“Soma” yaz, 1866’ya gönder!

MAKALEYİ DİNLE

 

 

 

Soma’da yaşanan maden faciasının yansımaları devam ediyor.

17 Ağustos 1999’da meydana gelen Gölcük depremini gören bizler, Soma felaketini iyi biliyoruz.

Kocaeli Valiliği, dün Soma’ya yapılacak yardım kampanyasıyla ilgili bir açılama gönderdi…

Birlikte okuyalım;

“13 Mayıs 2014 tarihinde Manisa’nın Soma İlçesinde meydana gelen elim maden ocağı kazasında çok sayıda işçimiz hayatını kaybetmiş, bir kısmı da yaralı olarak kurtarılmıştır.

Bu olay nedeniyle zarar gören veya yakınlarını kaybeden vatandaşlarımızın olay anından itibaren her türlü ihtiyaçları devlet imkânlarıyla karşılanmakta, uğradıkları kaza nedeniyle, yasal olarak haklarında yapılması gereken tüm işlemler ilgili kamu kurum ve kuruluşları tarafından titizlikle yerine getirilmektedir.

Bu kaza sonrasında Devletimizin tüm imkânları seferber edilmiş olmakla birlikte; hamiyetperver milletimizin bu acı karşısında yoğun yardım taleplerinin karşılanması zarureti hâsıl olmuştur. Bu kapsamda, yapılacak yardımların tek elden yürütülmesi, hızlı ve sağlıklı bir biçimde kazada hayatını kaybedenlerin yakınlarına, yaralananlara ve madende çalışanlara ulaştırılması için, Başbakanlıkça belirlenecek esaslar  çerçevesinde harcanmak üzere Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca görevlendirilerek Başbakanlığın 2014/8 Genelgesi uyarınca yardım kampanyası düzenlenmiş olup, kampanyayla ilgili banka hesap numaraları aşağıya çıkarılmıştır.

Bu amaçla; yardım yapmak isteyen vatandaşlarımızın, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının yardımlarının  belirtilen hesaplara yapabilmeleri ile ilgili her türlü kolaylığın sağlanması hususunda gerekli hassasiyet gösterilecektir.

 

Gerçek ve tüzel kişiler bu hesaplara doğrudan bağış yapabilecekleri gibi, Turkcell, Vodafone ve Avea GSM operatörlerinin “1866” kısa SMS numarasına “Soma” yazarak 5 (Beş) TL karşılığı bağışta bulunabileceklerdir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

**

Açıklama böyle…

Başbakan çocuğuna paraları sıfırla derken…

Bakan çocukları paraları götürürken….

Bakan çocuklarının yatak odalarında para sayma makinaları bulunurken…

Başbakan’ın yaveri yerde bir vatandaşı tekmelerken, üstünü üstlük bir de 1 hafta rapor alırken…

İranlı işadamı “beni çıkarın, yoksa konuşurum” deyip tehdit savururken, alelacele cezaevinde çıkarırken…

Soma’da madeninde 1000 liraya çalışan işçilerin dramı bizleri derinden üzüyor…

**

Soma faciasına tepkiler çığ gibi…

Soma faciası; sağcısını, solcusunu, Alevisini, Sünnisini, Kürtünü, Türkünü herkesin ortak paydası oldu.

Durumu elverişli olanlar Turkcell, Vodafone ve Avea GSM operatörlerinin “1866” kısa SMS numarasına “Soma” yazarak 5 (Beş) TL karşılığı bağışta bulunsun…

En azından Soma halkının  acısına ortak olalım…

 

 

Karakadılar’ın

yönetimi şekilleniyor

CHP’de Başar Değer’in istifasının ardından yarın saat 11.00’de yeni ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyeleri için seçim yapılacak.  İlçe başkanlığına aday olan Balaban Köyü eski muhtarı Cumhur Karakadılar ‘ın 15 kişilik yönetim kurulu listesi netleşmeye başladı. Alınan bilgilere göre Karakadılar’ın listesine girmesi büyük oranda netleşen isimler şunlar; Nilay Merttürk, Serdar Koç,  Seçkin Ardıç, İsmet Adıgüze,  Ferda Gözütok, Turgut Uygun ve Hülya Çelebi.

 

Tayfun Gündüz’e büyük onur

WACS (Dünya Aşçılar Birliği), TAŞFED (Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu)  kontrolünde 17-18 Mayıs 2014 BUTAD (Bursa Tüm Aşçılar Derneği) tarafından düzenlenen 1.Bursa Ulusal Yemek Yarışması’nda Gölcük Belediyesi Yazlık Ilıcası Termal Tesisi Müdürü Tayfun Gündüz Jüri başkanlığı yaptı. WACS (Dünya Aşçılar Birliği) diplomalı jürisi olan Tayfun Gündüz aynı zamanda TAŞFED (Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu) yönetim kurulu üyesi ve Genç Aşçılar Yetiştirme Derneği Başkanı. Gündüz, hazırlanan program dahilinde Gölcük’te aşçılık kursları açmayı planladıklarını daha sonra çocuklar, yaşlılar ve ev hanımları yöresel yemekler yarışması düzenleyeceklerini söyledi.

 

“İsmail Yıldırım”lar

Karamürsel’de buluştu

Karamürsel Asayiş Büro Amirliğine atanan İsmail Yıldırım, Komiser Serdar Kütükçü ile birlikte Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ı ziyaret etti. Belediye Başkanlığı makamında gerçekleştirilen ziyarette Başkan Yıldırım ile adaşı Komiser İsmail Yıldırım birlikte sohbet etme fırsatı buldu.

 

 

Üç büyüklerde

ezeli rekabet!

Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın ezeli rekabeti, 6. Kocaeli Kitap Fuarı’ndaki sahafların stantlarında yaşıyor. Sahafların standında bir asra dayanan Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş ezeli rekabetinin satır başları yer alıyor. Berlin panteri Galatasaraylı Turgay’dan Beşiktaşlı Sanlı’ya ve Fenerbahçeli Ogün’ün jübilesine kadar aradığınız her şey sahaflarda yer alıyor. Ezeli rekabet, 6. Kocaeli Kitap Fuarı’ndaki sahaf stantlarında sizi bekliyor.

 

Seymen’de staj dönemi

Gardner’in Çoklu Zeka Kuramına göre öğrencilerin ilgi alanlarının tespiti ve yeteneklerinin ortaya çıkartılarak, kariyer planlaması ve meslek seçimini buna göre yapması, modern çağda günümüzün olmazsa olmazlarındandır. Özel Seymen Darıca Eğitim Kurumları bu ana fikirden yola çıkarak, 8. ve 9. Sınıf öğrencilerini 2014-2015 eğitim-öğretim dönemi birinci yarıyılından başlamak üzere meslek stajlarına başlatacak.

 

4 Mevsim hayırlı olsun

AKP Karamürsel Kadın kolları ve ilçe yönetimindeki bayanlar ve belediye başkanı İsmail Yıldırım, Özlen - Hakan Demirer çiftinin işletmeciliğini yapacağı 4 Mevsim Lezzet Cafe’nin açılışına katıldı. Hayır ve bereketler getirmesi dilekleri ile Bismillah diyerek kurdeleyi kesen Yıldırım; işletmeyi gezerek bol kazançlar getirmesi dileğinde bulundu.

 

Gölcük “Prestijli” olacak

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, bir süre önce yeniden düzenleme çalışmalarına başlanılan ve Prestij Cadde özelliği kazandırılacak olan Turgut Sayın Caddesinde devam eden çalışmaları yerinde inceleyip esnaf ve vatandaşlarla sohbet edip bilgiler verdi. Anlaşılan Ellibeş, ilçenin bütün caddelerini “Prestijli” yapmaya kararlı. 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR