Minareler süngümüz, camiler arka bahçemiz (!)

MAKALEYİ DİNLE

Denizli’nin Serverönü beldesinde oturan emekli imam eşi Fatma Durmuş isimli bir hanımın yazdığı, Murat Koruk’un yayımcılığını üstlendiği “İlahilerle Hakka Çağrı” isimli kitapta Başbakan Tayyip Erdoğan “Peygamber” gibi gösterilip, ona karşı gelmenin Allah’a karşı gelmekle eş olduğu anlatılmış.
Kitapta şeriat devleti kurulması yönünde teşvik ve tahriklerde bulunulduğu, Atatürk’e, annesine, Atatürkçülere ve cumhuriyete hakaret edildiği, başı açık kadınların “dinsiz” olarak gösterildiği ve dinci bir ordu kurmaya yönelik çağrı yapıldığı ortada.
Buna rağmen yayınlanmış kitap toplanmadığı gibi, yazarı ve yayıncısı hakkında da tutuklama yok.
Amma..
Yayınlanmamış kitabın yazarı Ahmet ŞIK tutuklu!
Fatma Durmuş’un, Denizli’nin Gültepe, Dokuzevler, Akkonak ve Dörtyol camilerinde “kimliği” belirlenemeyen kişilerce ücretsiz dağıtılan 10 bin adet “İlahilerle Hakka Çağırı” şiir kitabında TAYYİBİM şiiri (Sayfa 179-182)
Nerede hürriyet, cumhuriyet/ Bütün taşıdıkları kötü niyet./ Sade başörtüsünde vardır diyet/Suçun şiir değil dini yaşaman/ Nerede dini hür vicdanı hürler/ Atatürk’ün yolunda yürüyenler/ Okullardan kızları kovuyorlar/ Nerede İmam Hatipliler, Kurslar/ Okusa da işe alınmaz bunlar/ Tayyib’im nerededir bu çiftlik/ Bütün sevdikleri sarhoşluk, pislik/ Deniz kıyısından bizler tiksindik/ Nüfus cüzdanlarımızda dinimiz İslam/ Yaşamımızda dinimiz Hıristiyan/ Sindirmişler bunlar atalarımızı/ Oğlan kız okurlarsa beraber/ Sokaklar atılan çocuklarla dolar/ Pamukla benzin ateşte durmazlar/ Suçun şiir değil dini yaşaman./ Tayyip Allah yolunun bekçisidir/ Tayyibi üzmek Allah’ı üzmektir./ Sevenlerini üzmek aynıdır/ Şiir değil dini yaşaman.
Sayfa (119)
Sözde hanım giymiş şortu/ Görünüyor ayıp yeri/ İnan ben utanıyorum/ Senin kalmadı gücün/ Çıkamaz olduk sokağa/ Bunları görmeyeyim diye /Kadın hakkıymış güya/ Biz hiç böyle hak görmedik/ Erkek giymiş baştan sona/ Karı açmış baştan sona/ Hayvanı örtmüş tüyü ile/ Ayıp yerini kuyruğu ile/ Bize vermiş en güzelini/ Sen de örtün onun ile/ Soyunup sokaklara çıkanlara/ Arını namusunu unutanlara/ Göster ya Rab bu güzel Şeriat’ı

Cumhuriyete, Atatürk’e, hakaret eden, Türk kadınına “dinsiz” diyenler ve bunu cami avlularında “Diyanet onaylı” diyerek dağıtanlar serbest,
Yayınlanmamış kitabın yazarı Ahmet ŞIK tutuklu!
Örnek verdiğim ve Denizli ilinde dağıtılan şiir kitabı, TC Anayasası’ndaki 26. maddeye aykırı mı değil mi, onu bile “sormak” suç olursa diye çekinir olduk.
Yeni bir seçim dönemini yaşıyoruz.
Ülkemizde en iyi propagandanın yapıldığı ve dokunulmazlığın olduğu yer camiler.
Hani bu günün siyasileri dememiş miydi “Minareler süngümüz, camiler arka bahçemiz” diye.
Ha ..
Bir de…
İlahilerle Hakka Çağrı şiir kitabı yazarının önsözde yazdığı, “Diyanet’in yayın kuruluna gönderdim. Bir sene sonra ‘Neşriniz hayırlı olsun diye yazı geldi’” ifadesine,
Diyanet İşleri Başkanlığı, “Böyle bir kitap gelmediği, tabiatıyla böyle bir cevabın verilmesinin mümkün olmadığı gibi “Neşriniz hayırlı olsun” ifadesi kullanılarak İlahilerle Hakka Çağrı adlı kitabın Diyanet İşleri Başkanlı tarafından onaylanması gibi bir durum söz konusu değildir” açıklaması yaptı.
Camilerde Müslümanlara Diyanet onaylı diye, kaçak ücretsiz kitap dağıtanlar serbest,
daha taslak halinde baskı yapılmamış bir yazarın kitabı “yayımlanmadan” yasaklanıyor ve daha fazla demokrasiye geçiyoruz teraneleri arasında yazarı tutuklanıyor.
Kitabı yayınlanmadan yasaklanan ve tutuklanan yazarı Ahmet ŞIK’a geçmiş olsun derken,
Anayasa’nın 26. maddesi “ İlahilerle Hakka Çağrı” yazarlarına hayırlı, uğurlu olsun diyorum!

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Abdullah Karagöz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR