Haydi, iş başına!..

MAKALEYİ DİNLE

AKP’nin 1 Kasım seçiminde kullandığı ana tema; “Tek Başına, İş Başına” idi.

Oy kullanan seçmenin yüzde 50’ye yakını “tek başına” iktidar istemine olumlu karşılık verdi. Ve şimdi diyor ki; “Haydi, iş başına!”

  • “Emekliye vefa borcumuz var” diyordun; 100 TL. zam ile vefa borcu ödenir mi? Temel gıda maddelerindeki artış kadar bile emekli maaşları artmıyor. Enflasyonun altında eziliyor ve sürekli fakirleşiyor emekli. Şimdi, sözünü tut, emekliyi enflasyona kurban etme! Ha, bir de; “Emekliye 250 TL. taksitle TOKİ’den ev sahibi olma imkanı” vadediyordun. Taksit uygun ama kaç emekli o kadar tasarruf edebilir? Hadi etti, ödeyebilir diyelim; TOKİ’nin yaptığı evlerden şikayetler ve binlerce açılmış mahkeme var! Nasıl güvensinler?
  • “İş ararken, işe başlarken, iş kurarken yanınızdayız” diyor ve kredi desteği sözü veriyorsun. Çok güzel. Dilerim gerçekleşir. Peki, her köşe başına açılmasına göz yumduğunuz, hatta teşvik ettiğiniz AVM’ler perakende piyasasını ele geçirdikten ve küçük esnaf hızla yok olurken bu kredilere güvenip kaç kişi işyeri açabilir?
  • Vatandaşın büyük çoğunluğu “kredi kartı” ya da “çeklerini” ödeyemez halde. İcra Daireleri dosyalarla, Yeddiemin’lerin depoları icralık otomobillerle dolu. Kimi uyanıklar her gün telefonlarımıza “İcradan ucuz otomobil” diye ileti atıyor. Bu kara düzeni yok edebilecek misiniz? Bunun için öncelikle işçi,  memur ve emeklinin yeterli geliri olmalı. Oysa, 13 yıldır bu kesimlere karşı hayli cimri davrandınız. Neden?
  • “70 yeni organize sanayi bölgesi, 1 milyon kişiye iş” vadediyorsunuz; Kocaeli’deki OSB’lerin yarısı boş! Küçük ve Orta Ölçekli Yerli Sanayi kriz yaşarken, yeni OSB’leri nasıl cazip hale getirecek, 1 milyon kişiye nasıl iş bulacaksınız? Merakla bekliyoruz!
  • “HUZUR” vadediyorsunuz! Son 13 yıldır başka bir parti mi iktidardaydı? Huzuru kim bozdu? Yoksa, Devlet’in istihbarat görevlileri çalışmıyorlar mı? “Beyaz Toros” öykünüzden öylesine korktuk ki! Şimdi, her türlü terör belasından bizi kurtarmakla ödevlisiniz!
  • “2023 Hedefleriniz” vardı! Dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmek, Yıllık Gayrısafi Milli Hasıla’yı 2 trilyon dolara çıkarmak, kişi başı yıllık geliri 25 bin dolar yapmak, gelir dağılımını adaletli kılmak, ihracatta ileri ve ileri teknoloji payını yüzde 20’lere düşürmek, cari açığı kapatıp cari fazla vermek, AB’ye tam üyelik, Ortadoğu’da lider ülke olmak, işsizliği yok etmek gibi. Bu sözlerinizi unutmadınız değil mi?
  • Ha bir de, “eğitim sorunumuz” var!  21. Yüzyılda yaşıyoruz ve  küresel dünya “nano teknoloji” ile hızlı adımlar atıyor. Artık, “ezberle-unut” ve “çoktan seçmeli sınav” aldatmacasından, “dini siyasete  ve eğitime alet etme” ve “Dindar ve Kindar nesil yetiştirme” ilkelliğinden kurtulup, küçük yaştan itibaren “yetenekleri ortaya çıkarma” ve “üretken, becerikli nesil” yaratma yolunu seçin!..

Biliyorum, bu yazımı pek çoğunuz okumayacaksınız! Hele, oy devşirdiğiniz tabanınız hiç okumayacak! Olsun, ben “tarihe not düşmek” adına yazmalıyım!

Okumayacaklarını nereden mi biliyorum?

AKP’li bir milletvekili, sosyal medyada yazmış! Okumadınız mı?

Milletvekiliniz diyor ki; “Bize oy veren insanların çoğu gazete bile okumaz! Ne olduğundan bile haberleri yok!”

Öyle mi!?

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Sabri - Okudum işte yazınızı ne bir akpartiliyim ne oldu. Yazdıklarınız işe bu ülkede yaşamadığınızı gördüm, eğer yaşıyorsanız da evden çıkmıyonuz. İzmitten iş yerleri 1500 tl maaşa günde 8 saat çalıştıracak adam bulamıyor, organize sanayideki adam salak mı artık izmite iş yeri açsın, gider doğuda teşviklerden yararlanır 1500 tl yede adam bulur. İzmit zengin hemde çok zengin.

Yanıtla . 0Beğen 03 Kasım 18:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR