Gölkent Konutları’nda sorun bir değil, bin imiş?

MAKALEYİ DİNLE

Son yıllarda konut projeleri aldı başını gidiyor…

Zaten şu anda Türkiye’yi ayakta tutan da bu inşaat sektörü…

Bu sektör bir sekteye uğrarsa, vay Türkiye’nin haline…

Türkiye’nin birçok ilinde olduğu gibi ilimizde de konut projesi tavan yapmış durumda…

Bir yandan TOKİ, bir yandan Kent Konut, Kocaeli’nin her tarafına konut yapıyor…

TOKİ ve Kent Konut, özel sektör gibi çalışıyor…

Yani amaç burada dar gelirliye ev yapmak değil, lüks konutlar yapıp para kazanmak…

***

Yapılan konutlarda, bazı sıkıntılar da yaşanıyor…

Bu sıkıntılardan biri de İzmit Gölkent Konutları’nda…

Okurum, bana bir mail gönderdi…

Gölkent Konutlardaki  bazı sıkıntıları dile getirmemi istedi…

***

Birlikte okuyalım;

“Öncelikle Kent Konut'un satmış olduğu projede bize vaat edilen proje yapılmamış olup, bana göre dolandırılmış bulunuyoruz. Evet açık söylüyorum, bana göre biz dolandırıldık. Nasıl mı? Yer sahibi Kent Konut değil. Kent Konut satış işini üstleniyor. Benim yerim var, benim de arazimi değerlendir desek Kent Konut'a sizce kabul eder mi? Tabii ki hayır. Ama bu kişinin ilişkileri sayesinde kabul oluyor. Bu kişi sonrasında 2. etap yapılacak yeri Kent Konut'a vermiyor ve kendisi daha iyi gelir elde edeceğini düşünerek başka projelerle yoluna devam ediyor.

***

Bundan önce Gölkent içine de Turkuaz (sosyal konut) projesi ilave ediliyor. Farkı şu: Benim 92.500 TL ile aldığım ev biraz metrekare farkı ile aynı yaşam alanında 59.000 liraya satıldı. Şu anda iki farklı daire arasında kira bedeli 20 lira fark şeklindedir. Satış bedelleri de hemen hemen aynı gitmekte.

***

Konuyu çok dağıtmadan, göl manzaralı diye aldığım evim şu anda çöp manzaralı.

2 yıldır inşaatlar çalışma saatlerine uymadan gürültülü bir şekilde rahatsızlık vermektedirler. Önceleri zabıta ihbarlarıma gelmedi. 3 defa Bimer'e yazdım. Zabıta gelip zabıt tutmadan gitti.Kimi ekipler saatler normal diyor, sonra başkası gelip hayır pazar günü 10:00’ dan önce çalışamaz diyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin emir ve yasaklarında da durum apaçık belirtilmiş. Yok, o eski diyor amir. Yenisi nerde diyorum? Ortaya çıkmıyor.

***

İnşaat gürültü harici bir de kamyonlar yolları çamur içinde bıraktı. Yıkanması için de talep etmemize rağmen maalesef o da olmadı. Yer sahibi şahsı tanımam etmem. Ben sade bir vatandaşım. Sadece huzurlu bir şekilde yaşamak istiyorum. Kural neyse o uygulansın istiyorum. Karşımızda yapılan Kuran Kursu inşaatının da bu kişi tarafından hibe edildiği söyleniyor. Bilemem.

***

İnşaat firması kamuya ait site içindeki park alanı olması gereken (inşaat var diye yapılamıyor) yere kaldırım döşedi, işçileri daha rahat yürüsün diye. İskeledir, çimentodur vs malzemeleri bu alan üzerinde.

***

Tüm şikayetlerimiz sonuçsuz olduğu gibi zabıta amirinin bana son telefonunda söylediği ilk cümle "siz bizden ne istiyorsunuz?" oldu. Yorum sizin.

***

Köpekler konusunda da, hepimiz hayvanları severiz. Her şeyden önce Allah korkumuz var. Toplanan hayvanlar kısırlaşıp, küpesi takılıp aynı yere bırakılır. Bunu da bilmekteyim. Fakat 3 sene öncesinde 2 tane olan bu köpekler nasıl oluyor da şimdilerde 20 tane? Abartı değil belki de daha fazla. 2 gün önce gündüz köpekler uyurken 12 tanesinin bizzat resmini çektim ve saydım. Emin olun daha çok var. Her gece köpek gürültüsü ve havlama seslerinden uyumak mümkün değil. Arabamızdan inip binaya girene kadar saldırıyorlar. İlle birine zarar mı gelmeli?

***

Şimdi soruyorum. Bizim yaşama hakkımız yok mu? Bu ülkede kural yok mu? Denetleme yok mu? Her gece köpek gürültüsü. Sabah 7:00 de başlayan inşaat sesleri. Çamurlu yollar, çöp manzaraları. Takdir ve yorum sizin”

***

Gölkent Konutları’nda oturan vatandaşın isyanı böyle…

İzmit Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yetkilileri bu uyarıları dikkate almalı…

Konunun takipçisi olacağım…

 

Derince berber Rasim Uyan’ın size çağrısı var!

Derince’nin iyiliksever berberi Rasim Uyan, bugün bir büyük projeye daha imza atıyor. Uyan, dünya çocuklarının sağlık ve eğitimi için bugün bir günlük gelirimi UNICEF Türkiye Milli Komitesi’ne bağışlayacak. Uyan, bu konuda herkesten destek istedi. Uyan ayrıca 8 Temmuz’da da bir günlük gelirini otizmli çocuklar ve gençlerle ilgilenen KOÇDER’e bağışlayacak. Uyan, çocukları sevin, UNICEF’e ve KOÇDER’e destek olun diyor.

 

İnsanlık ölmemiş!

Gölcük’te uzun zamandır taksicilik yapan ve Deniz Taksi’de çalışan Naci Gedik’in yapmış olduğu fedakarlık “insanlık hala daha ölmemiş” dedirtti. Naci Gedik geçtiğimiz gün taksisine binen bir müşterinin cebinden düşürdüğü 1800 TL tutarındaki parayı sahibini bularak teslim etmiş. Gedik tüm gün boyunca müşteri olarak arabasına binenleri tek tek araştırmış ve en sonunda taksisine binen kişiyi bularak Piyalepaşa’da oturan oğluna parayı teslim etmiş. Naci Gedik’i bu davranışından dolayı kutluyoruz.

 

Dilenci deyip geçmeyin!

İzmit’te adım başı dilenci… Bir de bunlara Suriyeliler eklenince, dilenci sayısı katlandı. İzmit Belediyesi Zabıta ekipleri rutin kontroller sırasında Alemdar Caddesi’nde vatandaşları rahatsız etmek suretiyle dilenen bir şahısla karşılaştılar. İstanbul’da oturduğu belirlenen 35 yaşındaki S.E.’yi Zabıta Haber Merkezi’ne götürmüşler. Burada yapılan kontrollerle şahsın üzerinden 295,5 Lira çıkmış. Bu parayı da birkaç saatte toplamış. Zabıta yetkililer, “Bu kişiler kendilerine acındırarak kolay yoldan para kazanmayı meslek edinmişler. Acıyıp para veren olmasa bu kişiler dilenciliği bırakmak zorunda kalacaklar” diyorlar. Yetkililer doğru söylüyor, ama dinleyen kim. Dilenci dilenciliğine, vatandaş para vermeye devam ediyor… Bu yüzlerce yıldır böyle, yüzlerce yıl da devam edecektir…

 

Ünsel, Balkanları turladı

İzmitli motosiklet tutkunu SAY Endüstriyel Çözümler’de satış ve proje yöneticisi İlhan Ünsel (32), geçtiğimiz yıl eşi Emel Ünsel ile birlikte çıktığı ve 15 gün süren 5 bin kilometrelik Yunanistan-İtalya turunun ardından bu yıl da tek başına 5 bin 500 kilometre süren Balkan Turu (Yunanistan, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Hırvatistan, Sırbistan, Romanya ve Bulgaristan) gerçekleştirdi. Yurt dışı motosiklet turunun motosiklet tutkunları tarafından bir hayli ilgi görmesi nedeniyle Facebook üzerinde kurduğu “Sometimes Need To Go” adlı sayfa üzerinden gittiği ülkelerden fotoğraflar paylaşan İlhan Ünsel, aynı zamanda seyahat etmeyi düşünenleri de bilgilendiriyor. Ünsel’in önümüzdeki yıllardaki hedefi ise motosikletiyle Amerika turu gerçekleştirmek. Ünsel’e Başerler Motosiklet’in sahibi Eşref Başer sponsor oluyor.

 

Sedat Yücel’e ziyaret

Bakan Fikri Işık, geçtiğimiz günlerde ameliyat olan AKP Gölcük İlçe eski Başkanı Sedat Yücel’i evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Ameliyat olması sonrasında evinde boyunlukla dinlenen eski İlçe Başkanı Yücel’i ziyarete Bakan Işık yanı sıra İl Başkan Yardımcısı Mehmet Uzunoğlu, İzmit Belediyesi Koordinatörü İbrahim Elgin, AKP İzmit İlçe yöneticisi Erdoğan Şentürk de katıldı. Biz de Yücel’e geçmiş olsun dileğinde bulunuyoruz.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR