmanlarına teşekkür etti .

KONUŞAN FOTO:


# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR