Süper marketin, süper soygunu

MAKALEYİ DİNLE

Mahalle bakkalı pahallı diyen mahalle sakini daha ucun olan markete gider.

O hoo ne ararsa markette elinin altında. Hem de veresiye alışveriş yaptığı bakkaldan daha ucuz.

 

Bakkalda 5 ürün alacağına, markette, alışveriş arabasını dolduran vatandaş kasada nakit nakit ödemeyi yapar.

Nakit yoksa bile kredi kartından çeker.

Vatandaş sözde kardadır.

Kahvaltılık almak için markete giden vatandaş, ihtiyacı olmayan bir sürü ürün alır.

Satış tekniğinin kurbanı olan vatandaş, aldığı ürünlerin fiyatlarıyla eline verilen fişi karşılaştırmak aklına bile gelmez.

Neyi kaça aldığını bilmeyen ve “kar” ettiğini sanan bu kişilere önerim, zaman zaman faturalarınızı şöyle bir kontrol edin.

Neden mi?

 

İlgili yazının fotoğrafına bakın anlarsınız.

 

Vatandaşın biri kentimizde ticaret yapar bir markete gidiyor.

Pazar alışverişini marketten yapan vatandaş, eve geldiğinde gördüklerine inanamadı. Yazar kasanın barkodunda 4.76 yazan kavuna 6.35, barkodunda 0,99 yaşan naneye kasada 1.49 ödediğini fark etmiş. 

Raf fiyatıyla kasa fiyatının farklı olduğunu gören vatandaş yaşadığı durumu anlatmak için gazetemize geldi.

Yapılan haksızlığı anlatan ancak açık kimliğini vermekten çekinen bu kişinin yaşadığı durum herkese örnek olsun.

 

 

Kandıra sahillerinde bağlantı yolları kötüymüş

 

Yaz geldiğinde ziyaretçi akınına uğrayan Kandıra sahilleri yeni yapılan düzenlemelerle eskisinden daha iyi bir duruma geldi. Vatandaş sahillerde yapılan düzenlemeden memnun. Ancak sahillerdeki bağlantı yollarının kötü olması yapılan güzelliklere gölge düşürüyor. Kerpe sahil yolu, Sarısu- Seyrek arası, Seyrek – Bağırganlı, yolları yol olmaktan çıkmış. Sakarya ve İstanbul istikametlerinden Kandıra sahillerine bağlanan yolların asfaltlı ve muntazam olduğunu belirsen vatandaşlar, ara yollarda da aynı kaliteyi görmek istiyor.

Bu vatandaşın isteği benden iletmesi.

 

 

Vidimo Bar, yeni yerini bulmuş

 

Tramvay Projesi kapsamında barlar sokağında başlayan yıkım, bölgede ki barları kara kara düşündürüyordu. Yeni bir mekan yeni bir konsept arayışına giren barlar çeşitli bölgelere dağılacak gibi görünüyordu.

Bu barlar arasında Vidimo’da vardı. Renkli eğlencelerin ve konserlerin düzenlendiği bu bar yeni yerine yakında kavuşacak. Kulağıma gelenlere göre prensipte anlaşmanın sağlandığı ve yakında bildik bir mekanda Vidimo barın yeniden hizmet vermeye devam edecek.

Vidimo’nun yeni taşınacağı bölgeye diğer barlarında gideceği kulağıma gelen diğer bilgiler arasında.

 

 

Sanayi odasının meclisi bugün

Kocaeli Sanayi Odası’nın Mayıs ayı meclis toplantısı bugün saat 10.00’da oda binasında yapılacak. Toplantıya konuşmacı olarak Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi katılacak.

 

 

Kaza “Geliyorum” diyor

 

Kartepe Rahmiye Köyü İlköğretim okulu öğrencileri ve velileri dertli. Okul ile yerleşim yerleri arasında vızır vızır akan bir trafik var. Okul öğrencileri, okula gidebilmek için bu yolu geçmez zorunda. Ciddi kazaların atlatıldığı bu yolda canımızı yakacak bir kazanın yaşanması an meselesi. Bölge sakinleri ve öğrenci velileri, okul öğrencilerinin geçiş güzergahındaki bu yola butonlu sinyalizasyon yapılmasını istiyor.

 

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR