Ali Korkmaz'ın hakkıydı

MAKALEYİ DİNLE

Malum, bir süredir AK Parti'deki ilçe başkanlığı sürecini değerlendirip duruyoruz.

Yaşananlar ortada. Fakat ister istemez mesele dedikodulara ve bazı yanlış bilgilendirmelere açık bir mevzu.

 

Haliyle böylesine bir zamanda her kafadan bir ses çıkar.

Meseleyle yakından uzaktan ilgisi olmayanlar bile konu hakkında yorumlarda bulunuyorlar. Mesela AK Parti'nin içinden birileri İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz için bile aday gösterilmeyeceğini iddia ediyordu.

 

Ancak genel merkez bu konuda ani bir reaksiyon göstererek Korkmaz'ın adaylığını ilan etti. Bu açıkçası beklenen ve aklı mantığa en uygun karardı.

Çok değil, yerel seçim sürecini aklınızdan geçirin.

AK Parti'nin durumu muallakta olan en sorunlu yeri İzmit ilçeydi. Burada CHP'nin adayı Sefa Sirmen kabul edilmeli ki çok önemli bir isimdir.

 

Fakat tüm zorluklara rağmen AK Parti; Ali Korkmaz'ın ilçe başkanlığı, Nevzat Doğan'ın belediye başkan adaylığı ve teşkilatların yoğun mücadelesi sonunda 30 Mart sürecini ilçede zaferle tamamladı.

Üstelik 2009 seçimlerine göre meclisi de kaptırmayarak.

Çoğunluğu elde ederek...

 

Haliyle bu başarının ana sebeplerinden bir olan Ali Korkmaz'ın ilçe başkanlığına yeniden aday gösterilmesi hem doğal bir sonuç, hem de ciddi bir haktır...

 

Elbette Korkmaz dışında ilçede adaylığı düşünen isimlerin de kendilerince yapmak istedikleri, ileriye dönük plan ve projeleri vardı.

Onların da yeteneklerine ve gösterdikleri medeni cesarete saygı duymak lazım...

 

Elbette böylesine zor bir dönemde İzmit'te başarılı olmak çok zordur.

Bu sebeple Sezar'ın hakkı tamamıyla teslim edilmelidir.

İzmit'te kendi ifadesi ile 'Zincirleri kıran' teşkilatın ilçe başkanı olarak en azından bir kez daha aday gösterilmeyi hak etmektedir. Bu anlamda genel merkezin sevgili Korkmaz hakkında verdiği karar son derece yerindedir...

***

Bu durumun bazı özel yansımaları da olacaktır. Malum, AK Parti 2015 yılında belki de parti tarihinin en önemli seçimine girecek. Tayyip Erdoğan olmadan Başbakan Ahmet Davutoğlu liderliğinde milletten oy isteyecek. Böylesine bir dönemde teşkilatların bir ve diri olması ise AK Partililer için elzemdir.

 

İlimizde ise AK Parti için en önemli ilçeler mevcut oy potansiyelleri anlamında İzmit ve Gebze'dir. Her ne kadar ciddiyetten taviz verilmemesi gerekse de Gebze'nin durumu İzmit'e göre daha iyi durumdadır. Fakat merkez ilçede oyların her an dağılma ihtimalinin olması ister istemez akıllara olumsuz senaryoları getirmektedir.

 

Haliyle bu durumda devreye teşkilatlar girecektir. Burada teşkilat yönetimleri ne kadar güçlü ve uyumlu ise o oranda başarı da artacaktır.

 

Ali Korkmaz döneminde de bu uyumun ziyadesi ile sağlandığı görüşüne sahibim.

İşte bu ve benzer sebeplerden dolayı genel merkezin açıkladığı söz konusu adaylık mantıklı ve özeldir. Korkmaz. en azından bir dönem daha ilçe bakanlığını hak etmektedir.

Her ne kadar uygulanmasına karşı olsam da, madem tek liste kararı alındı, o halde bu karar hak ve adalete göre verilmelidir...

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mehmet Özmen - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR